Kuidas puhastada Nespresso masinat

Nespresso masinad on mugavad masinad, mis kasutavad ühe serveerimisega kaunasid. Üldiselt on need probleemivabad, kuid neid tuleb siiski regulaarselt puhastada. Puhastage tilkumisalus, tühjendage kapslimahuti ja vahetage vett iga päev. Katlakivi eemaldamine iga kolme kuu järel tagab sügavama puhastuse ja aitab hoida teie masinat korralikult töökorras.

1
Puhastage tilkumisalust iga päev. Iga päev eemaldage Nespresso masinast tilkumisalus ja peske seda. Kasutage nõudepesuvahendit ja puhast lappi. Kui tilgaalusele on kogunenud, puhastage see kindlasti ära. Loputage tilkumisalus sooja veega ja laske õhu käes kuivada. Puhastage ka kapslimahutit samal viisil. Ilma korraliku puhastamiseta hakkab teie tilkumisalus baktereid ja hallitust kasvatama.

2
Peske veepaaki iga päev. Tilgaaluse puhastamise ajal eemaldage veepaak ja masina kaas. Peske mõlemad osad õrnatoimelise nõudepesuvahendiga. Loputage sooja veega, eemaldades kindlasti kõik vahud. Kui te oma Nespresso masinat iga päev ei kasuta, kaaluge kaane ja veepaagi pesemist iga paari päeva tagant. Enne uuesti kokkupanemist laske kaanel ja veepaagil õhu käes kuivada. Võite seda kuivatada ka puhta lapiga. Vältige vee paaki sattumist. See võib hakata kasvatama hallitust või baktereid.

3
Pühkige kapslidetektori objektiivi pehme lapiga. Võtke kuiv pehme lapp, et pühkida õrnalt kapslidetektori läätse. Ei ole vaja kasutada vett ega seepi. Tahad lihtsalt objektiivilt kõik plekid ära pühkida. Detektori lääts asub masina sees. Selle juurde pääsete, kui eemaldate hooldusmooduli, mis on kinnitatud tilgaaluse külge ja hoiab tasse.

4
Pühkige regulaarselt väliseid osi. Kohvi väljalaskeava ja masina välimist katet tuleks sageli pühkida. Kaaluge seda teha mitu korda nädalas. Kasutage masina puhastamiseks puhast niisket lappi. Kohvi väljalaskeava on koht, kust kohv teie tassi voolab. Kasutage lappi kogunemise eemaldamiseks. Pühkige alla välisservad ja siseseinad, kuhu kapslihoidja läheb.

5
Vältige oma Nespresso masinas tugevatoimelisi puhastusvahendeid. Selle masina puhastamisel ärge kunagi kasutage tugevaid või abrasiivseid puhastusvahendeid. Kasutage ainult pehmeid, lõhnatuid pesuaineid. Ärge kasutage puhastamisel käsnasid. Kasutage ainult pehmeid lappe. Ärge kunagi kastke ühtegi osa vette või muusse vedelikku.

6
Eemaldage masinast katlakivi iga kolme kuu järel. Teie Nespresso masinat tuleb katlakivi eemaldada umbes iga kolme kuu tagant. Kui jood palju kohvi, tuleks seda iga 300 kapsli järel katlakivi eemaldada. Mõnel mudelil on masinal tuli, mis vilgub, kui peate katlakivi eemaldama. Kui ühendate masina võrgurakendusega, teatab rakendus teile, millal on vaja masinat katlakivi eemaldada.

7
Valmistage masin ette. Enne alustamist tühjendage kindlasti kapslimahuti kõigist kapslitest. Samuti peaksite tühjendama tilgaaluse. Asetage need tagasi masinasse. Seejärel lülitage masin sisse.

8
Lülitage masin katlakivieemaldusrežiimi. Olenevalt mudelist vajutate katlakivieemaldusrežiimi käivitamiseks erinevaid nuppe. Nupud vilguvad ja masin piiksub, kui saate lahti lasta. See annab teile teada, et olete katlakivi eemaldamise režiimis. VertuoLine’il on üks nupp, mida peate all hoidma umbes seitse sekundit. Mudelitel Pixie, Inissia ja CitiZ on kaks vilkuvat nuppu, mida hoiate samal ajal umbes kolm sekundit all. Prodigio, vajutage korraga kolme kohvinuppu. Hoidke neid kolm kuni kuus sekundit.

9
Täitke paak katlakivieemalduslahusega. Valage veepaaki üks konteiner Nespresso katlakivieemalduslahust. Seejärel lisage pool liitrit vett. Sulgege liugur ja asetage kohvi väljalaskeava alla piisavalt suur anum, et kogu veepaagist vett koguda. Katlakivieemaldusvahendit saate osta Nespresso veebisaidilt.

10
Valmistage ise katlakivieemalduslahus. Kui te ei soovi osta kaubanduslikku katlakivieemalduslahust, võite selle ise valmistada. Käivitage omatehtud lahendus masinast läbi nagu kaubanduslik lahendus. Enne omatehtud lahuse kasutamist lugege kindlasti kasutusjuhendit või helistage tootjale, et veenduda selle ohutuses. Lahuse saate valmistada sidrunhappega. Kasutage 1 osa sidrunhapet 20 osa vee kohta. Võite kasutada ka sidrunimahla või äädikat. Segage võrdsetes osades vedelikku võrdsetes osades veega. Kui kasutate sidrunhapet või sidrunimahla, loputage masinat kaks korda enne kohvi valmistamist. Kui kasutate äädikat, käivitage viis loputustsüklit.

11
Alustage katlakivi eemaldamise protsessi. Vajutage ükskõik millist vilkuvat kohvinuppu. See alustab teie masina katlakivi eemaldamist. Masin juhib vee masinast läbi ja väljutab vee kohvi väljalaskeava all olevasse anumasse. Kui masin lõpetab vee surumise läbi väljalaskeava, on see tehtud.

12
Korrake katlakivi eemaldamise protsessi. Valage anumas olev vesi tagasi veepaaki, et uuesti katlakivieemaldusprotsess läbida. Masina käivitamiseks vajutage veel kord ühte vilkuvatest nuppudest. Masin teeb sama, mis varem. Kui see on lõppenud, lakkab see töötamast ja vesi on tagasi anumas.

13
Loputage kõik osad. Visake masinast läbi jooksnud lahendus välja. Eemaldage veepaak, tilgaalus ja tassi tugi. Loputage neid põhjalikult sooja veega. Veenduge, et kõik katlakivieemalduslahuse jäägid on osadelt täielikult loputatud. Kui olete osad loputanud ja kuivatanud, pange masin uuesti kokku.

14
Loputage masin. Täitke veepaak puhta veega ja asetage anum tagasi kohvi väljalaskeava alla. Klõpsake ühte vilkuvatest tuledest, et masin puhast vett sellest läbi juhiks. See loputab lahuse masinast välja. Valage vesi välja. Valage puhas vesi veepaaki ja vajutage vilkuvaid tulesid, et loputusprotsessi veel kord korrata.

15
Väljuge katlakivi eemaldamise režiimist. Kui olete masinat kaks korda puhta veega loputanud, olete katlakivi eemaldamise protsessiga lõpetanud. Vajutage kõiki kohvinuppe, kuni masin piiksub. See annab teile teada, et olete katlakivieemaldusrežiimist väljunud. Enne uuesti kasutamist laske masinal vähemalt 10 minutit kuivada.