Kuidas Magimixi kohvimasinast katlakivi eemaldada

Mineraalid võivad aja jooksul koguneda teie kohvimasina sisse, aeglustades vee voolu või isegi ummistades selle täielikult. Katlakivi eemaldamisel kasutatakse nende mineraalide lahustamiseks ja masina normaalseks töötamiseks kergelt happelist vedelikku. Kõik Magimixi kohvimasinad kasutavad sama Nespresso katlakivieemaldusvedelikku (või omatehtud sidrunhappe alternatiivi) ja enamik järgib sarnast protsessi. Isegi kui teie mudelit siin loendis pole, võib üks alltoodud meetoditest vähese askeldamisega töötada.

1
Visake ära kasutatud kapslid ja vesi. Eemaldage kohvikapsel, kui see on olemas. Valage tilkumisalusest vesi välja. Kapslimahuti tagasi oma kohale liigutamiseks langetage hoob.

2
Valage veepaaki vett ja katlakivieemaldusvedelikku. Teil on vaja 0,5 liitrit (17 untsi) vett ja ühte Nespresso katlakivieemaldusvedeliku pakikest. Olge ettevaatlik, et katlakivieemaldusvedelik ei satuks nahale või riietele.Kahe otsikuga Citiz & Co. mudel vajab 1 liitrit (34 untsi) vett ja kahte katlakivieemalduspakki. Saate ise katlakivieemaldusvedelikku valmistada, segades 5 g sidrunhapet. 95 ml vett. Tootja ei ole seda lähenemist heaks kiitnud, kuid sidrunhape on selle katlakivieemaldi aktiivne koostisosa.

3
Asetage anum otsiku alla. Valige üks piisavalt suur, et mahutada kogu vedelik veepaagis. Citiz & Co. mudelil korrake selle protsessi iga sammu teise düüsi jaoks.

4
Lülitage masin sisse. Enne jätkamist oodake, kuni tuled lõpetavad vilkumise.

5
Hoidke mõlemat tassi nuppu kolm sekundit all. Kui tuled hakkavad vilkuma, on teie masin katlakivi eemaldamise režiimis. Magimix U mudelil peab liugur selle sammu jaoks olema suletud. Pärast masina piiksu andmist avage liugur ja hoidke mõlemat nuppu uuesti all, kuni kostub teine ​​piiks.

6
Katlakivi eemaldamise alustamiseks vajutage suure tassi nuppu. Jätke masin rahule, kuni veepaak on tühi. See võib kesta 90 sekundist mitme minutini. Magimix U mudelil sulgege katlakivi eemaldamise alustamiseks lihtsalt liugur. Ärge vajutage ühtegi nuppu.

7
Eemaldage katlakivi uuesti sama vedelikuga. Valage masinast läbi käinud vedelik tagasi veepaaki. Vajutage uuesti suure tassi nuppu. Laske masinal uuesti töötada, kuni vedelik on paagist kadunud.

8
Korrake joogiveega. Valage katlakivieemalduslahus välja. Loputage veepaak põhjalikult, seejärel täitke see tavalise veega. Vajutage suure tassi nuppu, et masin veel kord katlakivieemaldusrežiimist läbi viia.

9
Naaske tavarežiimi. Kui veepaak on tühi, on katlakivieemaldusprotsess lõppenud. Hoidke mõlemat tassi nuppu kolm sekundit all. Masin on nüüd pruulimiseks valmis, kuigi selle soojendamiseks võib kuluda kolmkümmend sekundit.

10
Tühjendage kapslimahuti ja tilgaalus. Eemaldage kohvikapsel ja valage vesi tilgaalusest välja.

11
Loputage masin. Täitke veepaak ja asetage anum düüsi alla. Lülitage masin sisse. Vajutage kohvinuppu, laske vett umbes minuti jooksul läbi voolata, seejärel vajutage peatamiseks uuesti kohvinuppu. Kui teil on Essenza Automatic mudel, laske selle asemel veel vesi voolata, kuni see peatub, ja korrake seda, kuni olete kohvinuppu kuus korda vajutanud. Kui vett ei tule, seisake masin ja tõstke hoob üles. Käivitage masin uuesti, seejärel langetage hoob, kui näete, et vesi jõuab düüsini. Kui see ikka ei tööta, on Essenza mudelitel (kuid mitte Essenza Automaticil) veel üks võimalus, mida saate proovida. Kui masin on välja lülitatud, vajutage ja hoidke all toitenuppu, samal ajal kui vajutate kohvinuppu kolm korda. Keerake hoob lahti, hoidke seda seal kolm sekundit ja sulgege uuesti. Masin peaks välja lülituma ja proovima ennast parandada. Seda ei saa kasutada kolmkümmend minutit.

12
Valage veepaaki vett ja katlakivieemaldusvedelikku. Mõõtke välja 0,5 liitrit (17 untsi) vett ja valage see paaki. Lisage üks pakk Nespresso katlakivieemaldusvedelikku. Katlakivieemaldusvedelik on tugevalt ärritav, seega hoidke seda nahast ja masina korpusest eemal. Teise võimalusena ostke sidrunhapet supermarketist ja lahjendage seda 5 g 95 ml vees, et valmistada ise katlakivieemaldusvedelik.

13
Sisestage filter, kui selle jaoks on pesa. Ametliku Nespresso katlakivieemalduskomplektiga on kaasas filter. Tõstke hoob üles ja otsige pesa filtri paigaldamiseks. Seejärel sulgege hoob. Kui pesa pole, jätke see samm vahele.

14
Pange düüsi alla suur anum. Veenduge, et see mahutaks kogu lisatud vedeliku.

15
Hoidke mõlemat nuppu kolm sekundit all. Hoidke toitenuppe ja kohvinuppe all, kuni need hakkavad vilkuma. Masin on nüüd katlakivi eemaldamise režiimis.

16
Vajutage kohvinuppu. Jätke masin rahule, kuni kogu katlakivieemaldusvedelik on masinast läbi voolanud.

17
Eemaldage katlakivi uuesti sama vedelikuga. Valage kogutud vedelik tagasi veepaaki. Vajutage kohvinuppu ja laske sellel teist korda läbi joosta.

18
Eemaldage filter ja loputage. Võtke filter välja, kui olete seda kasutanud. Loputage veepaaki ja kogumismahutit põhjalikult, et eemaldada katlakivieemaldusvedeliku jäljed. Täitke veepaak joogiveega. Vajutage kohvinuppu veel üks kord ja laske sellel läbi joosta.

19
Väljuge katlakivi eemaldamise režiimist. Essenza Automatic või Le Cube masinas hoidke toitenuppe ja kohvinuppe kolm sekundit all. Tavalisel Essenza mudelil lülitage masin lihtsalt välja ja uuesti sisse.

20
Valmistage masin ette. Enne katlakivi eemaldamise alustamist järgige järgmist: Eemaldage kõik kohvikapslid.Tühjendage tilkumisalus.Eemaldage auruotsik ja asetage lapp augu alla. Teil võib tekkida vajadus auruotsiku ummistuse eemaldamiseks eraldi nõela või spetsiaalse düüside puhastusvahendiga.

21
Täitke paak vee ja katlakivieemalduslahusega. Valage sisse 500 ml (17 untsi) vett ja üks 100 ml (3,4 untsi) pakk Nespresso katlakivieemalduslahust. Saate valmistada odavama katlakivieemalduslahuse sidrunhappe ja vee 20:1 seguga. Ärge kunagi kasutage äädikat.

22
Laske vedelikul masinast läbi minna. Asetage düüsi alla suur anum. Käivitage katlakivi eemaldamise protsess järgmiselt:Magimix 200: Lülitage masin sisse ja seadke lüliti kuuma vee asendisse.Magimix 200A: Lülitage masin sisse. Kui see on soojenenud, vajutage ja hoidke kahte kohvinuppu korraga kolm sekundit all. Vajutage kohvinuppu alati, kui vesi saab otsa, kuni paak on tühi (umbes viis vajutust).

23
Eemaldage kohvisüsteemist katlakivi. Kui kasutate mudelit 200 (mitte 200A), valage kogutud vedelik tagasi veepaaki. Lülitage lüliti asendisse “Kohv” ja laske paagil uuesti tühjeneda.

24
Loputage masin. Loputage paak põhjalikult ja täitke värske veega. Laske vett masinast läbi, kuni paak on tühi.Magimix 200A: keetmisrežiimi naasmiseks lülitage masin välja ja uuesti sisse.