Kuidas puhastada kanamaksa

Kanamaks on odav, kuid toitev liha. Et vältida nende kibedat maitset ja veenduda, et nad küpsetavad korralikult, on oluline neid enne küpsetamist korralikult puhastada. Maksade leotamine külmas vees ja seejärel sidekoe eemaldamine annab teile puhta maksa, mis on valmis küpsetamiseks.

1
Aseta maksad külma vette. Täida klaaskauss külma veega – mitte nii külm kui jäävesi, vaid toatemperatuurist külmem. Asetage maksad külma vette. Kui võimalik, ärge asetage neid üksteise peale.

2
Lase maksadel leotada. Maksad tuleks jätta külma vette umbes viieteistkümneks minutiks. See annab veele aega vere hüübimiseks, mis muudab selle eemaldamise lihtsamaks.

3
Kurna kauss. Viieteistkümne minuti pärast hoidke maksa paigal ja valage vesi kausist välja.

4
Patsutage maksad paberrätikutega kuivaks. Võtke üks maks korraga välja ja kuivatage see paberrätikuga. Veenduge, et blotid maksa mõlemad pooled. Kui leiate, et osa verest on kangekaelne, peate võib-olla paberrätikut märjaks tegema ja vere ära pühkima.

5
Laota maksad välja. Asetage kõik kärbitavad maksad nii, et need oleksid tasased. See võib nõuda maksade lahti voltimist, kuna need väljuvad anumast sageli pallituna.

6
Otsige sidekude. Maksal on sidekude, mis on sarnane sellele, mida võite leida kana rinnalt. See kude on tavaliselt valge või roosa ja nööriline. Samuti peaksite otsima maksa rohekaid osi, kuna need muudavad maksa mõru maitse.

7
Lõika liha lahti sidekoest. Terava noa või kääride abil lõigake liha sidekoest eemale. Selleks võib kuluda rohkem kui üks või kaks noaga läbimist, kuna igal maksal võib olla mitu sidekoega piirkonda.

8
Kogu kanamaksa tervetelt kanadelt. Kui teil on kombeks osta terveid kanu, ostate tegelikult samal ajal ka maksa. Mõnel kanal on mitu südant ja mitu maksa, nii et ühe kana kohta võite saada rohkem kui ühe. Ärge kasutage maksa sisekastmes – see võib anda kastmele mõru maitse.

9
Osta maksad lihunikust. Terveid maksa saate osta kohaliku toidupoe lihunikust või lihaosakonnast. Need maksad on tavaliselt parema kvaliteediga kui terve kana puhul, kuna tervete kanade töötlemine tähendab, et maksad võivad laguneda. Toidupoest või lihunikust pärit maksad võivad olla purgis või värske. Küsige oma lihunikult, kuidas nad neid pakendavad.

10
Puhasta ja külmuta kanamaksad. Enne kanamaksade hoidmist puhastage need nii, et need oleksid valmis kasutamiseks siis, kui soovite. Kui olete need puhastanud, asetage need lamedalt sügavkülma säilituskotti ja asetage kott sügavkülmikusse. Kasutage maksad kolme kuni nelja kuu jooksul pärast nende külmutamist.

11
Valmista hakitud maks. Kõige populaarsem viis kanamaksade valmistamiseks on hakitud maksa valmistamine. Sulata pannil 5 supilusikatäit (2,5 untsi) rasva (kas kanarasv või või) ja seejärel pruunista rasvas 2 tassi (16 untsi) viilutatud sibulat. Eemaldage sibulad, kuid valage rasv tagasi pannile ja praege 1 kilo kanamaksa, kuni need on väljast pruunid ja seest ei ole enam roosad. Sega maks, sibul ja 3 kõvaks keedetud muna omavahel ning haki need peeneks. Maitsesta soola ja pipraga ning serveeri kahe tunni jooksul või säilita õhukindlas anumas külmkapis.