Kuidas puhastada kana

Tänapäeval on enamik inimesi ilmselt harjunud, et kanad on eelnevalt tapetud ja korralikult kilepakendisse pakendatud. Kuid teadmine, kuidas terve kana nullist valmistada, on oluline oskus, mis igal kulinaariahuvilisel peaks olema, ja valmistamine algab alati põhjaliku puhastamisega. Kana puhastamise peamine eesmärk on kärpida liigset rasva ja kudesid ning tagada, et liha väljuks just õige maitse ja konsistentsiga. Samuti on oluline hoida oma käed, nõud ja kõik tööpinnad puhtad, et vältida bakterite levikut.

1
Hoidke oma tööpiirkond puhas. Toores kanaliha sisaldab sageli palju baktereid, mis võivad allaneelamisel olla kahjulikud. Sel põhjusel on ristsaastumise vältimiseks hea mõte puhastada oma tööpiirkond muudest kokku puutuvatest koostisosadest ja isiklikest esemetest, nagu mobiiltelefon. Vältige käte suhu panemist ega lähedalasuvate esemete puudutamist pärast toores käsitsemist. kana. Kui te ei ole ettevaatlik, võite lõpuks levida mikroobe üle kogu oma kodu. Ärge unustage pühkida maha pindu, millega võite ettevalmistamise ajal kokku puutuda, näiteks segisti või sahtli tõmbeid.

2
Katke oma tööpind paberrätikute kihiga. Paberrätikud takistavad kana mahla sattumist üle kogu teie tööpinna või lõikelaua. Samuti võite kasutada paberrätikuid, et kana pärast sulatamist õrnalt kuivaks patsutada.

3
Lase külmutatud kanal sulada. Sügavkülmikus hoitud linnuliha tuleb esmalt üles sulatada, et see soojeneks toatemperatuurini. Parim viis selleks on panna see lihtsalt külmkappi ja jätta üleöö seisma. Kui aeg on ülioluline, pange (pakitud) kana külma veevanni, tühjendage ja jookse värske vesi iga poole tunni järel. Iga 2,3 naela (2,3 kg) külmikus sulamiseks kulub umbes 24 tundi ja umbes 30 minutit 1 naela (0,45  kg) kohta veevannis. Planeerige kindlasti vastavalt, et saaksite õigel ajal õhtusööki lauale süüa. Küpseta kana alati kohe pärast selle sulatamist.

4
Eemaldage kana pakendist. Enamasti müüakse terveid kanu suletud kilekottides. Tõmmake kääridega koti ots ära, sirutage sisse, haarake kana kintsudest ja tõstke see välja. Hoidke kotti kindlasti püsti, et vältida kogutud mahla kõikjalt välja lekkimist. Visake kana pakend kohe minema, et bakterid ei saaks teie ümbrusesse levida.

5
Lõika ära kõik materjalid, mis kana koos hoiavad. Lihunikud kasutavad mõnikord nööri, traati või kummiribasid, et linnuliha kompaktsema kujuga kinnitada. Kui kana, mida valmistate, on sõrestik, kinnitage side kääridega, jälgides, et see ei kahjustaks nahka ega liha. Veenduge, et teil oleks otsene juurdepääs sabaotsa lähedal asuvale õõnsusele.Nagu ülejäänud pakend, peaksid need materjalid minema otse prügikasti.Sidumise eesmärk on muuta terve kana pakendamine ja praadimine lihtsamaks, kuid see satub lihtsalt teie sisse. küpsetusprotsessi ajal ja võib isegi häirida liha ühtlaselt kuumenemist.

6
Tõmmake sisikonnad välja. Terved kanad tulevad mõnikord koos sisikonna või siseelunditega, mis on pakendatud ja täidetud. Sirutage käe sabaosa lähedal olevasse õõnsusse ja katsuge suurt plast- või lihapaberipakki. Eemaldage see pakett ja pange see kõrvale. Loputage plastpakendeid kiiresti enne tööpinnale asetamist. Sissi saate kasutada puljongide, puljongide ja kastmete valmistamiseks. Paljudele kokkadele meeldib ka neid praadida ja serveerida nende rikkaliku toiteväärtuse tõttu. Kui te ei ole huvitatud tükikese päästmisest, visake need koos ülejäänud pakendiga ära.

7
Eemaldage neerud. Nüüd, kui sisikonnad on teelt väljas, uurige neerude õõnsuse sisemust. Need näevad välja nagu väikesed ümmargused tumepunased või pruunid eendid linnu tagaküljel just saba kohal. Nende eemaldamiseks hoidke neid kohast, kus need koega ühenduvad, ja tõmmake neid järsult. Nad peaksid välja tulema kohe, vähese vastupanuga. Kanade tapmisel jäetakse mõnikord neerud terveks või lähevad need üle. See on tavalisem linnuliha ostmisel talust või mahetoidu turult, mitte supermarketite ketist.

8
Kärbi üleliigne rasv ja sõmer. Kõige sagedamini võib rasvaladestusi leida kaela ja saba piirkonnas. Kui puutute kokku soovimatute kudedega, tõmmake see ühe käega lihast eemale ja lõigake see ettevaatlikult terava noaga. Visake rasv ära või hoidke sellest kinni ja leidke sellele muu kasutus. Kanarasv on kasulik praepannide ja pajaroogade määrimiseks enne küpsetamist või suppidele, puljongitele või friikartulitele lisamaitse andmiseks. Kui soovite kanarasva toiduvalmistamiseks säästa, peate selle esmalt renderdama. Kui rasv on sulatatud, on seda lihtsam säilitada ja see võib külmikus püsida kuni 4 nädalat.

9
Tõsta kana kaaneta 1 tunniks külmkappi. Asetage kana röstimispannile ja lükake see alumisele riiulile. Nii ei puutu välja sattunud mahlad muu toiduga kokku. Lü