Kuidas teha Pico de Gallot

Pico de Gallo on suurepärane võimalus lisada värvi sellele, mis muidu võiks olla igav ja mahlane Mehhiko taldrik. See on suurepärane lisand tacodele või tostadadele. Kuid see võib toimida ka eelroana, kui seda serveerida dipikastmena koos tortillakrõpsudega. Erinevalt poest ostetud salsast on pico de gallo salsa fresca, kuna selles kasutatakse värskeid tomateid, mitte konserveeritud tomateid.

1
Tükeldage tomatid ja asetage need suurde kaussi. Parimad pico de gallo tomatid on ploomtomatid. Neil on suurepärane maitse, lihane tekstuur ja need sisaldavad vähem vedelikku kui muud tüüpi tomatid. Otsige erkpunaseid ja katsudes tugevaid ploomtomateid. Ärge kasutage liiga küpseid tomateid, kuna need sisaldavad palju vedelikku ja vesitavad pico de gallo. Kui teie toidupoes pole ploomtomateid saadaval, on hea valik ka kuivtomatid. Kasutage tükeldamiseks teravat nuga. tomatid väikesteks kuubikuteks.

2
Tükelda sibul. Lõika sibul terava noaga väga peeneks. Enamik Mehhiko kokkadest kasutab salsades valget sibulat, kuna valgel sibulal on teravam maitse kui punasel või kollasel sibulal. Terav maitse tasakaalustab kenasti pico de gallo tomatitega. Kui leiad ainult punast või rohelist sibulat, siis kasuta neid julgelt. Aseta kuubikuteks lõigatud sibul kaussi ja lisa neile poole laimi mahl. Laimis sisalduv hape taltsutab osa sibula teravusest.

3
Haki küüslauk. Haki küüslauguküüs terava noaga peeneks. Lisage küüslauk sibulaga kaussi. Võimaluse korral võite kasutada ka küüslaugupressi. Mitte kõigis pico de gallo retseptides ei kasutata küüslauku, nii et kui teile ei meeldi toore küüslaugu maitse, jätke see koostisosa välja. .

4
Tükelda koriander. Eemaldage lehed vartelt ja tükeldage need peeneks. Koriander pole kõigi lemmikürt. Kuid see on hea pico de gallo põhielement, nii et lisage roale kindlasti vähemalt veidi koriandrit. Kui koriander ei sobi teile, alustage poole vajalikust koriandrist ja asendage ülejäänud peterselliga.

5
Seemne ja haki paprika. Oluline on paprikatelt seemned eemaldada, kuna need võivad olla väga kuumad. Olenevalt paprika vürtsikusest võite lisada nii vähe kui kaks või kuni neli paprikat. Pidage meeles, et Serrano paprika on vürtsikam kui Jalapeno paprika.

6
Lisage tomatitele koriander ja paprika. Seejärel lisage kaussi küüslaugu, sibula ja laimimahlaga. Sega kõik koostisosad õrnalt puulusikaga kokku.

7
Maitsesta maitse järgi. Maitske pico de gallo’t ja lisage vajadusel soola, koriandrit või laimimahla.

8
Katke ja jahutage. Pico de gallo maitseb kõige paremini, kui koostisained seisavad paar tundi jahedas kohas. Võimaluse korral kasutage valmistamise päeval salsa frescat tacos, tostadas või krõpsudega dipikastmena. Pico de gallo säilib. kuni 5 päeva külmkapis suletud anumas.

9
Valmis.