Kuidas puhastada austri seeni

Austerservikud on oma nime saanud hallide ja pruunide austrilaadsete kübarate järgi. Neid nimetatakse mõnikord ka austrikübarateks, puuseenteks, suvisteks austriseenteks, puu-austriseenteks või shimejiks. Nende puhastamiseks võite mustuse ära harjata või maha kraapida ning soovi korral vahetult enne küpsetamist loputada. Valige austriseened hoolikalt ja säilitage neid õigesti, et pikendada nende eluiga. Austerservikuid saate aastaringselt paljudest supermarketitest, Aasia turgudest või toidupoodidest.

1
Pühkige kergelt määrdunud austriseened paberrätikuga maha. Korja üles seene ja pintselda see kuiva paberrätikuga igast küljest lahti, et eemaldada lahtine mustus. Korrake seda iga seente puhul, et need kõik puhastada. Sageli piisab mustuse eemaldamiseks austrite seentelt enne kasutamist kergest paberrätikuga harjamisest. Mustuse eemaldamiseks võite kasutada ka puhast kuiva või kergelt niisket lappi. majapidamispaber.

2
Kasutage noa serva, et kraapida õrnalt maha kinnijäänud mustus. Hoidke oma domineerivas käes väikest teravat nuga, nagu lõikamisnuga. Tõstke seene teise käega üles ja kasutage noa teravat serva, et hoolikalt maha kraapida seene külge jäänud mustus. Samuti saate ära lõigata kõik eriti määrdunud osad, näiteks peavarre põhja, kui see on ikka küljes.

3
Enne kasutamist lõigake seente vars ära. Austerservikud kasvavad kobaratena jämedama keskvarre ümber. Lõika jämedalt peavarrelt ära väiksemad üksikud varred ja kübarad ning visake see ära. Peamise varre võite salvestada ja sellest valmistada midagi supipuljongit, kuid sellel ei ole söömiseks soovitavat maitset. Lõika ära kõik seente osad, mis on limased, pudrused või mustade laikudega.

4
Loputage seeni vahetult enne kasutamist, kui need on endiselt määrdunud. Asetage seened kurni või sõela ja loputage jaheda jooksva vee all. Loksutage kurn või kurn, et liigne vesi välja voolata. Kui teil on salativöör, saate selle abil seened pärast loputamist kuivaks tsentrifuugida. Kui korjasite metsaseeni, kontrollige neid hoolikalt mustuse ja putukate suhtes ning loputage neid alati enne kasutades. Pöörake erilist tähelepanu lõpustele, kus mustus ja putukad võivad peituda.

5
Vältige seente puhastamisel leotamist. Seened on nagu käsnad, nii et nad imavad vett, kui jätate need sinna istuma. Loputage neid täpselt nii palju, et mustus maha pesta, kui peate nende puhastamiseks kasutama vett, ja ärge kunagi laske neil vees leotada. Isegi seente loputamine imab neid veidi vett, kuid mitte piisavalt, et neid saaks erinevus toiduvalmistamisel.

6
Osta seened võimalusel lahtisest prügikastist, mitte pakendatud. See võimaldab teil neid uurida ja valida värskeimad seened. Värsked austerservikud säilivad kauem ja maitsevad paremini. Austerservikud on väga kiiresti riknevad, seetõttu on oluline valida värskeimad, eriti kui te ei kavatse neid kõiki kohe ära kasutada.

7
Vältige niiskeid või limaseid seeni. Märjad seened lähevad kiiresti halvaks. Korjake üles iga austri seen, mille ostmist kaalute, ja ärge ostke niiskeid või limaseid katsudes. Kui peate ostma eelpakendatud austriseened, siis vaadake pakendeid tähelepanelikult ja ärge valige pakki, millel on selle sees on palju niiskust, näiteks veepiisad.

8
Valige tugevate kuivade kübarate ja vartega seened. Korja üles iga seen ning pigista sõrmeotstega kergelt kübaraid ja varsi. Valige austerservikud, mis on kõvad ja katsudes kuivad. Kui seened on pulbrilised või kokkutõmbunud, siis on need liiga kuivad.

9
Valige austri seened, mille läbimõõt on 1,5 tolli (3,8 cm) või väiksem. See tähendab, et seened on noored ja sobivad toiduvalmistamiseks kõige paremini. Suuremad seened sobivad ka söömiseks, kuid väiksemad noored. Retseptides on austrite seente kasutamiseks palju erinevaid viise, sealhulgas praadimine, röstimine, hautamine või suppidesse ja hautistesse panemine.

10
Säilita austrite seeni paberkotis külmkapis kuni 3 päeva. Paberkott on parim viis seente õhutamiseks ja külmikus kuivaks hoidmiseks, et need säiliksid kõige kauem. Kui teil pole paberkotti, kasutage kilekotti ja jätke see avatuks, et õhk sisse pääseks. Austerservikud säilivad tavaliselt kuni 3 päeva, kui valite need, mis on parimas eas, ja säilitate neid korralikult. Siiski kontrollige neid enne nendega küpsetamist ja ärge kasutage neid, mis on märjad, limakad või millel on tumedad laigud.