Kuidas kasvatada austri seeni

Austerservikud on üha populaarsem ja maitsvam söögiseeneliik ning neid on lihtne kodus kasvatada. Neid saab eriti hästi kodus kasvatada ega vaja kasvamiseks ja arenemiseks palju ruumi. Seente istutamiseks valmista saepuru ja kohvipaksu niiske toitaineterikas segu. Lisage seente kude ja hoidke muld seente kasvamise ajal jahedas ja niiskes.

1
Ostke austrite seente kude. Kui elate USA-s, on austrite seente kudemise või starterkultuuride leidmine suhteliselt lihtne: neid saab tellida Amazonist ja paljudest muudest veebipõhistest seemnekataloogidest. Tellige selle kasvatusmeetodi jaoks vähemalt 50 kude või starterkultuuri. Kui elate Kanadas (või mujal väljaspool USA-d), võib kude hankimine olla veidi keerulisem. Kontrollige Euroopa veebiallikaid, nagu http://www.mycelia.be/en. Olenemata sellest, kus te elate, pöörduge oma kohaliku taimekooli poole. Puukoolid võivad varuda seente kudemist. Kui ei, võib lasteaed soovitada teist jaemüüjat, kes seda teeb.

2
Lõika oma 2 piimapaki pealt ära. Kasutage teravaid majapidamiskääre, et lõigata mõlemalt 1,9-liitrise mahuga piimapaki otsad ära. Tehke sisselõiked täpselt kohas, kus karpide vertikaalsed küljed ristuvad kaldus ülaosaga. Võite kartongi ülaosad minema visata.

3
Torka pliiatsiga mõlema piimapaki igale poole 4–5 auku. Avad peaksid asuma erinevatel kõrgustel iga karbi nelja külje ümber. Näiteks võib mõlemal küljel olla auk 3 tolli (7,6 cm) ja 1 auk 6 tolli (15 cm). Nii saate erinevatel kõrgustel karbis kokku 20–25 auku. Enne aukude torkimist veenduge, et pliiats on terav.

4
Sega saepuru ja kohvipaks mikrolaineahjus kasutatavas kausis kokku. Segage suure köögilusikaga 8 tassi (680 grammi) saepuru ja 2 tassi (170 grammi) kohvipaksu, kuni need on täielikult segunenud. Kasutatav kauss peaks olema piisavalt suur, et mahutada täis 10 tassi (850 grammi) ilma ülevooluta, ning ideaaljuhul peaks see olema valmistatud plastikust, klaasist või portselanist. Võite kasutada mis tahes tavalist kohvipaksu, mille olete valmistanud. kohvi valmistamine. Hoidke neid paar päeva, kuni olete valmistanud 2 tassi (170 g). Saepuru saate igast lähedalasuvast riistvarapoest. Kuna 8 tassi (680 g) on ​​suhteliselt väike kogus, võivad nad teile saepuru tasuta anda. Võite kasutada ka heina, mida on pastöriseeritud keevas vees 35–45 minutit. Lihtsalt segage hein ja seente kude kokku kilekotis, millesse on augud sisse torgatud.

5
Valage segule vett, kuni see on käsna tekstuuriga. Selles käsnataolises segus on nii niiskust kui ka toitaineid, mida teie seened kasvamiseks vajavad, nii et ärge koonerdage kloorimata veega. Alustuseks lisage umbes 2 tassi (0,47  L) vett ja lisage vajadusel vett. Kui lisate kogemata liiga palju vett ja segu muutub supiseks, valage lihtsalt veidi vett tagasi. Ärge lisage vett, kui olete heina kasutades.

6
Segu mikrolaineahjus 2 minutit. See desinfitseerib saepuru ja kohvipaksu ning tapab kõik bakterid ja mikroobid, mis võivad segus elada. Sõltuvalt teie mikrolaineahju kuumuse seadistustest võib teil tekkida vajadus mikrolaineahjus kauem töötada. Vesi peaks pärast mikrolaineahju keetmist keema, nii et kui see ei ole 2 minuti pärast nii kuum, küpseta veel 2 minutit mikrolaineahjus. Kui jätate selle sammu vahele ega küpseta saepuru ja jahvatatud kohvi mikrolaineahjus, võivad bakterid tappa seente kudemise enne, kui see on jõudnud. võimalus kasvada. Ärge pange segu mikrolaineahjus, kui kasutate heina.

7
Laske segul jahtuda toatemperatuurini. Seene kudemine ei ela istutamist keemistemperatuuril, seega peate ootama vähemalt 30 minutit, kuni saepuru segu jahtub. Kontrollige perioodiliselt käsnakujulise kohvipaksu ja saepuru temperatuuri, surudes sõrme segusse. Kui teil on kiire, proovige panna kauss 30 minutiks külmkappi.

8
Valage saepuru segule veel 2 tassi (0,47 l) vett. Mikrolaineahjus küpsetades kohvipaksu ja saepuru segu kipub see kuivama. Kloorimata vee lisamine niisutab segu enne seente kudemist. Austerservikud vajavad kasvamiseks väga niisket keskkonda.

9
Lisa segule seente kude. Valage segusse ohtralt peotäis või 2 seente kudet ja kasutage oma kätega kude põhjalikult saepuru ja kohvipaksu sisse viimiseks. Erinevalt lilleseemnetest, mis tavaliselt peaksid olema umbes 1,3 cm (1,3 cm) all. mullaseene kude peab hästi kasvamiseks olema täielikult maha maetud.

10
Valage segu 2 piimakarpi. Nüüd, kui olete austrite seente kude täielikult mullaasendajaga seganud, võite kogu segu piimapakkidesse visata. Ärge kartke saepuru segu sisse pakkida. Vajutage kätega segu alla iga 3–4 tolli (7,6–10,2 cm) järel, et see oleks kogu ulatuses ühtlase konsistentsiga. Austerservikud võivad hästi kasvada läbi pakitud pinnase.

11
Asetage segu jahedasse ruumi. Austerservikud õitsevad kergelt jahedas keskkonnas, seega asetage need ruumi, mille temperatuur on umbes 18–25 °C (64–77 °F). Proovige paigutada need keldrisse või keldrisse. Kui keldrit pole, võiks seenepakid sättida oma voodi alla või sahvri kappi. Mõningane päikesevalgus tuppa on hea, sest seened saavad looduses kasvades aeg-ajalt otsest päikesevalgust. Ärge häirige seeni nende kasvamise ajal. Olete teretulnud neid registreerima ja jälgima, kuidas nad päevast päeva kasvavad. Kui kasutate kasvusubstraadina heina, asetage see sooja, kuid mitte kuuma kohta, mis on otsese valguse eest kaitstud.

12
Niisuta seente kasvamise ajaks saepuru segu. Kui seened kasvavad, kasutage pinnase niiske hoidmiseks plastikust pihustuspudelit. Katsetage mulda sõrmega ja kui see hakkab tundma, et see kuivab, udutage see põhjalikult. Austerservikutel kulub 2–3 kuud kasvamiseks. Regulaarset hooldust pole vaja, peale pinnase niiskuse tagamise. Kui kasutate heina, udutage kott üks või kaks korda päevas, kui näete heinas valge seente kasvu.

13
Lõika seened põhjast terava noaga ära. Näete, et austriseened arenevad siis, kui kübarad on vartest täielikult eraldatud. Selle asemel, et seeni käsitsi ära rebida, mis võib õrna seent kahjustada, kasutage teravat nuga, et lõigata üksikud seened nende juurest ära. Küpsed seened on küpsed ka siis, kui kübarate servad on just hakanud kergelt särisema.

14
Eemaldage varred ja loputage seened. Austerservikute kõvasid puitunud varsi on ebameeldiv süüa. Kasutage teravat kööginuga, et varred ära lõigata. Seejärel loputage seentelt enne küpsetamist maha kogunenud mustus. Varred võib utiliseerida või kompostida.

15
Enne söömist küpseta austrite seeni. Austerservikuid võib süüa nagu kõiki tuntumaid seeneliike, nagu portobello või valge nupp. Pruunista seened võis ja lisa riisi- või pastaroale või pane pitsa peale. Või soovi korral grillida suured seened tervelt ja süüa eraldi.

16
Hoidke seeni külmkapis kuni 2 nädalat. Kui te ei soovi kogu saaki korraga ära süüa, säilivad loputatud seened teie külmikus 1–2 nädalat. Asetage need õhukindlasse anumasse või kilekotti ja asetage need külmikusse, kus need ei purune.