Kuidas seeni külmutada

Toores seened muutuvad sügavkülmas ebameeldivaks pudruks, kuna nende sees olevad veemolekulid muutuvad jääkristallideks ja lõhustavad rakuseinad. Kõik need meetodid valmistavad vaid mõne minuti ning säilitavad teie seente tekstuuri ja maitse palju tõhusamalt.

1
Blanšeeri seened lihtsaks ja pikaks säilitamiseks. Kuigi aurutamine võib külmutatud seentel rohkem maitset säilitada, hoiab blanšeerimine või keetmine seened üsna kõrge kvaliteediga kuni 12 kuud, kuigi eksperdid ei nõustu seente veega kokkupuute mõjuga. See meetod ei nõua muid seadmeid peale veepoti ja soojusallika ning pärast seda säilivad seened sügavkülmas kuni aasta jooksul maitsvad. See meetod on eriti kasulik, kui kavatsete külmutatud seeni kasutada supi valmistamiseks, kuna veidi niiskem tekstuur jääb märkamatuks.

2
Keeda potti vett. Vaja läheb nii palju vett, et seened kataks, ja veel natuke, sest osa keeb ära. Kui soovite seente värvi säilitada, võite iga liitri vee kohta lisada teelusikatäie (5 ml) sidrunimahla.

3
Tükelda seened (valikuline). Kui vesi soojeneb, võite seened tükeldada neljandikku või viiludeks. Tehke seda juhul, kui retseptid, mida kavatsete kasutada, nõuavad tükeldatud või viilutatud seeni. Kui seeni võite pesta voolava vee all, et eemaldada kinnijäänud mustus, siis keev vesi peaks seeni küpsetamise ajal puhastama.

4
Tõsta seened vette ja keeda 1–2 minutit. Kuna seened on toasoojad, lakkab vesi tõenäoliselt nende lisamisel keemast. Oodake, kuni vesi uuesti keema hakkab, seejärel lülitage kuumus pärast 1-2-minutilist keetmist välja. Ärge küpsetage seeni täielikult läbi, kuna see võib muuta need märjaks.

5
Tõsta seened külma vette. Vältige seente kuumuse üleküpsemist, asetades need külma veega anumasse. Oodake, kuni need on puudutamisel jahedad.

6
Kurna seened ja külmuta suletud anumas. Anumad peaksid olema sügavkülmikukindlad, suletud ja nende sees peaks olema väike kogus õhku juhuks, kui seened külmumisel paisuvad. Seened peaksid säilitama oma kvaliteedi kuni 12 kuud. Lisage külmutatud seened otse toidule, mida valmistate. Kui valmistad seenesuppi, lisa 20 minutit enne supi valmimist.

7
Kasutage seda meetodit maksimaalse maitse säilitamiseks. Enamikku seeni tuleks enne külmutamist küpsetada, et need püsiksid kõvad. Toores seened sisaldavad märkimisväärses koguses vett, mis võib pärast seente külmutamist ja sulatamist muuta need pudruks. Kuigi võite kasutada mis tahes toiduvalmistamismeetodit, säilitavad aurutatud seened kõige rohkem maitset, mõõdukalt tihke tekstuuri ja neid saab kasutada enamikes seeneretseptides. Aurutatud seeni võib külmutada kuni 12 kuud.

8
Loputage seened mustuse eemaldamiseks. Loputage seened jooksva vee all. Kontrollige, kas korgi pinnal, korgi all ja varrel pole mustust. Hõõru mustus maha puhaste sõrmedega või kraapi noaga maha. Soovi korral võid varre eemaldada ja eraldi pesta või ära visata ja külmutada ainult seenekübarad.

9
Viiluta või tükelda seened (valikuline). Võite terveid seeni aurutada ja külmutada, tükeldada veeranditeks või viiludeks. Tervete seente küpsetamine võtab paar minutit kauem aega, kuid seente viilutamise peamine eesmärk on kasutada retseptides. Külmutatud seened lisatakse retseptidesse otse ilma sulatamata, nii et võite soovida lõigata suured seened väiksemateks tükkideks, et neid hiljem oleks lihtsam kasutada. Kui kasutate auruti korvi või topeltboilerit, veenduge, et seenetükid ei oleks piisavalt väikesed, et neid saaks kasutada. kukkuda läbi aukude.

10
Leota seeni sidrunimahlas ja vees (valikuline). Selle sammu ainus eesmärk on säilitada seente värv, mis muidu küpsedes tumeneb. Kui soovite seda teha, katke seened 1 pindis vees, mis on segatud 1 tl sidrunimahlaga (või 500 ml vee ja 5 ml sidrunimahlaga). Laske 5 minutit seista, seejärel eemaldage. Eksperdid on eriarvamusel, kas seente leotamine või isegi loputamine kahjustab nende tekstuuri või maitset. Kui olete selle pärast mures, võiksite võimalikku mõju vähendada, pintseldades seeni hoopis sidrunimahla ja vee seguga.

11
Tehke topeltkatel, kui te seda ei oma. Seente aurutamiseks peate hoidma seeni veepinnast kõrgemal, nii et need puutuksid kokku ainult auruga. Võite kasutada kahekordset boilerit või aurutit, kuid seda on lihtne ka ise valmistada: Valige kaks potti. Üks peab täielikult teise sisse mahtuma. Väiksema poti asemel võid kasutada ka aurutuskorvi. Kasuta metallrõngast, paksu purgikaant või muud kuumakindlat eset, et tõsta väiksem pott suurema poti pinnalt ära. Asetage rõngas poti põhjale enne vee soojendamist, seejärel asetage väiksem pott selle peale. Pane valmis kaas suure poti katmiseks. See ei pea olema õhukindel, kuid see peaks suurema osa aurust kinni püüdma.

12
Keeda suures potis 5 cm (2 tolli) vett. Kui teil on topeltboiler, lisage see alumisse potti. Vastasel juhul lisage see ülalkirjeldatud seadistuses suuremasse potti. Sellise veekoguse keetmiseks peaks kuluma vaid mõni minut.

13
Tõsta seened väiksemasse potti. Kui kasutate seda, asetage need hoopis tõstetud auruti korvi. Väiksem pott ei tohiks sisaldada vett.

14
Kata ja küpseta vastavalt seene suurusele. Pange potile kaas, et aur kinni hoida, ja oodake, kuni seened on küpsed. Enamiku tervete seente küpsetamiseks kulub umbes 5 minutit, samal ajal kui nööbiseente või veeranditeks lõigatud seente küpsetamiseks kulub 3 minutit 30 sekundit. Viilud on valmis 3 minutiga, õhukeseks lõigatuna veelgi vähem.

15
Tõsta seened külma vette potti. Kuumus jätkab seente küpsetamist, kui te neid kohe maha ei jahuta. Asetage need külma veega potti või kaussi, kuni need on puudutamisel jahedad.

16
Nõruta seened hästi. Valage seente nõrgenemiseks vesi läbi võrgu või kurn. Veekausi otse sügavkülma pannes moodustub seenemass, mida retseptides kasutatakse harva.

17
Asetage suletud anumatesse. Võite kasutada sügavkülmutuskotte, purke, plastmahuteid või muid suletud anumaid, mis madalal temperatuuril ei pragune. Jätke seente ja anuma ülaosa vahele umbes 1/2 tolli (1,25 cm) ruumi, kuna need võivad veidi laieneda. Sulgege anum õhukindlaks muutmiseks.

18
Külmutage kuni 12 kuud. Aurutatud seened säilitavad oma maitse ja tekstuuri kuni aasta. Püüdke seeni mitte sulatada ja uuesti külmutada, kuna see vähendab nende kvaliteeti ja eluiga. Lisage külmutatud seened igasse kuumust kasutavasse retsepti ja need sulavad küpsemise ajal. Kasutage friikartulite puhul mõõdukalt, et temperatuur ei langeks liiga madalale.

19
Kasutage seda meetodit tugevaima tekstuuri saamiseks või maitse nautimiseks. See meetod säilitab külmutatud seente maitse ja tekstuuri lühemat aega kui aurutamine ja blanšeerimine. Erinevad allikad teatavad, et säilivusaeg on 1 kuu kuni 9 kuud, mis kõige tõenäolisemalt sõltub kasutatavast õlist või võist. Kuid see meetod hoiab seened tugevamad kui teised meetodid ja säästab aega võrreldes külmutatud seente igakordse kasutamisega.

20
Pese ja kuivata seened. Eemaldage seentelt mustus või sammal, laske need jooksva vee all. Patsutage need seejärel paberrätiku või puhta lapiga kuivaks, et veepiisad kuuma õli ei pritsiks.

21
Viiluta või tükelda seened. Hautate seeni kõrgel kuumusel, nii et paksud terved seened küpsevad väljastpoolt, kuid jäävad seest alaküpseks. Vältige seda, lõigates need ligikaudu võrdse suurusega tükkideks.

22
Kuumuta pannil või pannil õli. Kui kasutate seeni retseptides külmutatult, küpsetate seeni ainult osaliselt ja lõpetate protsessi. Seetõttu ei pea te oma mõõtudes olema liiga täpne. Keskmise panni jaoks peaks piisama umbes 1–2 supilusikatäit õlist (15–30 ml). Kui soovite maitset lisada, lisage õlile hakitud küüslauku, sibulat või vürtse.

23
Küpseta seeni keskmisel-kõrgel kuumusel. Prae seened õlis peaaegu täielikult küpseks. Selleks kulub vaid 3 või 4 minutit ja tulemuseks on tumedamad ja õrnemad seened.

24
Enne külmutamist laske seentel jahtuda. Enne säilitamiseks pakkimist peavad seened jahtuma toatemperatuurini. Õlis või võis sisalduvad rasvad lagunevad sügavkülmikus kiiremini kui seened, seega võiksite ka sel ajal liigset õli säilitada või ära visata.

25
Külmutage seened suletud anumas. Vajutage seened mahutisse, nii et nende vahele ei jääks ruumi, mis aitab vältida sügavkülma põlemist. Seened, mille pind on õhu käes, võib muuta värvi ja kaotada maitse, kuid enne sulgemist peaksite siiski jätma anumasse veidi ruumi. Külmumisel võivad seened paisuda ja ruum võimaldab neil seda teha ilma, et purk või kott puruneks. Lisage külmutatud seened retseptidesse sellisel kujul või sulatage pannil või mikrolaineahjus, kui kasutate suurt kogust. Ärge küpsetage neid mikrolaineahjus, vastasel juhul võivad need muutuda kummiks.

26
Valmis.