Kuidas praad mustaks teha

Kui maitsemeel vajab veidi põnevust, siis mustaks saanud praad on hea viis suvise grillimise vürtsitamiseks. Blackened praad on lahja lihatükk, mida küpsetatakse väga kõrgel kuumusel pannil. Mustaks muutmise käigus kõrbeb liha väljastpoolt karamelliseeritud kate. Tavaliselt tehakse seda vürtsika Cajuni stiilis maitseainega malmpannil.

1
Valige New Yorgi ribapihvid või ribipihvid. Soovite kasutada neid lahjasid lõikeid, sest need küpsevad ühtlaselt ja tumenevad hästi. Valige praed, mille paksus on umbes ¾ tolli (2 cm).

2
Sulatage praed üleöö külmkapis täielikult. Ärge sulatage neid mikrolaineahjus, vastasel juhul rikute nende mustamise protsessi.

3
Segage oma Cajuni hõõrumine. Saate lihtsalt osta Cajuni maitseainet ja katta praad igale poole ¾ tl. (umbes 1,4 g) maitseainet või võid ise valmistada. Ise hõõrumiseks segage ülaltoodud koostisained kokku ja kandke need oma praadile.

4
Lase steikil umbes 20 minutit toatemperatuuril soojeneda.

5
Lülitage oma gaasigrill sisse. Asetage üks pool väga kõrgele ja teine ​​pool madalale kuumusele. Enne grilli käivitamist piserdage madalal kuumusel küljele veidi küpsetuspihustit.

6
Asetage oma malmist pann grilli kuumale küljele. Tahad, et see oleks nii kuum kui võimalik. Laske sellel 20 minutit soojeneda.

7
Võtke tangid, taldrik ja praed.

8
Asetage iga pihvi ühele küljele üks supilusikatäis (14 g) võid.

9
Asetage praad või pool allapoole kuumale pannile. Kui teie malmist pann ei ole väga suur, võite küpsetada oma praed ükshaaval. Te ei taha, et praed mustamise ajal puudutaks.

10
Laske praad sellel küljel neli minutit küpseda. Või võib süttida ja see on ok. Ärge reguleerige küpsetustemperatuuri.

11
Pöörake oma praed ümber. Küpseta neid kolm minutit teisel küljel. Te ei pea rohkem võid määrima.

12
Seadke praad grilli jahedamale küljele, kui olete pinna mustaks muutnud. Hoidke neid sellel küljel, kuni olete saavutanud soovitud küpsuse. Haruldased praed võivad pärast mustamist kohe puhkama hakata.

13
Küpseta veel üks kuni viis minutit, poole peal keerates.

14
Aseta praed taldrikule puhkama. Kata plaat tinafooliumiga. Lülitage grill välja.

15
Serveeri pärast seda, kui praad on 10 minutit puhanud.