Kuidas panna tainas kiiremini kerkima

Enne leiva küpsetamist peate laskma tainal kerkida. Taigna kerkimise ootamine võib võtta tunde ja mõnikord on sul leiva ahju toomisega kiire. Õnneks on mõned nipid, mida saate proovida, et tainas kiiremini kerkiks, näiteks pange tainas mikrolaineahju või katke see niiske lapiga. Kasutades kerkimisprotsessi kiirendamiseks kuumust ja niiskust, saate oma värskelt küpsetatud leiba nautida ilma pika ootamiseta.

1
Kuumuta ahi temperatuurini, mille juures leiba küpsetad. Tavaliselt küpsetatakse leiba umbes 177–260 °C (350–500 °F). Konkreetsete kuumutamisjuhiste saamiseks vaadake retsepti, mida kasutate leiva valmistamiseks.

2
Loputage köögirätikut sooja vee all, kuni see on niiske. Soovite, et kogu rätik oleks märg, kuid mitte leotatud. Kui rätikust tilgub palju vett, väänake see kraanikausi kohal välja.

3
Laota niiske rätik taigna peale. Kogu tainas peaks olema rätikuga kaetud. Venitage rätik nii, et selle servad jääksid rippuma kausi või aluse küljelt, millesse te tainast tõstate. Niiskest rätikust tulev niiskus aitab tainal kiiremini kerkida. Kui teil on palju tainast, kasutage kahte kattuvat niisket rätikut. kaas.

4
Asetage kaetud tainas eelsoojendatud ahju lähedusse, kuid mitte selle peale. Mõned tühjad letiruumid ahju kõrval töötavad. Ahjust tulev kuumus kiirendab kerkimisprotsessi.

5
Lase tainal kerkida, kuni see on kahekordistunud. Kontrollige tainast 30 minuti pärast, et näha, kas see on kerkinud. Kui tainas pole kahekordistunud, katke tainas uuesti niiske rätikuga ja kontrollige uuesti 10–15 minuti pärast.

6
Täitke mikrolaineahjus sobiv klaas 1 tassi (0,24 liitrit) veega. Veenduge, et kasutatav klaas oleks piisavalt väike, et see mahuks teie mikrolaineahju.

7
Küpseta klaasi vett kõrgel temperatuuril kaks minutit mikrolaineahjus. Kahe minuti pärast avage mikrolaineahi ja nihutage veeklaas mikrolaineahju kõrvale, et teha ruumi taignakausile. Kasutage klaasi liigutamiseks ahjukinda või nõuderätikut, kui see on kuum.

8
Asetage küpsetatav tainas kaussi. Kasutage kaussi, mis on piisavalt väike, et see mahuks teie mikrolaineahju. Ärge muretsege, kui kauss ei ole mikrolaineahjus kõlblik – mikrolaineahi ei lülitu sisse, kui see on sees.

9
Asetage taignakauss mikrolaineahju ja sulgege uks. Jäta klaas vett koos taignaga mikrolaineahju. Klaas vett ja mikrolaineahju kuumus loovad sooja ja niiske keskkonna, mis aitab tainal kiiremini kerkida. Ärge lülitage mikrolaineahju sisse.

10
Lase tainal umbes 30–45 minutit kerkida. Kontrollige tainast 30 minuti pärast, et näha, kas see on valmis. Teate, et see on tõusmise lõpetanud, kui selle suurus on kahekordistunud. Kui see pole kerkinud, jätke tainas veel 15 minutiks mikrolaineahju.

11
Kuumuta vesi uuesti, kui tainas ei kerki lõpuni. Kui 45 minuti pärast pole tainas ikka veel kahekordistunud, eemaldage see mikrolaineahjust. Kuumutage klaasi vett kaks minutit kõrgel kuumusel ja asetage seejärel taignakauss tagasi mikrolaineahju. Lase tainal veel 10–15 minutit kerkida.

12
Eelsoojendage ahju kaheks minutiks madalaimale temperatuurile. Seadistage taimer, et te ei kaotaks ajataju. Ahju eelsoojenemise ajal hakake potti vett pliidiplaadile keema. Pärast kahe minuti möödumist lülitage ahi välja.

13
Täida ahjukindel klaaskauss keeva veega. Kasutage keskmise kuni suure suurusega kaussi. Täitke kauss nii, et veejoon jääks servast umbes 1–2 tolli (2,5–5 cm) allapoole.

14
Asetage kauss keeva veega ahju ja sulgege uks. Laske veekausil taigna valmistamise ajaks ahjus seista. Ahjust ja veekausist tulev soojus loob taignale kerkimiseks sooja ja niiske keskkonna.

15
Pane tainas ahjukindlale pannile ja pane ahju. Sulgege ahju uks.

16
Jätke tainas ahju, kuni see on kahekordistunud. 15 minuti pärast kontrollige, kas tainas on valmis. Kui ei, siis lase ahjus veel kerkida ja vaata uuesti 15 minuti pärast.

17
Hankige kiiresti kerkivad pärmipakid. Kiiresti kerkiv pärm on väiksemate graanulitena, mistõttu see aktiveerub kiiremini. Pärmi kiirem aktiveerimine paneb leiva kiiremini kerkima. Otsige kiiresti kerkivaid pärmipakke oma kohalikust toidupoest. Neil võib olla silt “kiirpärm” või “kiirpärm”.

18
Sega pakk kiiresti kerkivat pärmi kuiva taigna koostisainetega. Kiiresti kerkivat pärmi ei pea vees lahustama nagu tavalist pärmi. Lihtsalt segage see jahu ja teiste taigna valmistamiseks kasutatavate koostisosadega. Kontrollige kasutatavat retsepti, et näha, kui palju pärmipakke see nõuab.

19
Jäta esimene kergitus vahele ja vormi tainas peale sõtkumist. Kui teie kasutatav retsept nõuab kahte kerkimist, tehke ainult teist. Kui tainas on valmistatud kiiresti kerkiva pärmiga, peab tainas kerkima vaid korra. Kui jätate esimese tõusu vahele, väheneb kogu tõusuaeg poole võrra.

20
Lase taignal enne küpsetamist korra kerkida. Asetage tainas sooja ja niiskesse kohta, et see kiiremini kerkiks. Pidage meeles, et taignad, mis koosnevad peamiselt veest ja jahust, kerkivad kiiremini kui taignad, mis sisaldavad piimatooteid, mune, sooli ja rasva.