Kuidas Oopsie leiba säilitada

Opsileib, mida nimetatakse ka pilveleivaks, on populaarne madala süsivesikute sisaldusega gluteenivaba alternatiiv tavalisele leivale, mis on valmistatud ainult kolmest peamisest koostisosast: munast, toorjuust ja tartarikoorest. Pärast küpsetamise vaeva on viimane asi, mida soovite, et teie maitsev leib läheks raisku! Kui lasete leival jahtuda ja asetate selle õigesse anumasse, saate seda hoida kas külmkapis või sügavkülmas ja nautida seda veel päevi või kuid.

1
Lase leival jahtuda. Kui opsileib ahjust välja tuleb, laske sellel restil täielikult jahtuda. Saate oma leiba letis hoida kuni päeva. Enne edasiliikumist veenduge, et leib oleks katsudes jahe. Kui proovite hoida sooja leiba kotis, võib see osutuda liiga niiskeks ja kleepuvaks.

2
Pange leib avatud anumasse. Kui teie leib on täielikult jahtunud, on aeg asetada see sobivasse anumasse. Kergelt lahti jäetud Ziplock-kott on suurepärane hoiustamisvõimalus. Kerge ava laseb välja liigse niiskuse ja ei lase leivaliival pudruks muutuda. Kergelt viltu kaanega tuppernõu on suurepärane alternatiiv Ziplock-kotile.

3
Eralda opsised küpsetuspaberiga. Kui teil on ladustamiseks mitu opsi, asetage nende vahele kotti või tuppernõusse tükk pärgamentpaberit või paberrätikut, et need kokku ei kleepuks. Kui soovite lõunasöögiks ühe välja tõmmata, ei pea te nägema vaeva nende lahti maadlusega.

4
Hoidke leiba külmkapis kuni üks nädal. Oma opsileiba võid hoida kilekotis külmkapis kuni nädala. Kui valmistasite suure koguse või ei saa nädala jooksul kogu leiba ära süüa, võiksite proovida lisatarvikuid külmutada.

5
Laske sellel seista, kuni see on jahtunud. Teie opsileib peab katsudes olema täiesti jahe, enne kui võite selle külmutamisele mõeldagi. Kui proovite leiba liigse niiskusega sügavkülma panna, on see sulatamisel nigel jama. Laske leival restil seista ja lõpuni jahtuda. Võid jätta leiba letile kuni üheks päevaks. See mitte ainult ei taga selle täielikku jahtumist, vaid saate seda hõlpsalt närida, kui mööda jalutate!

6
Pange leib sügavkülma kottidesse. Viige opsileib selle jahutusrestilt sügavkülmakotti. Kui teil pole käepärast sügavkülmakotti, kasutage kahte tavalist Ziplock-kotti, et anda leibale sügavkülma põlemise eest lisakaitse. Veenduge, et kott oleks tihedalt suletud, et välisõhk sisse ei pääseks ja teie maiuspalad rikuks.

7
Veenduge, et teie opsised ei puutuks kokku. Kui sul on kotis rohkem kui üks mune, torka nende vahele paberrätik või küpsetuspaberitükk, et need ei kleepuks. See on oluline samm, välja arvatud juhul, kui eelistate külmutatud virna!

8
Viige leib sügavkülma. Kui teie leib on tihedalt ja sügavkülmiku jaoks sobivas kotis tihedalt kinni jäänud, on aeg see sügavkülma panna. Kui olete valmis opsileiba sööma, võtke see lihtsalt sügavkülmast ja sügavkülmakotist välja ning laske letil sulada. Kui eelistate krõbedamat leiba, proovige oma leiba röstris madalal kuumusel uuesti soojendada. Nii saate lahti igasugusest liigsest niiskusest, mis sinna sisse hiilis.