Kuidas lõigata kõrgeid kooke

Pulmad, peod ja perekondlikud koosviibimised on kõik pisut heledamaks tehtud kõrge koogiga, mida kõik saavad nautida. Need koogid pole mitte ainult imelised kaunistused, vaid ka maitsvad maiuspalad, mida teie külalised ootavad. Kui on aeg kooki serveerida, võib selle magustoidu tohutu kõrgus muuta selle lõikamise pisut hirmutavaks. Saate oma külalisi võluda, kasutades lihtsaid võtteid oma koogi viilutamiseks ja järgmisel koosviibimisel kiiresti serveerimiseks.

1
Kui teie koogil need on, eemaldage need üksteisest. Kui lõikate virnastatud kooki, libistage nuga kõrgeima astme alla ja kasutage selle kinnitamiseks teist kätt. Võtke tasand üles ja viige see eraldi taldrikule. Sel viisil eemaldage ülejäänud tasandid ja andke igale astmele oma plaat või tasane pind. See muudab lõikamise palju lihtsamaks ja säästate teid kõrgeima tasemeni jõudmisest. Mõnel koogil on iga kihi vahel vahapaberist vahetükid, et vältida härmatise tekkimist. Kui teie oma seda ei tee, proovige kookide ülaosa võimalikult vähe puudutada, kui neid liigutate.

2
Võtke välja kõik puidust tüüblid, mis teie koogil on. Mõnel koogil on keskel puidust tüüblid, mis hoiavad astmeid koos. Otsige iga kihi põhjas väikseid auke ja kasutage puidust tüüblite väljavõtmiseks pikki pintsette. Enne koju viimist võite ka pagariärist, kust koogi ostsite, küsida, kas sellel on tüübleid.

3
Koori kihtide vahelt küpsetuspaber. Mõnel koogil on jäätumise säästmiseks iga kihi vahel vaha- või pärgamentpaber. Enne lõikamise alustamist koorige paber maha ja visake minema. Kõigil kookidel ei ole kihtide vahel paber.

4
Eemaldage kõik plastikust kaunistused. Võltslilled, õhupallid või paelad võivad kõik olla teie tordil kaunistusena. Enne lõikamise alustamist võtke need ära, et te ei peaks suurte objektide ümber töötama. Saate hiljem kaunistusi üksikutele viiludele lisada, kuid veenduge, et teie külalised teaksid, et need ei ole söödavad.

5
Tehke horisontaalne lõige kogu koogile, servast 5,1 cm (2 tolli) kaugusel. Libistage oma teravat nuga allapoole, kuni see jõuab koogi põhjani, seejärel jätkake sama lõiget üle koogi. Selle tulemuseks on üks pikk, ristkülikukujuline, 5,1 cm laiune koogiviil. Kui see on esimene suur viil, mille lõikate ringikujulisest koogist, ei ole see viil täpselt risttahukas. Ärge muretsege selle kohta, et viil on ühe inimese jaoks liiga suur! See jagatakse hiljem.

6
Lõikamise ajal hoidke lõikelauda viilu kõrval. Kasutage täispuidust või plastist lõikelauda, ​​mis ei paindu. Veenduge, et lõikelaud oleks koogiga paralleelne ja lükake see kohe koogi külje kõrvale üles.

7
Kallutage viil noaga lõikelauale. Kui nuga jõuab koogi põhja, kallutage viil lõikelaua poole. Püüdke lõikelauaga viil ümber kukkudes kinni. Härmatis peaks nüüd olema küljel. Veenduge, et lõikelauast oleks tugev haare, kui viilu kinni võtate.

8
Tõstke oma koogiviil tasasele pinnale. Võtke lõikelaud koos viiluga taldrikule ja liigutage viil üle, hoides viilu külili. Kui te ei pea koogitükke rohkem lõikama, võite selle lõikelauale jätta. Kui jätate oma viilu lõikelauale, hoiab jäätumine parem kui seda liigutades.

9
Lõika suur viil ristkülikukujulisteks portsjoniteks. Tehke oma noaga suuremast viilust kõhnad 2 tolli (5,1 cm) ribad, millest igaühel on vähemalt ühel küljel glasuur. Serveerige igale külalisele taldrikul üksikuid ribasid. Ristkülikukujulised viilud istuvad taldrikule paremini ja neid võib olla lihtsam süüa kui traditsioonilisi kolmnurkseid viile.

10
Vajadusel püüdke lõikelauaga rohkem suuri viile. Kui teil on palju külalisi või nad tahavad sekundeid või kolmandikke, tehke suure noaga koogi keskosa suunas uusi viile. Tehke oma viilud umbes 2 tolli (5,1 cm) laiused, et need ühtlustuvad.

11
Kasutage leivanoa, et teha koogi servast 2 tolli (5,1 cm) sügav sisselõige. Hoidke nuga koogi kohal umbes 2 tolli (5,1 cm) kaugusel servast. Tehke lõige ülalt alla, hoides samal ajal nuga nii, et ots on suunatud alla, et koogi sisse lõigata. Ärge lõigake koogi serva poole välja.

12
Jätkake lõikamist koogi keskelt, et moodustada ring. Hoidke oma nuga esimeses lõikes, mille lõite ja saagisite kogu koogi ümbermõõdu ulatuses, hoides nuga servast 2 tolli (5,1 cm) kaugusel. Jätkake lõikamist, kuni jõuate tagasi esimese tehtud lõike juurde, nii et koogi keskele jääks välja lõigatud ring.

13
Lõika ringi ümbermõõdust 2 tolli (5,1 cm) kiilud. Hoidke oma nuga koogi välisserva kohal. Tee viilud koogi välisservast ja jäta keskmine ring puutumata. Asetage need viilud võimalikult ühtlaselt, et iga külaline saaks sama koguse kooki. Need viilud näitavad koogi kihte hästi ja säilitavad koogi kõrguse.

14
Lõika sisemine ring 4 kiiluks. Kasutage nuga, et lõigata sisemine ring pooleks. Seejärel lõigake kaks poolt uuesti pooleks, et saaksite viilud, mis sobivad juba lõigatud tükkidega.