Kuidas kooke jahutada

Olenevalt sellest, millist tüüpi kooki teete ja kui kaua peate seda jahutama, tuleb arvestada mitme asjaga. Kui jahutate kooki valesti, võite saada mõranenud või läbimärjaks. Koogi jahutamine külmkapis on kiirem meetod, kuid võite kooki jahutada ka tööpinnal või ahjus. Võite koogi tõsta restile, lasta sellel pannil jahtuda või isegi tagurpidi jahutada. Järgige selle õpetuse näpunäiteid ja juhiseid, et jahutada kooki kiiresti ja tõhusalt olenevalt jahutatava koogi tüübist.

1
Otsustage, kui palju aega teil on. Olenevalt koogi tüübist saab seda meetodit kasutades jahutada vaid paari tunniga. Siin on mõned asjad, mida tuleks arvesse võtta: Inglitoidukoogid, naelkoogid, biskviidikoogid ja muud heledad ja kohevad koogid võivad külmikus jahtuda umbes 1-2 tunniga. See meetod ei pruugi olla juustukoogi jaoks parim valik, kuna temperatuur võib rikkuda koogi struktuuri, tekitades pragusid. Rikkalike kreemjate kookide puhul, mida serveeritakse jahutatult, võib see meetod võtta kuni 4 tundi. Kui jahutate traditsioonilist kooki, kulub selle meetodiga umbes 2–3 tundi.

2
Eemaldage kook ahjust. Kui kook on täielikult küpsenud, võtke see ettevaatlikult ahjust välja ja asetage see köögilauale. Laske koogil 5-10 minutit seista. Siin on mõned juhised, mida tuleks arvesse võtta. Kui töötate juustukoogi või muu kreemja koogiga, on soovitatav enne koogi külmkappi viimist kuumus välja lülitada ja lasta koogil umbes tund aega ahjus jahtuda. Kui teil pole aega, võite koogi panna külmkappi, kuigi see võib kergelt praguneda. Kui töötate juustukoogiga, tõmmake võinoaga mööda koogi ja panni serva, kuni kook on veel soe, see hoiab ära koogi hilisema vormi külge kleepumise. Soovi korral võite asetada koogivormi puitpinnale nagu lõikelaud, et kaitsta oma tööpinda kuumakahjustuste eest.

3
Pange kook külmkappi. Pärast seda, kui olete lasknud sellel lühikest aega tööpinnal jahtuda, asetage koogivorm veel 5-10 minutiks külmkappi. See jahutab kooki veelgi, ilma et see kuivaks. 5 või 10 minuti pärast peaks see puudutamisel olema päris lahe. Siin on mõned asjad, mida tuleks arvesse võtta: Kui jahutate rullbiskviidi või inglitoidukooki, on soovitatav jahutada kook tagurpidi. Seda saab teha pann tagurpidi keerates ja toruosa üle stabiilse pudeli kaela sättides. Selle jahutamiseks tagurpidi pööramine aitab vältida selle jahtumisel kokku kukkumist. Kui jahutate naelakooki, on soovitatav see jahtumiseks vormist välja võtta. Kilekoogi liiga kaua pannil jahutamine võib põhjustada selle liiga niiskeks muutumise ja panni külge kleepumise. Tõsta see restile ja aseta külmkappi.

4
Mähi oma kook kilesse. Võtke koogivorm külmkapist tagasi ja sulgege koogivormi ülaosa, mähkides selle vähemalt kaks korda kilega. Koogi tihendamine aitab seda jahtumise ajal niiskena hoida. Kui olete koogi vormilt eemaldanud või tagurpidi pannud, ei pea te seda kokku pakkima.

5
Lase koogil veel 1-2 tundi külmkapis jahtuda. Kui jahutate inglitoidukooki või naelakooki, peate võib-olla seda veel tund aega jahutama. Kui jahutate juustukooki, laske sellel kogu 2 tundi jahtuda.

6
Võta kook vormist lahti. Kasutage teravat nuga või võinuga ja ajage see mööda panni servi vormi serva ja koogi vahele. Hoidke nuga kindlasti vertikaalselt, et kogemata koogi külgi sisse ei lõikaks.

7
Eemaldage kook pannilt. Aseta koogivormi kohale suur taldrik. Hoidke taldrikut ja panni kindlalt koos ning keerake need tagurpidi. Raputage panni pehmeks, et kook pannilt vaagnale üle kanda. Kui teie kook on eriti õrn, koputage paar korda õrnalt vormi põhja, kuni tunnete, et kook lahti läheb. Nüüd, kui kook on jahtunud, võite külmutada ja külmuda. kaunista kuidas soovid!

8
Valige õige jahutusrest. Valige kindlasti jahutusrest vastavalt küpsetatava koogi suurusele. 10-tolline näib olevat suurim standardne panni suurus (kübarate ja ümmarguste kookide jaoks), seega peaks vähemalt 10-tolline rest täitma peaaegu kõik teie vajadused. Jahutusrestid on iga pagari jaoks oluline tööriist, kuna need aitavad koogil ühtlaselt ja kiiresti jahtuda. Siin on mõned asjad, mida tuleks kaaluda: Valige traatrest, mida on lihtne oma nõudepesumasinasse ja kohta, kuhu kavatsete hoida. põhja märjaks.

9
Eemaldage kook ahjust. Kui kook on täielikult küpsenud, võtke see ettevaatlikult ahjust välja ja asetage pann otse jahutusrestile. Kui jahutate juustukooki, võite ahju lihtsalt välja lülitada ja jätta koogi sisse jahtuma. umbes tund. See võimaldab õrnal koogil aeglaselt jahtuda, mis aitab vältida selle pragunemist.

10
Lase oma koogil istuda. Siinkohal on hea mõte kontrollida jahutusaja juhiseid oma toiduvalmistamisjuhistest. Jahutusaeg võib olenevalt küpsetatavast koogist oluliselt erineda. Rusikareeglina oodake, et kook jahtuks restil 10–15 minutit. Koogivorm peaks toetuma restile, et koogivormi põhjas oleks õhuvool.

11
Võta kook vormist lahti. Eemaldage koogivorm jahutusrestilt ja asetage see lauale. Kasutage teravat nuga või võinuga ja ajage see mööda panni servi vormi serva ja koogi vahele. Hoidke nuga kindlasti vertikaalselt, et kogemata koogi külgi sisse ei lõikaks. Käivitage nuga paar korda ümber servade, et kook vormist lahti saada.

12
Pihustage oma jahutusresti. Enne koogi otse jahutusrestile viimist peate restile kergelt pihustama küpsetussprei. Kuna kook on veel veidi soe, väldib koogi küpsetusspreiga restile asetamine resti külge kleepumist.

13
Tõstke kook otse restile (valikuline). Hoidke jahutusresti panni ülaosa kohal ja keerake pann aeglaselt tagurpidi. Koputage õrnalt vormi põhja, kuni kook vabaneb. Tõstke pann aeglaselt eemale, et kook jahutusrestile viia. Enne koogi pannilt eemaldamist mõelge sellele: kui jahutate juustukooki, ei soovi te kooki restile tõsta. Juustukoogid on väga õrnad ja see võib teie kooki rikkuda. Kui jahutate naelat kooki, aitab koogi varem pannilt eemaldada, et see ei muutuks liiga läbimärjaks. Kui jahutate inglitoidukooki, võiksite vahele jätta traatresti ja asetage see tagurpidi letile. Koogi tagurpidi jahutamiseks keerake pann tagurpidi ja asetage toruosa üle stabiilse pudeli kaela. Selle jahutamiseks tagurpidi pööramine aitab vältida selle jahtumisel kokku kukkumist. Ärge unustage panni käsitsemisel kasutada ahjukindaid. Kuna pann pole väga kaua ahjust väljas olnud, võib see siiski olla piisavalt kuum, et põletada.

14
Eemaldage kook jahutusrestilt. Kui olete oma koogil 1–2 tundi täielikult jahtunud, võite selle taldrikule või vaagnale tõsta ja külmutada ning soovi korral kaunistada.