Kuidas lõigata kana reied

Kanareied on tumedast lihalõigud, mis jäävad küpsetamisel pehmed ja mahlased. Kuigi saate küpsetada kana reie koos kondiga, võimaldab selle eemaldamine kana lõigata palju lihtsamalt. Alustage viilutamist reie luu ümbert, et saaksite selle lihast välja tõmmata. Pärast luu eemaldamist jätkake mittesöödavate osade eemaldamist ja liha jagamist. Kui olete kana tükeldanud, küpseta see põhjalikult, nii et selle temperatuur saavutaks 74 °C (165 °F), et vältida toidumürgitust!

1
Patsutage toored kanakintsud paberrätikutega kuivaks. Tühjendage kana pakendist tekkinud mahl oma prügikasti või kraanikausi äravoolu. Kata reis paberrätikuga ning suru kergelt ja ühtlaselt, et liigne vedelik ära imeda. Jätkake kana kuivatamist, kuni see ei tundu libe. Reie kuivatamine aitab vältida selle libisemist, kui proovite seda lõigata. Kui toores kana tundub kleepuv, sellel on tugev lõhn või tuhmhall, visake see minema, kuna see on halvaks läinud.

2
Lõika filee noaga trummipulga ja reie vaheline ühenduskoht, kui see on veel küljes. Kasutage pika kitsa teraga filee-nuga, et saaksite hõlpsalt mööda luid lõigata ilma liha kahjustamata. Asetage kana lõikelauale, nahk ülespoole, ja painutage kintsupulka reitelt tagasi, kuni näete liigesega ühtlast valget rasvajoont. Viilutage noaga mööda rasvajoont, et reie ja trummipulk hõlpsalt eraldada. Kanareitel, mida müüakse “veerandina”, on kintsupulgad endiselt küljes. Kui liha sisse lõikamisel tabate luu, liigutage nuga ümber ja proovige uuesti, kuni see libiseb puhtalt läbi liigese. Kasutage kindlasti teravat nuga, kuna nüri teraga on suurem tõenäosus endale vigastada.

3
Lõika noaga mööda reieluu vasakut külge. Pöörake kana reied nii, et nahk jääks allapoole, ja leidke liha paksemast osast välja torgav luu nugaline ots. Asetage noa ots vastu luu vasakut külge ja tehke liha eraldamiseks aeglaselt ja lühikesed lõiked. Püüdke hoida tera luule võimalikult lähedal, et kogemata lihatükke maha ei jääks. Ärge avaldage lõikamise ajal liiga palju survet, vastasel juhul võib tera luu küljest lahti libiseda ja lõigata. te ei pea luud eemaldama, kui soovite küpsetada kondiga kanakintsu.

4
Lükake liha üle, et saaksite lõigata mööda luu paremat külge. Asetage nuga alla ja tõmmake lõikekoht kätega laiali, nii et näete luu paremat külge. Patsutage liha nii, et see jääks paigale, enne kui asetate noa otsa piki luu lõikamata külge. Kasutage lühikesi aeglasi liigutusi nii, et tera on luu poole kaldu, nii et eemaldate kõige rohkem liha. Viilutage, kuni jõuate luu teise otsani. Liha läbilõikamisel jätkake selle tõukamist luust eemale, et see tõmbuks tihedalt kokku, et saaksite teha puhtaimad lõiked.

5
Tõmmake luu üles ja reiest välja, kui lõikate selle liha küljest lahti. Tõstke luu nugaline ots oma mittedomineeriva käega lõikelaualt maha. Asetage noa tera luu otsa piki luu lõikamata külge. Tõstke luu üles, et liha pingule tõmmata, ja kraapige tera vastu pikkust, et liha ära lõigata. Kui jõuate luu otsani, lõigake selle eemaldamiseks kõik kohad, kus see on veel liha küljes. Ärge kunagi lõigake sõrmede poole, sest tera libisemisel võite end kergesti vigastada. Kui soovite kanapuljongit valmistada, siis salvestage luud. .

6
Lõika noaga ära liigne rasv või kõhre. Hoidke kana reied nahaga allapoole, et saaksite liha hästi näha. Otsige lihale jäänud suuri valge rasvatükke või kollast kõhre, mida te ei soovi süüa. Tõmmake rasv või kõhr oma mittedomineeriva käega pingule, et saaksite viilutada lihale nii lähedalt kui noaga. Kui olete lõpetanud, visake kõik jäägid minema. Osa rasvast on õige jätta reiele, sest see küpseb maha ja hoiab kana mahlasena.

7
Kui te seda ei soovi, eemaldage nahk sõrmedega. Pöörake kana reied nii, et naha pool oleks ülespoole. Haarake oma domineeriva käega naha servast ja hoidke liha teise käega vastu lõikelauda. Tõmmake nahk otse üles ja lihast eemale, et see kergesti eralduks. Kui nahk maha ei tule, tõmmake see nii tihedalt kui võimalik ja lõigake noaotsaga mööda liha. Kananahk muutub pärast küpsetamist krõbedaks, nii et võite selle soovi korral reiele jätta. Lõika oma noaga ära kogu liha küljest rippuv ülejääk.

8
Kui see ühelt poolt on õhem, libistage reie kõige jämedamat kohta. Pöörake liha nii, et külg, millel oli nahk, jääb allapoole, ja tasandage see nii, et näete, kui paks see on. Kui liha üks külg on teisest paksem, lõigake paks pool 45-kraadise nurga all nii, et tera läheks liha poole läbi. Pärast lõike tegemist tõmmake küljed lahti ja laotage liha uuesti laiali, et näha, kas liha paksus on ühtlane. Vastasel juhul viilutage liha sügavamale, kuni see on küpsenud. Kui te ei soovi, ei pea te kanakintsu libistama, kuid see aitab lihal ühtlaselt küpseda.

9
Kui soovite väiksemaid tükke, jagage reied ribadeks või kuubikuteks. Hoidke liha lõikelaual tasaselt, et seda oleks lihtsam võrdseteks osadeks jagada. Hoidke kana oma mittedomineeriva käega paigal, kui teete noaga aeglaselt ja sujuvalt läbi liha. Kui soovite need ribadeks lõigata, proovige teha need umbes 2 tolli (5,1 cm) laiuseks ja 10 cm pikkuseks. Kui soovite liha lõigata väiksemateks tükkideks, proovige teha 2,5 cm × 2,5 cm suurused kuubikud. Kui te ei soovi seda lõigata, võite kana reie ka tervelt küpsetada. .Puhastage või desinfitseerige kindlasti kõik pinnad, millel oli toores kana, et te ei levitaks baktereid.

10
Küpsetage ahjus kanakintsud, kui soovite lihtsat sööki. Liigutage üks ahjurestidest keskasendisse ja eelsoojendage ahi temperatuurini 425 °F (218 °C). Enne võiga määritud ahjuvormi panemist maitsestage kanakintsud maitse andmiseks soola ja pipraga. Pange kana umbes 20 minutiks ahju, enne kui kontrollite lihatermomeetriga, kas selle sisetemperatuur on 165 °F (74 °C). Kui ei, siis pange see tagasi ahju ja kontrollige uuesti 5 minuti pärast. Võtke reied ahjust välja ja laske sellel 10 minutit puhata, et see jääks mahlane.Ärge sööge kana, mille sisetemperatuur on alla 165 °F (74 °F), kuna võite saada toidumürgituse. Kui kaua kanakintsude küpsetamiseks kuluv aeg sõltub liha paksusest. Kontrollige alati temperatuuri, mitte lootma määratud aegadele. Proovige kana enne küpsetamist kastmes marineerida, kui soovite, et sellel oleks rohkem maitset.

11
Pruunista kanakintsud kuumal pannil, et need jääksid mahlakad. Enne küpsetamist maitsestage kana soola ja pipraga. Pange pann 2 teelusikatäie (9,9 ml) oliiviõliga pliidile kõrgele kuumusele, kuni see hakkab suitsema. Asetage kana reied panni keskele ja jätke see 5 minutiks üksi küpsema, et see muutuks krõbedaks. Pöörake kana ümber ja alandage seda keskmisel kuumusel, kuni selle sisetemperatuur on 74 °F (165 °F). Kui nahk jääb reiele, pange see pannile nahaga allapoole, et see saaks sisse tõmmata. krõbe. Proovige kasutada erinevaid vürtse ja maitseaineid, kui soovite teistsugust maitset. Näiteks proovige vürtside lisamiseks Cayenne’i pipart või paprikat või kasutage pune ja basiilikut, kui soovite midagi ürdisemat.

12
Klassikalise grillimaitse saamiseks grillige kanakintsu. Käivitage grill ja laske sellel jõuda keskmiselt kõrgele kuumusele. Pintselda reste oliiviõliga enne kana peale panemist, vastasel juhul võib reied restide külge kinni jääda. Tõsta reis grillile ja jäta umbes 5 minutiks rahule. Pöörake reis teisele poole ja laske sellel veel 5 minutit küpseda, enne kui kontrollite temperatuuri. Kasutage grillkastet marinaadina, kui soovite valmistada mahlaseid BBQ-kanareisid. Hoidke grilli kana küpsetamise ajaks kaetud. et aidata seda kiiremini temperatuurini viia.

13
Prae kanaribasid õlis, kui soovid neid krõbedaks ja lihtsalt süüa. Pärast kana reie lõikamist 5,1 cm × 10,2 cm suurusteks ribadeks marineerige neid kuni 24 tundi petipiimas, et hoida neid mahlasena. Enne soola ja pipraga maitsestatud jahuga katmist raputa üleliigne petipiim maha. Kuumutage pott taimeõli temperatuurini 177 °C (350  °F), enne kui kukutate alla 4–5 riba korraga. Laske neil küpseda umbes 7 minutit või kuni nende sisetemperatuur on 74 °C (165 °F). Serveerige kanaribasid dipikastmetega, nagu meesinep, grillkaste või rantšo kaste, et saada maitset. .

14
Kui tahad kebabi teha, lõika varrasteks kana- ja köögiviljakuubikud. Lõika kanakintsud 2,5 cm x 2,5 cm suurusteks tükkideks, et need kebabidele hästi sobiksid. Lükake puidust vardas läbi kana reie tüki keskelt ja libistage need alla. Kasutage vaheldumisi kanatükke ja sarnase suurusega köögivilju, näiteks sibula-, pipra- või seenetükke. Asetage kebabid kõrgel kuumusel grillile ja küpsetage neid umbes 3 minutit enne ümberpööramist. Küpseta teist poolt veel 2–3 minutit või kuni kana on 74 °C (165 °F). Pintseldage kana ja köögivilju küpsemise ajal kastme või marinaadiga, kui soovite maitseid lisada.