Kuidas nülgida kana

Kuigi küpsetatud, praetud ja röstitud kana on tavaliselt koorega maitsev, võib selle rasvasisaldus olla väga kõrge ja lisada teie dieeti tarbetuid kaloreid. Seetõttu otsustavad paljud kokad naha eemaldada ja luua tervislikumaid kanaroogasid. Mõnel juhul võivad retseptid siiski nõuda naha eemaldamist või nõuda, et nahk oleks täiesti oma. Nii et olenemata sellest, kas soovite olla terviseteadlikum või peate teatud roa valmistamiseks kana nahka võtma, aitab õigete tehnikate tundmine.

1
Asetage kana puhtale lõikelauale. Enne kana nülgimise alustamist on oluline veenduda, et teie tööala on töövalmis. Peske lõikelaud või muu pind, millelt kavatsete kana nahka pista, et kana ei saastaks. Kui pind on puhas, asetage kana lõikelauale rinnaga allapoole. Kui töötate kana ja muu lihaga, on plastikust lõikelaud tavaliselt parim valik, kuna seda on lihtsam desinfitseerida ja see ei püüa baktereid kinni. sama lihtsalt.Kui pesete plastist lõikelauda, ​​töötab kõige paremini klooripõhine puhastusvahend, näiteks pleegitus- ja vesilahus. Lisage ühe galloni vee kohta supilusikatäis valgendit, et luua puhastusvahend, mida saate kasutada kuni kaks nädalat. Puidust lõikelaua pesemiseks on tavaliselt parim valik kvaternaarne ammooniumipõhine desinfitseerimisvahend. Lahjendage kvaternaarset ammooniumitoodet, nagu Mr. Clean, veega vastavalt juhistele, et luua lauale puhastusvahend. Kuivatage lõikelaud enne kana peale panemist täielikult.

2
Alustage kananaha lõikamist kaelast. Alustage pika terava noaga naha eraldamist kana kaela teisest koest. Peate libistama noa naha alla, et see ülejäänud kanast eraldada. Jätkake töötamist, kuni jõuate ühe naha all olevatest tiibadest. Naha eemaldamiseks kanalihast on kõige parem teha lühikesi ja täpseid lõikeliigutusi, eriti kui soovite nahka puutumata jätta.

3
Lõika tiib esimesest liigendist vabaks. Kui jõuate tiiva esimese ühenduskohani, viilutage see noaga ja vabastage see täielikult nahast. Eemaldage tiivaluu ja selle liha naha seest ning jätkake ülejäänud tiiva naha küljest lahtilõikamist, keerates see lihtsamaks pahupidi. Kui olete tiiva, mille kallal töötate, vabastanud, korrake kogu toimingut. protsessi teisega.

4
Eraldage nahk lihast kalkuni rinnapiirkonnast. Kui olete mõlemad tiivad vabastanud, võite jätkata naha eemaldamist kana rinnalt. Kui te ei vaja nahka mõne teise retsepti jaoks ja ei hooli sellest, kas see jääb terveks, võite selle noaga ettevaatlikult mööda kana rinda, reit ja seljaosa lahti viilutada. Kui soovite oma kana alles jätta. terve nahk, kasutage naha lihast eraldamiseks noa asemel supilusikatäit. Libistage lusika käepide naha ja liha vahele, et need lõhestada, kuid töötage ettevaatlikult. Kuigi lusika käepide on tuhm, võib see siiski naha rebida, kui te ei ole ettevaatlik. Jätke alad, mis ei eraldu kergesti, üksi.

5
Viilutage seljanahk vabaks. Kana selja keskosa on tavaliselt eriti karm, nii et peate varuma aega, et see noaga ettevaatlikult lahti lõigata. Töötage aeglaselt ja ettevaatlikult, tõmmates samal ajal nahka, et protsess oleks lihtsam. Tõstke kindlasti nii kõrgele, kui nahk võimaldab, et see seljaosa lihast täielikult eraldada. Kui kasutasite naha rinnapiirkonnast eraldamiseks lusikat, peate lõikamiseks uuesti kasutama noa. eemale naha selja keskelt. Lusikas pole lihtsalt piisavalt tugev, et nahka selles kohas vabastada. Kui te ei soovi nahka kahjustada, hoidke lõikehaavad väikesed, et vältida selle lõikamist.

6
Kärbi nahka reie otste ümber. Kui nahk on rinna ja selja ümbert täiesti lahti, lõigake noaga iga reie luu otsa katvat nahka. Kui olete naha lõpust ära lõiganud, jätkake selle reielihast eraldamiseks noaga. Lõigake kindlasti täielikult ümber reie otsas oleva luu, et nahk oleks kogu ulatuses vaba.

7
Lõigake puusaliigesed ja vabastage reied. Kui nahk on piisavalt eraldatud, võite reied eemaldada. Lõika igaüks puusaliigesest, et reied oleksid piisavalt lõdvad. Tõmmake oma käega iga reie ühenduskohast kinni, et see kana küljest täielikult eraldada. Järgmiseks tõmmake reied nahast lahti ja asetage need lõikelauale. Puusaliigeste lõikamiseks on oluline kasutada piisavalt teravat nuga. Võimalik, et soovite oma oma teritada vahetult enne seda sammu, et tagada selle töövõime.

8
Tõmmake nahk kana küljest täiesti lahti. Kui reied on eemaldatud, olete valmis naha kanast täielikult eraldama. Kui töötate seda vabalt, tõmmake see kaelast tagasi peaaegu samamoodi, nagu tõmbaksite sokki üles. Kui leiate kohad, kus nahk on endiselt kinni, eraldage see ettevaatlikult noaga ja jätkake tõmbamist. Kui eemaldate naha lihtsalt retsepti tervislikumaks muutmiseks, visake see prügikasti. Kui vajate nahka teatud retsepti jaoks, järgige juhiseid, mida edasi teha.

9
Tõmmake nahk rinna ühelt küljelt eemale. Kui soovite kana rinnalt naha eemaldada, asetage rinnatükk puhtale lõikelauale nii, et naha pool on ülespoole. Valige rinna üks külg ja hoidke nahast kinni, et see ettevaatlikult lihast eemale tõmmata. Ärge muretsege, kui nahk ei tõmbu maha ühes tükis. Lihtsalt haarake allesjäänud tükk ja tõmmake, kuni kogu nahk on rinnalt eemaldatud.

10
Haarake nahast reie liigendküljel. Kana reie naha eemaldamiseks on oluline alustada liigesest, kus nahk on tavaliselt kõige tugevamalt kinnitatud. Haarake nahast kohe, kus see ühenduskohaga ühendub, ja tõmmake see ühes tükis ära. Kui kohtate teel mingit vastupanu, lõigake nahk lahti terava noaga. Kui tunnete, et sõrmed libisevad libedal nahal, võite selle haaramiseks kasutada paberrätikut ja paremat haardumist. Abi võib olla ka sõrmede soola sisse kastmisest, kuid valage sool kindlasti väikesesse nõusse ja visake ülejäänud sool pärast kasutamist minema, et te ei saastaks soola toore kana bakteritega.

11
Tõmmake nahk trummipulga lihavast otsast eemale. Kui eemaldate kanakintsult nahka, peaksite haarama lihakast otsast, mitte luust. Nahast kindlalt kinni hoides tõmmake luu poole, kuni see otsast lahti tuleb. See peaks lahti tulema ühes tükis, kuid kui nahk rebeneb, haarake lihtsalt ülejäänud osast ja tõmmake see otsast ära. Kui mõni väike nahatükk jääb luu külge kinni ja soovite need eemaldada, kasutage väikest nuga, et hoolikalt kraapida. need ära.

12
Lase kana jahtuda. Tavaliselt saate keedetud kanalt naha hõlpsalt käsitsi eemaldada, kuid see tähendab, et on oluline tagada, et see ei oleks käsitsemiseks liiga kuum. Nii ei põle te end ära. Kui olete kana küpsetamise lõpetanud, laske sellel umbes 10 minutit seista. Teate, et kana on piisavalt jahe, kui saate seda ilma ebamugavustundeta puudutada. Et kana säiliks söömiseks piisavalt kuumust, võite aseta fooliumitükk selle peale, kui see jahtub.

13
Kasutage naha serva vabastamiseks nuga. Kana küpsetamine aitab tegelikult lihalt nahka lahti saada, nii et seal võib olla mõni serv, millest saate ilma suurema vaevata hõlpsalt kinni haarata. Kuid mõnel juhul ei pruugi nahk olla piisavalt lahti, et saaksite sellest haarata, seega peate võtma noa ja libistama selle õrnalt naha ja liha vahele. Kui nahk kerkib, haarake see sõrmede vahele. Tavaliselt on kõige parem küpsenud kana tükkideks lõigata enne naha eemaldamist.

14
Koori nahk maha. Kana nahk muutub küpsetamisel tavaliselt krõbedaks, nii et enamikul juhtudel on seda pärast küpsetamist lihtsam eemaldada. Tõmmake nahk kana ühelt küljelt teisele, et see eemaldada. Tõenäoliselt ei kooru see maha ühe puhta tükina, nii et peate võib-olla protseduuri paar korda kordama, et kogu nahk eemaldada. Naha jätmine kanale küpsemise ajaks võib aidata hoida liha pehme ja mahlasena. Naha eemaldamine enne söömist on aga tervisele sama kasulik kui kana nülgimine enne küpsetamist.