Kuidas leiba pehmendada

Kui teie leib on vananenud või kõvaks muutunud, ärge muretsege! Selle pehmendamiseks saate selle kergesti soojaks ajada. Kui soovite leivaviilu pehmendada, mässige see paberrätikusse ja küpsetage 10 sekundit mikrolaineahjus. Kui teil on kõva saiapäts või baguette, laske see kraani all ja küpseta seda temperatuuril 300–325 °F (149–163 °C) 6–7 minutit. Saate oma leiva lihtsalt mõne minutiga uuesti värskeks muuta!

1
Hoidke paberrätikut segisti all, et see märjaks saada. Lülitage vesi sisse ja hoidke 1 paberrätikut vee all. Tahad, et rätik oleks märg, kuid mitte läbimärjaks. Vajadusel eemaldage liigne niiskus. Võite kasutada nii sooja kui ka jahedat vett.

2
Mähi paberrätik ümber leivaviilu, nii et see kataks mõlemad pooled. Hoidke leiba ühes käes ja paberrätik teises käes ning asetage paberrätik õrnalt leiva ümber. Seejärel mässige paberrätik viilu teisele küljele. Kui teil on probleeme, proovige asetada leib tasasele pinnale ja mähkida üks külg korraga.

3
Asetage leib mikrolaineahjukindlale taldrikule. Pakitud saiaviilu saad sättida taldriku keskele. Enne mikrolaineahju asetamist veenduge, et teie taldrik on valmistatud mikrolaineahjukindlast materjalist. Mikrolaineahju saate küpsetada klaas- ja keraamilisi nõusid või pabertaldrikuid.

4
Küpseta leiba mikrolaineahjus 10 sekundit. Seadke küpsetusajaks 10 sekundit ja vajutage nuppu “Start”. Kui aeg on möödas, on teie leib pehmenenud ja serveerimiseks valmis! Pärast jahtumist keerake leib paberrätikust lahti.

5
Asetage leivatäis 1-5 sekundiks jooksva vee alla. Leiva niisutamiseks võite kasutada nii kuuma kui ka jahedat vett. Lihtsalt hoidke leiba paar sekundit voolava vee all. Võimaluse korral asetage leib nii, et lõikepool oleks kraanist eemal. Kui leib seest veidi märjaks saab, pole midagi.

6
Seadke ahi temperatuurini 300–325 °F (149–163 °C). Kui teie ahjul on “soe” seade, valige see ja laske ahjul hakata soojenema. Kui ahjul pole “sooja” seadistust, seadke see umbes 149 °C (300 °F) juurde. Ahju temperatuurid võivad erineda, seega kasutage temperatuuri, mis sobib kergeks röstimiseks, kui te pole kindel.

7
Asetage leib ahju keskele otse restile. Leiva ühtlaseks soojendamiseks asetage see resti keskele. Asetage see ahju, kuna see kuumeneb. Teise võimalusena võite soovi korral kasutada küpsetusplaati. Seda aga ei nõuta.

8
Laske leival 6–7 minutit küpseda. Seadke oma pliidil, mikrolaineahjus või telefonis taimer umbes 6 minutiks ja kontrollige leiba, kui taimer on täis. Teie päts peaks olema soe ja pehme. Kui teie päts on väga märg, peate võib-olla pikendama küpsetusaega 10–12 minutini.

9
Valmis.