Kuidas küpsetada ülemist ümmargust rösti

Ülemine ümarpraad on suhteliselt lahja lihalõik, mis on võetud lehma tagajala seest. Vaatamata sellele, et see on odav lihalõik, on see lahja ja väga maitsev. Nagu nimigi viitab, on röstimine kõige levinum viis ümarprae valmistamiseks, kuigi seda saab lisada ka hautistesse. Kui liha on saavutanud soovitud temperatuuri, saab seda kohe süüa või isegi kasutada delikatessilaadse rostbiifina.

1
Sulatage praadi külmkapis kuni 2 päeva. See protsess võib rösti suuruse tõttu veidi aega võtta, nii et alustage varakult. Jätke praad sulamise ajaks originaalpakendisse. Pärast seda, kui liha on külmutatud, on teil lihtsam maitseaineid sisse hõõruda ja liha küpsetada. Kui teil on kiire, võite proovida selle mikrolaineahjus sulatada. Kuumutage seda madalal temperatuuril, kuni see pole enam külmunud. Teine viis sulatamise kiirendamiseks on kasta liha külma vee alla. Tehke seda ainult siis, kui teie praad on veekindlas anumas. Vahetage vesi välja, kui see soojeneb.

2
Eemaldage röst külmikust tund aega varem. Ooteaeg tõstab rösti toatemperatuurini, mistõttu küpseb see ühtlasemalt. See ei ole piisavalt kaua väljas, et bakterid probleemiks muuta. Puhkeaega saate muuta 30 minuti ja 2 tunni vahel, olenevalt sellest, kui palju aega teil on. Kui teil on vaja praadi kohe ahju saada, on see hea. See küpseb ikka hästi ja maitseb hästi.

3
Sega eraldi kausis kõik koostisained peale prae. Valige segamiskauss ja valage sinna 1 USA spl (15 ml) oliiviõli. Lisage 15 ml (15 ml) Dijoni sinepit, 14 g võid, 8,5 g hakitud peterselli ja hakitud šalottsibul. Enne koostisosade pastaks segamist puista peale umbes 17 g soola ja pipart. Koostisosad võid 24 tundi varem kokku segada ja koos praega kotti panna. Liha imab endasse rohkem maitseid, samas kui sool tõmbab lihast maitse välja. Katsetage oma maitseainetega. Näiteks võid kõrvale jätta šalottsibula ja sinepi. Võid lisada muid ürte ja vürtse või teha balsamico glasuuri.

4
Hõõru kogu ülemise ümarprae pind pastaga. Kui teil on röstimispintsel, kasutage seda rösti välispinna hõlpsaks katmiseks. Pintsel on abiks, kui segu on liiga vedel. Võite ka pasta praele valada ja proovida seda noa või muu tööriistaga laiali ajada. Kuivad hõõrumised ja pastad saab tavaliselt liha sisse töödelda käsitsi. Kui te ei karda oma käsi määrida, ei pea te pintsli järele sirutama.

5
Kuumuta ahi temperatuurini 325 °F (163 °C). Lülitage ahi sisse ja laske sellel mõni minut õige temperatuurini jõudmiseks. Kui see on kuumutatud, alustage küpsetamist niipea kui võimalik. Võite näha retsepte, mis kasutavad metsikult erinevaid temperatuure ja veiseliha küpsetamine erineval temperatuuril on hea, kui soovite katsetada. Madalamad temperatuurid tähendavad aeglasemat küpsetamist, seega kohandage oma taimerit vastavalt. Ahju asemel võite küpsetada praade hollandi keeles. ahju. Alustuseks prae liha õlis, seejärel lisa veiselihapuljong ja muud koostisosad. Pange Hollandi ahi 2–3 tunniks ahju. Teine võimalus on aeglane pliit. Prae liha enne kõigi koostisosade aeglasesse pliidisse lisamist. Küpseta umbes 4–6 tundi kõrgel temperatuuril või 8–10 tundi madalal kuumusel.

6
Aseta röst röstimispannile rasvase poolega ülespoole. Otsige punase liha peal valget rasvakihti. See rasvane ots on tavaliselt ümar, samas kui vastaspool on lamedam ja seda on kergem vastu röstimispanni toetada. Asetage praad otse panni keskele. Võite kasutada ka röstimisresti. Asetage see röstimispannile või küpsetusplaadile, mis püüab kinni tilkuva mahla. Kui kasutate aeglast pliiti, ärge kasutage resti, vaid küpsetage praad puljongis või muus kasutatavas vedelikus. Teine võimalus on ahjukott. Sulgege praad kotti ja pange seejärel pannile. Lõigake ülaosasse mõned tuulutusavad.

7
Küpsetusaja leidmiseks korrutage prae kaal 21 minutiga. Näiteks 1,8 kg kaaluva ülemise rösti jaoks kulub umbes 84 minutit ehk 1 ¼ tundi. Suuremate röstide küpsetamine võtab kauem aega kui väiksemate praed. Samamoodi võtab külma prae küpsetamine veidi kauem aega kui toatemperatuuril. Hoidke oma röstil tähelepanelikult silma peal ja testige seda lihatermomeetriga, kui te pole kindel, et see on valmis. See on keskmine aeg, mil teie parim ümmargune röst saavutatakse keskmiselt harva. Kui soovite, et see oleks paremini tehtud, eeldage, et see võtab naela kohta 30–35 minutit. Prae serveeritakse siiski kõige paremini keskmise harva. Keskmine röstimisaeg võib samuti varieeruda sõltuvalt ahjust ja kasutatavast kuumusastmest.

8
Asetage liha oma ahju keskmisele restile. Asetage liha nii, et see oleks pannil või selle kohal, mis võib tilkuva mahla kinni püüda. Sulgege uks esimesel võimalusel, et kuumus välja ei pääseks. Seejärel seadistage taimer, kui teie röst hakkab küpsetama.

9
Küpseta praadi ahjus umbes 1 ¼ tundi. Jätke praad ahju nii kauaks, kui varem arvutasite. Ärge avage ahju ust, kui saate seda aidata, kuna see laseb kuumust välja. Kui arvate, et röstimine võib valmida enne aja möödumist, peaksite seda kindlasti üle küpsetamise vältimiseks kontrollima. Röstimist võite alustada kõrgemal temperatuuril, seejärel umbes 15 minuti pärast seda alandada. Kõrge temperatuur annab röstile kena pruuni kõrbemise. Teine võimalus pruunistamiseks on kuumutada pannil oliiviõli ja seejärel röstida liha umbes 2 minutit mõlemalt poolt. Pane röst ahju, kui oled valmis.

10
Kasutage termomeetrit, et testida rösti temperatuuri 135 °F (57 °C). Lükake termomeetri ots prae keskele umbes 30 minutit enne küpsetusaja lõppemist. Temperatuur 145 °F (63 °C) näitab keskmiselt haruldast rösti, kuid rösti tuleks eemaldada enne, kui see on selle küpsusastmeni jõudnud. Haruldase prae temperatuur on vahemikus 125–130 °F (52–130 °F). 54 °C), kui see on valmis. Keskmise rösti temperatuur ulatub 71 °C (160 °F), hästi küpsetatud röst aga 77 °C (170 °F).

11
Võtke röst ahjust välja, enne kui see küpseb. Liha kuumeneb piisavalt, et küpsetamine jätkub ka pärast ahjust väljavõtmist. Plaanige see välja võtta, kui see on soovitud sisetemperatuurist 5–10 kraadi madalam. Nii saavutate oma liha täpselt soovitud küpsuse. Näiteks kui soovite keskmiselt haruldast praadi, võtke röst ahjust välja temperatuuril 135 °F (57 °C).

12
Telgi röst fooliumisse ja jäta oma letile. Liigutage pann ohutusse kohta, näiteks letile või pliidiplaadile. Prae telkimiseks mässige panni ülaosale alumiiniumfooliumi tükk. Foolium sulgub kuumuse käes, võimaldades prae küpsetamisel lõpptemperatuurini. Kui kasutasite seda varem liha testimiseks, ei pea te termomeetrit eemaldama. Kui praad on restil, võtke see restilt maha ja mähkige lõdvalt fooliumisse. Olge ettevaatlik, et mitte sõrmi kõrvetada!

13
Enne nikerdamist laske prael 15 minutit puhata. Täiendav ooteaeg on vajalik, et röst küpseks õige temperatuurini. Samuti võimaldab see mahladel liha sees sulgeda. Selle asemel, et veriseks segamini ajada, saad lõpuks prae ära lõigates mahlasema lihatüki.

14
Lõika liha tera vastu paksudeks viiludeks. Pakkige praad lahti ja vaadake hoolikalt selle pinda. Peaksite nägema üle selle jooksvaid jooni, mis on liha lihaskiud. Nende joonte järgi lõikamise asemel lõigake need risti. Lõiketükkide täpne suurus ei oma tähtsust, kuid proovige veiseliha võimalikult õhukesteks viiludeks viilutada, et saada võimalikult palju maitset ja minimaalselt närides. Kasutage teravat nuga, et liha oleks puhtaks lõigatud. Liha lõikamine vastu tera annab maitsva. , õrnad tükid, mida on lihtsam närida.

15
Ülejääke säilita õhukindlas pakendis külmkapis või sügavkülmas. Kui teil pole piisavalt suurt anumat, võite veiseliha tihedalt kilesse või fooliumisse mähkida. Kaaluge ka veiseliha lõikamist mitmeks tükiks, et hõlbustada ladustamist. Hoidke seda külmkapis, kui kavatsete seda kohe kasutada või kasutate sügavkülmikut pikaajaliseks säilitamiseks. Veiseliha peaks külmikus säilima kuni 4 päeva. Kui see tundub limane või lõhnab halvasti, visake see minema. Sügavkülmikus hoitud veiseliha säilib kuni 3 kuud. Vajadusel saate selle enne külmikusse hoidmist sulatada.