Kuidas küpsetada Chucki rösti

Chuck roast on paks lihalõik, mis tuleb lehma abalt. Sellel on rikkalik ja maitsev maitse, mis muudab selle klassikaliseks kodus valmistatud toiduks. Valmistage liha ette, maitsestage ja pruunistage pliidil, et saada mahlane ja pehme röst. Pehme ja lahtikäiva liha jaoks võite prae küpsetada kas aeglaselt või ahjus.

1
Maitsesta tšukipraad soola, pipra ja paprikaga. Asetage praetükk tasasele pinnale ja maitsestage pealt rikkalikult ühtlase soola, pipra ja paprika seguga. Pöörake padrunpraad ümber ja maitsestage ka alumine külg, jättes küljed paljaks. Kui padrunpraad on külmunud, sulatage see enne küpsetamist külmkapis või mikrolaineahjus. Jätke maitsestatud padrunpraad üle öö külmikusse, et maitse oleks tugevam.

2
Haki ja maitsesta köögiviljad. Haki sibul, porgand ja kartul ning aseta õhukindlasse lukuga kilekotti. Lisa kotti 2 supilusikatäit (30 mL) oliiviõli ja kuivatatud sibulasupisegu ning loksuta, et köögiviljad oleks maitseainega kaetud. Maheda maitse saamiseks võid köögiviljad hoopis soola-pipra seguga üle raputada.

3
Kuumutage pannil 2 supilusikatäit (30 ml) oliiviõli. Asetage pann oma pliidi kohale ja keerake see keskmisele kuumusele. Määri pannile ülejäänud 2 supilusikatäit (30  mL) oliiviõli ja lase pannil kuumeneda, kuni pind hakkab praksuma. Valige ahjukindel pann, kui kavatsete küpsetada oma padruni, et saaksite selle otse ahju panna. ahju.

4
Pruunista rösti mõlemalt poolt 4-5 minutit. Asetage röst pannile ja prae alumisel küljel 4-5 minutit või kuni see muutub pruuniks. Seejärel keerake röst ümber ja prae ka teist poolt 4-5 minutit või kuni see samuti pruunistub. Nii tekib koorik. rösti peal, mis aitab küpsetamise ajal niiskust ja maitset säilitada.Selles etapis on praepanni keskosa veel toores. Küpsetate kogu prae küpsetades või hiljem aeglaselt küpsetades.

5
Eemaldage padrunpraad ja asetage see taldrikule. Eemaldage kõrbenud padrunpraad pannilt ja asetage taldrikule. Kui te ei saa ahjus või aeglases pliidis praadi 2 tunni jooksul valmis, mähkige see fooliumisse ja asetage külmikusse. Ärge jätke padrunit toatemperatuuril kauemaks kui 2 tunniks, et vältida toidumürgitust.

6
Prae tükeldatud köögivilju 5-10 minutit. Asetage tükeldatud köögiviljad pannile umbes 5-10 minutiks või kuni sibul muutub poolläbipaistvaks ning porgandid ja kartulid on pehmema tekstuuriga. Nagu röstil, on ka köögiviljadel küpsetamise või aeglase küpsemise ajal rohkem aega põhjalikult küpseda. .

7
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Padruniprae küpsetamise ajal lülitage ahi sisse, et see jõuaks enne liha küpsetamist kuumeneda. Proovige ahju eelkuumutada vähemalt 30 minutit enne prae küpsetamist, et see jõuaks küpsetamiseks valmis 350 °F (177 °C). Ahju asemel võite kasutada aeglast pliiti, et saada mahlasem, rohkem. õrn praad. Pidage siiski meeles, et aeglaselt küpsetatud liha võib võtta mitu tundi kauem aega.

8
Kata tšukipraad ja köögiviljad tinafooliumiga. Asetage praepannile või ahjukindlale pannile oma praepannid ja köögiviljad. Kata praepann ja köögiviljad tinafooliumiga, vajutades sõrmedega fooliumi otstele, et see tihedalt peale kinnituks. Enne tinafooliumiga katmist veenduge, et pann on ahjukõlblik. Mitte iga pann ei ole ahjus kõlblik ja vale panni kasutamisel võite küpsetise ära rikkuda. Alternatiivina panni fooliumiga katmisele võite panna praepanni ka Hollandi ahju.

9
Küpsetage oma chucki prae ahjus 3-4 tundi. Asetage pann või pann ahju ja sulgege uks, seadistades taimeri 3 1/2 tunniks. Võtke praad ahjust välja, kui liha pruunistub ja muutub pehmeks, lahtitõmbuvaks. Enne väljavõtmist kasutage lihatermomeetrit, et veenduda, et röst on valmis. Toidu kaudu levivate haiguste vältimiseks peaks prae keskpunkt ulatuma vähemalt 63 °C (145 °F).

10
Eemaldage padrunipraad ahjust ja laske jahtuda ning serveerige. Võtke pann või pann ahjust välja ja asetage see pliidiplaadile. Laske padrunil kaane all 30 minutit puhata ja serveerige seejärel kartulite ja köögiviljade kõrvale. See laseb mahlal kogu röstis ümber jaotada, nii et lõpptulemuseks on pehmem ja maitsvam lihatükk. Pleki fooliumi eemaldamisel pöörake oma nägu ära, et kaitsta seda röstilt eralduva kuuma auru eest.

11
Lisa prae ja köögiviljad aeglasele pliidile. Pange röst aeglasesse pliiti ja asetage köögiviljad külgedele. Viilutage või lõigake kõik suuremad köögiviljatükid, mida märkate, väiksemateks hammustavateks tükkideks, et köögiviljad aeglases pliidis ühtlaselt röstiksid.

12
Kata praad kaanega ja küpseta 4-8 tundi. Asetage aeglase pliidi kaas prae peale ja keerake aeglane pliit madalale või kõrgele. Olenevalt sellest, millise seadistuse valite, küpsetage padrunipraadi järgmine aeg: Madal: 6-8 tundi Kõrge: 3-4 tundi

13
Lase chuck praadil jahtuda ja serveeri kohe. Kui aeglase pliidi taimer kustub, avage aeglase pliidi kaas, pöörates samal ajal näo ära, et kaitsta seda röstist eralduva auru eest. Asetage röst ja köögiviljad taldrikutele ning serveerige, kuni röst on veel soe. Toidumürgituse vältimiseks kasutage lihatermomeetrit ja veenduge, et prae keskpunkt ulatuks vähemalt 63 °C (145 °F) ).