Kuidas küpsetada tõmmatud sealiha

Tõmmatud sealiha peetakse USA-s lõunamaiseks toiduks, kuid kokad ja koduaia kokad üle kogu riigi valmistavad sealiha. Kuna enamik pulled pork retseptidest ei nõua lihatükke, on sealiha odavam valik ja sobib suurepäraselt suurele rahvahulgale. Tõmmatud sealiha valmistamiseks on vaja grilli või suitsuahju, maitseaineid, sealiha ja ülesande täitmiseks rahulikku päeva. Kasutage neid näpunäiteid sealiha küpsetamiseks.

1
Ostke sea abapraad. Valige kondiga või kondita variant. Tõmmatud sealiha puhul on vastuvõetav kumbki. Kondita prae eeliseks on see, et te ei pea ümber töötama ja luud eemaldama, kuid kondiga praad on väga maitsvad ja sageli odavamad. Liha ei tohiks olla liiga lahja; maitse ja õrnuse tagamiseks on vaja veidi rasva. Valige röst, mis kaalub 4–5 naela. (1,8–2,3 kg). Selle suurusega röstidel on piisavalt pinda, et luua kooriku tekstuuri ja lisada sealihale. Kui teil on palju rahvast, valige näiteks ühe 8-naelise prae asemel mitu sarnase suurusega praadi. See tagab, et kogu liha rasva ja liha suhe on õige.

2
Kärbi praad. Lõika praad väljastpoolt rasva. Eemaldage suured rasvatükid, jättes pinnale veidi vähem kui 1/8 tolli (0,3 cm) rasva. Prae sisemuses on endiselt palju rasva, nii et ärge muretsege maitse kärpimise pärast. Kui olete lõpetanud, loputage praad ja patsutage see kuivaks. Kasutage rasva kärpimiseks teravat nuga. See võib olla libe, mistõttu on nüri noa kasutamine ohtlik. Liha lõikamiseks on mugav kasutada ka köögikääre.

3
Seo praad nööriga kinni. Siduge see nööriga kaks korda ümber mõlema külje (ülalt alla ja küljelt küljele). See aitab lihal ühtlaselt röstida.

4
Määri röstile hõõruda. Määri röst õliga, nii et hõõrumine jääks selle külge. Hõõruge sealiha maitseainet (saadaval enamikus toidupoodides) prae pinnale. Veenduge, et kiht oleks paks ja kataks kogu prae ühtlaselt. Sealihale saab teha ise soola, pipra, küüslaugu ja muude ürtidega hõõruda. Ärge koonerdage hõõrumisega – siit tuleb palju sealiha suurepärast maitset. alates.

5
Tõsta röst üle öö külmkappi. Asetage see küpsetusnõusse, katke see kilega ja asetage külmkappi, et sool ja vürtsid saaksid sealihaga üleöö seguneda.

6
Kuumuta suitsuahi või grill temperatuurini 225 kraadi F (107 kraadi C).

7
Alustage liha küpsetamist. Asetage praad otse restile ja sulgege kaas. Ülejäänud protsess nõuab suhteliselt vähe hooldust. Hoidke kuumuse taset vahemikus 225 kuni 250 kraadi F (107 ja 121 kraadi C). Hoidke kaas suletuna. Vältige kaane avamist ja liha mitmekordset kontrollimist küpsetusprotsessi jooksul. Kaane avamine laseb kuumusel grillist või suitsuahjust välja pääseda, mis pikendab küpsetusaega.Kuumustaseme säilitamiseks lisa vajadusel suitsuahjule või grillile puid või sütt.

8
Küpseta sealiha, kuni see on valmis. Hoidke seda grillil või suitsuahjus vähemalt 1 ja 1/2 tundi naela (1/2 kg) liha kohta. Hoidke liha grillil või suitsuahjus, kuni prae väliskülg on tumepruun. Kondiga prae puhul liigutage luud, et teha kindlaks, kas see on korralikult küpsenud. Kui luu kõigub, on liha valmis. Sisestage kahvel prae sisse, et teha kindlaks, kas see on valmis. Röstimine valmib siis, kui kahvel pöörleb kergesti 90 kraadi.

9
Kuumuta ahi 300 kraadini.

10
Pruunista praad. Asetage 1 supilusikatäis õli raskesse hollandi ahju. Pange Hollandi ahi keskmisel kõrgel kuumusel põletile. Kui õli on kuum, pange sea abatükk Hollandi ahju ja küpseta seda ühelt poolt, kuni see muutub pruuniks, umbes 5 minutit. Kui esimene pool on pruun, keerake sealiha ümber ja pruunistage see teiselt poolt. Ärge küpsetage selles etapis praadi liiga kaua. eesmärk on lihtsalt pruunistada praad, et maitse esile tuleks. Kasutage suurt tangide paari, et praad ettevaatlikult ümber pöörata, et see ei pritsiks.

11
Küpseta praad. Pange hollandi ahjule kaas ja asetage praad ahju. Küpseta praadi umbes 3 1/2 tundi, kuni liha läheb kahvliga torkamisel kergesti laiali. Eemaldage hollandi ahjult ​​kaas ja asetage praad uuesti ahju küpsema veel 1/2 tunniks.

12
Aseta röst suurele pannile. Selle töö jaoks on kõige lihtsam kasutada suurt, laia ja madalat panni.

13
Tükelda sealiha. Kasutage kahte kahvlit, et rebida sealiha hammustuse suurusteks tükkideks. Jätkake sealiha tükeldamist, kuni kogu sea abatükk on hakitud sealiha hunnikuks. Sega koorik ja prae sisemus töö käigus kokku.

14
Serveeri tõmmatud sealiha. Pulled sealiha serveeritakse klassikaliselt grillkastmega kas pearoana või võileivana kuklile. Serveeri koos kapsasalati ja ahjuubadega.