Kuidas küpsetada russet kartulit

Ahjukartul on klassikaline lisand, sest see on maitsev ja väga lihtne valmistada. Russet kartul on küpsetamisel parim valik, kuna see sisaldab palju tärklist ja annab kohevama tekstuuri kui teised sordid. Kui rusikate küpsetamine tähendab traditsiooniliselt nende küpsetamist ahjus, siis sarnase efekti saate teha neid mikrolaineahjus või aeglases pliidis. Ükskõik, millise meetodi valite, on peamine maitsestada väljastpoolt oliiviõli, soola ja pipraga ning torgata kartuleid, et aur saaks küpsetamise ajal välja pääseda.

1
Küüri kartulid. Lülitage kraanikausi juures külm vesi sisse ja hoidke kartuleid jooksva vee all. Kasutage mustuse ja prahi eemaldamiseks nahka köögiviljaharjaga. Patsutage kartulid puhta köögirätiku või paberrätikuga kuivaks. Küpsetamiseks sobivad kõige paremini suured rusikas kartulid, seega valige kindlasti suurim saadaolev. Kui märkate kartulikoorel plekke, lõigake need ära koorimisnuga.

2
Hõõru kartulid oliiviõliga. Piserdage puhtaid kartuleid oliiviõliga, kasutades iga küpsetatava kartuli kohta umbes 1 supilusikatäis (15  ml). Hõõruge puhaste kätega õli õrnalt kartulikoorte sisse, et need oleksid ühtlaselt kaetud. Roostekartulite ahjus küpsetamise protseduur on sama, olenemata sellest, kas valmistate 4 kartulit või ainult ühte kartulit, nii et kohandage retsepti alusel. kui palju inimesi te teenindate.

3
Maitsesta kartulid soola ja pipraga. Kui kartulid on õliga kaetud, puista neile veidi jämedat meresoola. Lisa ka veidi värskelt jahvatatud musta pipart, maitsesta kartulid kindlasti igast küljest.

4
Torka kartulid kahvliga läbi. Kartulite sisse võib küpsedes koguneda aur, mistõttu on oluline tagada, et see saaks välja lasta, et vältida kartulite plahvatamist. Vajutage kahvli piid kartulitesse 8–12 korda, et tagada, et kõikidel külgedel oleks augud. Veenduge, et surute kahvli kartulitesse, nii et süvend oleks vähemalt 13 mm (1–2 tolli) sügav. .

5
Kuumuta ahi ette. Roostekartulite õigeks küpsetamiseks peab ahi olema väga kuum. Seadke see temperatuurile 425 °F (220 °C) ja laske sellel täielikult kuumeneda.

6
Aseta kartulid keskmisele restile. Keskmise resti kasutamine tagab kartulite ühtlase küpsemise. Saate need asetada otse restile, kuid õli ja niiskus võivad küpsetamise ajal maha tilkuda, nii et küpsetusplaadi asetamine selle alla olevale restile aitab hoida ahju liigselt määrdumast. Soovi korral võite kartulid asetada ka fooliumiga vooderdatud ahjuplaadile ja asetada keskmisele restile. Kartulite asetamine otse ahjurestile loob koore krõbedama. Samuti võite üksikud kartulid fooliumisse mähkida ja asetada. soovi korral otse ahjurestile. Siiski võivad nahad mõnikord märjaks muutuda, kuna fooliumi sisse on jäänud aur.

7
Küpseta kartuleid 50–60 minutit. Laske neil küpseda, kuni nahk on kuiv ja sisemus pehme. Küpsust saab testida kahvliga läbitorkades – kui piid pressivad kergelt viljaliha sisse, on kartul küpsenud. Kartulite küpsemise ajal tasub neid iga 20 minuti järel ühtlaseks küpsemiseks keerata.

8
Eemaldage kartulid ahjust ja laske neil 3 minutit jahtuda. Kui kartulid on valmis, võta need ettevaatlikult tangidega ahjust välja. Asetage need taldrikule ja laske neil umbes 3 minutit jahtuda.Kui küpsetasite kartuleid küpsetusplaadil, eemaldage need plaadilt, et need jahtumiseks kõrvale panna.Kui pakkisite kartulid küpsetamiseks fooliumisse, siis hoolikalt lahti need jahutamiseks lahti. Kasutage fooliumi eemaldamiseks kindlasti ahjukinda või potihoidjat, sest see on kuum.

9
Lõika kartulid lahti ja lisa serveerimiseks lisandid. Kui kartulid on mugavaks käsitsemiseks piisavalt jahedad, lõika need noaga keskelt alla. Tõmmake kartul kahvliga lahti ja lisage sellele oma lemmiklisandid, nagu või, sool ja pipar. Kui teil on kartulijääke, katke need kilega ja hoidke külmkapis. Sööge need kindlasti 2–3 päeva jooksul.

10
Aseta kartulid mikrolaineahjukindlale taldrikule ja kuumuta 5 minutit. Aseta kartulid ühe kihina mikrolaineahjus taldrikule. Kuumuta kartuleid kõrgel kuumusel 5 minutit.

11
Keera kartulid ümber ja kuumuta 3–5 minutit. Pärast esimest kuumutamist keerake kartulid ettevaatlikult taldrikul teisele poole. Kuumutage neid kõrgel kuumusel, kuni need tunduvad pigistades pehmed. Kui kartulid on veel 5 minuti pärast kõvad, jätkake nende kuumutamist 1-minutilise sammuga, kuni need on valmis. Kasutage taldriku käsitsemiseks kindlasti potihoidjat ja näpitsad kartuli pööramiseks ja pigistamiseks, sest mõlemad on väga kuumad.

12
Eemaldage kartulid ja laske neil 3 minutit seista. Kui kartulid on pehmed, võta taldrik mikrolaineahjust välja. Laske kartulitel jahtuda umbes 3 minutit või kuni need on käsitsemiseks piisavalt jahedad. Kasutage plaadi mikrolaineahjust väljavõtmiseks potihoidjat või ahjukinda, sest see on kuum.

13
Serveeri kartuleid oma lemmiklisanditega. Kui saate kartulitega hõlpsalt hakkama, lõigake need noaga lahti. Lisage hapukoor, murulauk või oma lemmiklisandid ja serveerige. Kui kartulijäägid on jahtunud ja kilesse pakitud, võite neid külmikus hoida. Need peaksid värskena püsima 2–3 päeva.

14
Asetage kartulid aeglase pliidi põhja ja katke need. Asetage kartulid tühja aeglase pliidi põhja. Võimalusel hoidke kartuleid ühe kihina. Järgmisena asetage aeglasele pliidile kaas.

15
Seadke pliit madalale ja laske kartulitel umbes 8 tundi küpseda. Kuna aeglane pliit kasutab nii madalat temperatuuri, võtab kartulite küpsetamine kauem aega kui tavalises ahjus. Kontrollige kartulitelt, kas saate 8 tunni pärast kahvliga läbi torgata. Kui need on endiselt kõvad, võivad need vajada kuni 10 tundi küpsetamist. Vältige aeglase pliidi avamist kartulite küpsemise ajal, kuna võite nende küpsetusaega pikendada.

16
Eemalda kartulid ja tõsta peale oma lemmikkatted. Võtke kartulid tangidega ettevaatlikult aeglasest pliidist välja ja asetage need taldrikule. Laske neil 2–3 minutit jahtuda ja seejärel viilutage lahti. Lisage riivitud juust, peekon või muud lisandid ja serveerige. Kõik ülejäänud ahjukartulid võib pakkida kilesse ja hoida külmkapis. Sööge neid siiski 2–3 päeva jooksul.