Kuidas kartulit blanšeerida

Kartul on lugematute dieetide oluline põhitoit. Siiski võib kartuli täiuslikuks küpsetamiseks õige viisi leidmine olla keeruline. Kartulite blanšeerimine annab küpsetusprotsessile edumaa, muutes kartulite keetmise või praadimise kiiremaks ja lihtsamaks. Võite ka külmutada blanšeeritud kartulid ja kasutada neid hiljem roogas. Kartulite blanšeerimise protsess on üsna lihtne. Kartulid tuleb lihtsalt kuubikuteks lõigata ja vees keeda, kuni need on pehmed. Võite blanšeeritud kartulid kohe küpsetada või külmutada, et hiljem uuesti soojendada.

1
Koori kartulid. Suru köögiviljakoorija abil ettevaatlikult koorija teraga kartulikoorele. Käivitage koorija üle kartuli, et nahk eemaldada. Visake nahad prügikasti. Mõned inimesed eelistavad hoida nahka toitainete lisamiseks. See muudab blanšeerimisprotsessi pisut pikemaks. Kui aga eelistad nahku, võid koorimisprotsessi vahele jätta.

2
Lõika kartulid soovitud suuruseks. Kartulid tuleb blanšeerida kuubikuteks, tavaliselt lõigata väikesteks kuubikuteks. Olenevalt teie retseptist või eelistusest võivad need kuubikud olla suuremad või väiksemad. Kui valmistate midagi nagu friikartulid, peaksite kartulid lõikama viiludeks, mitte kuubikuteks. Kasutage tugevat nuga ja suurt puidust lõikelauda. Alustamiseks asetage kartul lõikelauale. Lõigake see pikuti pooleks, veendudes, et nuga lõikab kartulist lõpuni läbi. Mõnda kartulit võib olla veidi raskem lõigata, nii et ärge kartke jõudu kasutada. Võtke kumbki pool ja lõigake see pikuti kolmandikuks, moodustades suured viilud. Siit saate need viilud kuubikuteks lõigata. Kui teete friikartuleid, võite viilud lihtsalt blanšeerida.

3
Pese kartulid. Enne kartulite potti lisamist on oluline need pesta, et tärklis eemaldada. Võtke kurn ja asetage sisse lõigatud kartulid. Lase kartulitel paar minutit kraanikausis vee all lasta, kuni kõik kartulid on põhjalikult pestud. Kui kartulitel on mustusetükke või värvimuutusi, peske need kindlasti välja. Tavaliselt võite kartuleid lihtsalt voolava veega pesta. Kui märkate tõrksaid mustusetükke või mustust, võite need oma kätega välja hõõruda. Lihtsalt veenduge, et peske käed eelnevalt.

4
Jahutage kauss kraaniveega toatemperatuurini. Kartulite blanšeerimiseks tasub alustada toasooja veega. Vala potti veidi leiget kraanivett. Oodake mõni minut, kuni vesi soojeneb toatemperatuurini. Tavaliselt saate vett testida lihtsalt sõrme asetades, kuigi kõigepealt peaksite oma käed pesema. Leige kraanivesi on tavaliselt toatemperatuuril, nii et see ei tohiks kaua aega võtta. et vesi jõuaks kartulite blanšeerimiseks õige temperatuurini.

5
Asetage kartulid kõrgele tulele, kuni vesi hakkab podisema. Kui vesi hakkab podisema, vähendage kuumust kohe. Peaksite vältima kartulite üleküpsetamist blanšeerimisprotsessi ajal, kuna see võib retsepti järgi küpsetamisel kergesti kõrbeda. Alanda kuumust, kuni vesi vaevu podiseb. Tavaliselt peate pliiti hoidma keskmise või madala kuumusega. Kontrollige oma kartuleid perioodiliselt. Protsessi kestus sõltub sellest, kui palju kartuleid blanšeerite. Kartulite kogemata küpsetamise vältimiseks olge ettevaatlik. Hoidke pliiti rohkem madalal kui keskmisel.

6
Valmistage kartulite keemise ajal jäävann. Pärast keetmist peate kartulid jäävannis jahutama. See takistab neil toiduvalmistamist ja võib säilitada ka osa värvist. Võtke piisavalt suur kauss, et kõik kartuliviilud ära mahuksid. Täitke see veega ja lisage paar jääkuubikut, kuni vesi on katsudes jahe. Nagu alati, peske käed enne külma vee puudutamist.

7
Katsetage kartuleid 12 minuti pärast noaga. Kartulite õige temperatuuri saavutamiseks peaks kuluma umbes 12 minutit. Siinkohal katsetage neid kahvli või noaga. Kartulid peaksid olema pealt pehmed, kuid kahvlit või nuga ei tohiks kartulitest kergesti läbi lasta. Noa või kahvli ots peaks napilt minema kartuli pinna sisse. Kui kahvli või noaga saab kartulid kergesti läbi lõigata, on kartulid keedetud ja mitte blanšeeritud. Peate protsessi uuesti alustama.

8
Vajadusel küpseta kartuleid kauem. Kui kartulid on nii kõvad, et te ei saa kahvli või noa otsa sisse, keetke neid veel paar minutit ja kontrollige uuesti. Olge siiski kontrollimisel valvas, sest te ei soovi kartulit kogemata küpsetada.

9
Tõsta kartulid tulelt. Kui kartulid on blanšeeritud, kurna need kurna või sõela abil kraanikausi kohale. Seejärel viige kartulid jäävanni. Jätke kartulid jäävanni, kuni need on puudutamisel jahedad. Kartulid jahtuvad jäävannis kiiresti. Kontrollige neid iga paari sekundi järel ja eemaldage need niipea, kui need on piisavalt jahtunud.

10
Patsutage kartulid pärast jahtumist kuivaks. Eemaldage kartulid jäävannist, kurnage need kurna või sõela abil kraanikausi kohale. Asetage need mõnele paberrätikule ja kuivatage.

11
Rösti, küpseta või prae kartuleid. Kui kasutate kartulit kohe, võite jätkata otse toiduvalmistamise protsessiga. Blanšeeritud kartulid peaksid röstima või praadima kiiremini kui tavalised kartulid. Võite lihtsalt alustada toiduvalmistamist vastavalt oma retsepti juhistele. Lisage kartulitele vürtse. Kartul võib üksi olla veidi mahlane, nii et katsetage erinevate vürtsidega. Vürtsikas kartul võiks olla Cayenne’i pipraga või maitsev maitse küüslaugusoolaga. Vürtsipakendeid saate osta oma toidupoest. Võite näiteks cajuni maitseainepaki ja valada selle kartulitele pärast nende keetmist.

12
Külmutage kartulid, kui soovite neid hiljem kasutada. Blanšeerimist kasutatakse sageli enne köögiviljade külmutamist, et pikendada nende säilivusaega. Kui külmutate kartuleid, pakkige need suletavasse plastmahutisse. Jälgige, et kartulite ja anuma kaane vahele jääks pool tolli ruumi. Võite kasutada ka Ziplock-kotti. Pigistage välja nii palju õhku kui võimalik. Parimate tulemuste saavutamiseks külmutage kartulid väga külmas sügavkülmikus. See aitab neid kõige kauem säilitada.