Kuidas kartulit grillida

Grillitud kartulid annavad igale toidule erilise söestunud ja suitsuse maitse. See toiduvalmistamisviis sobib ideaalselt kevadiseks või suveks. Alustuseks ühendage kartulid mõne oma lemmikmaitseainega, nagu tüümian, sidrunimahl, sool või värskelt jahvatatud must pipar. Kas keerake terved kartulid alumiiniumfooliumisse, et grillil aeglaselt küpsetada, või küpsetage mõned kartuliviilud enne grillimist, et lühendada küpsetusaega. Seejärel serveerige kartuleid täiendavate lisanditega, nagu cheddari juust või või, et aidata maitseid muuta.

1
Loputage kartulid külma vee all ja kuivatage paberrätikuga. Kartuleid külma vee all loputades kasutage nahalt mustuse eemaldamiseks sõrmi või puhastusharja. Eemaldage liigne vesi, patsutades kartulid paberrätikuga kuivaks. Seejärel jätke kartulid grillimiseks terveks. Kui kartulil on ebameeldiv lõhn, mitu musti või suuri pehmeid kohti, visake kartul ära, kuna see on hakanud mädanema. Kui kartulil on 1 või 2 plekki, kasutage väike nuga, et need ära lõigata. Samamoodi lõigake ära kõik kartulitelt võrsunud silmad. Teise võimalusena lõigake kartulid tervena jätmise asemel 2,5-5,1 cm suurusteks kuubikuteks.

2
Enne kartulite valmistamist soojendage grill keskmise või madala kuumusega. Kuumuta oma grill, olgu see siis gaas või söel, keskmiselt madalale kuumusele. See temperatuurivahemik võimaldab kartulitel küpseda ühtlaselt ilma nahka põletamata. Selle soojendamiseks järgige oma konkreetse grilli tootja juhiseid.

3
Kartulite eraldi pakkimiseks lõigake alumiiniumfooliumist 4 ruutu. Kasutage fooliumi suuruse määramisel oma suurimat kartulit. Foolium peaks suutma kartuli täielikult katta. See aitab kartuli seest ühtlasemalt küpseda ja annab maitseainetele ümbrise. Kui lõikasite kartulid kuubikuteks, jagage need neljaks võrdseks hunnikuks. Fooliumi suuruse mõõtmiseks kasutage iga hunniku suurust.

4
Määri fooliumiruudu sisemus võiga, et kartul ei kleepuks. Kasutage fooliumiruudu sisemuse katmiseks umbes 1 spl (14,2 g) pehmet võid. Hoidke suurem osa võist fooliumi keskosa suunas, sest see on ala, mis puudutab kartulit. Korrake seda protsessi ülejäänud 3 alumiiniumfooliumiruuduga. Kalorite vähendamiseks piserdage fooliumi sisemusse mittenakkuva ainega. toiduvalmistamissprei selle asemel, et seda võiga katta.

5
Puista fooliumile erinevaid vürtse ja ürte, mis aitavad kartulit maitsestada. Valige mõned oma lemmikürdid ja -vürtsid, mis täiendavad teie ülejäänud sööki. Teise võimalusena hoidke maitsed lihtsad, puistades fooliumile soola ja värskelt jahvatatud musta pipraga. See lihtne sidumine võimaldab teil pärast kartulite küpsetamist lisada täiendavaid katteid. Soolase maitse saamiseks lisage segu, mis koosneb 4 spl (68,24 g) jämedast soolast, 2 spl (19,4 g) küüslaugupulbrist, 1 spl (6,4 g) ) värskelt jahvatatud musta pipart ja 2 spl (11 g) Itaalia maitseainet. Seejärel jagage segu ühtlaselt 4 fooliumitüki vahel. Looge maitsev maitseaine, kombineerides 1–4 tassi (59–mL) oliiviõli, 1–4 tassi (59–mL) värskelt pressitud sidrunimahla ja 1/3 tass (35 g) hakitud šalottsibulat, 4 tl (1 g) hakitud tüümianilehti ning maitse järgi soola ja jahvatatud musta pipart. Seejärel kasutage segu iga fooliumitüki ühtlaseks katmiseks.

6
Mähi iga kartul kaetud fooliumiruudusse. Asetage kartul kaetud fooliumiruudu keskele. Seejärel keerake fooliumi otsad sissepoole, et kartul katta. Teise võimalusena asetage kartul fooliumile keskelt välja ja keerake see kokku. Seejärel pigistage otsad kokku ja keerake need kinni. Korrake seda toimingut ülejäänud 3 kartuli puhul. Kui lõikate kartulid kuubikuteks, hoiduge fooliumi rullimisest. Vastasel juhul võivad kartulid ja maitseained välja lekkida. Selle asemel keerake fooliumi otsad sissepoole, et moodustada suletud pakend.

7
Torka foolium ja kartul kahvliga läbi, et aur saaks välja pääseda. Kasutage metallist kahvlit, et asetada fooliumisse ja kartulisse 3 või 4 torgatud auku. Nii pääseb aur kartuli seest välja ja hoiab seda küpsemise ajal lahti murdumast. Kui lõikate kartulid kuubikuteks, ei pea te seda tegema.

8
Grilli pakitud kartuleid 1 tund keskmisel-madalal kuumusel. Asetage kartulid ühtlaselt grillrestile. Kata grill ja lase kartulitel 1 tund küpseda. Keerake kartulid kuumakindlate tangedega iga 20 minuti järel, et nahk ei kõrbeks. Kartulid on pehmed, kui need on valmis.Kui kartulid tunduvad pehmed enne 1 tunni möödumist, eemaldage kartulid grillilt, et vältida nende kuivamist. Kui tükeldasite kartulid, küpseta neid 20 minutit keskmisel kuumusel. madal kuumus. Seejärel piilu pakendi sisse ja suru kartulid kahvliga läbi. Kui tükid ei ole pehmed, sulgege pakend ja laske kartulitel veel 10-20 minutit küpseda.

9
Tõsta kartulid grillilt ja serveeri lahtiselt taldrikule. Olge ettevaatlik, et mitte põletada end kartulitelt alumiiniumfooliumi eemaldamisel. Jätke kartulid terveks, et need säilitaksid kuumuse, või lõigake need noaga lahti, et need kiiremini maha jahtuksid, kui soovite neid kohe serveerida. Pane kartulid kokku erinevate lisanditega, nagu või, cheddari juust, hapukoor või Peekonitükid. Asetage ülejäägid suletavasse anumasse ja hoidke neid külmkapis kuni nädal.

10
Eelkuumuta grill, et see küpsetaks kartulid keskmisel-kõrgel kuumusel. Enne alustamist seadke oma grill, olgu see siis gaas või söel, keskmiselt kõrgele kuumusele. Kuna kartulid lõigatakse viiludeks, aitab see temperatuur need kiiresti ja põhjalikult läbi küpsetada. Järgige oma konkreetse grilli käivitamise ja kuumutamise kohta tootja juhiseid. Vältige kartulite grillimist ilma neid eelnevalt osaliselt küpsetamata. Kartuli väliskülg läheb suure tõenäosusega põlema enne, kui seest on küpsetatud.

11
Loputage 0,91 kg kartuleid jaheda vee all ja kuivatage. Loputage iga kartul jaheda vee all ja eemaldage nahalt mustus sõrmede või puhastusharjaga. Patsutage iga kartul õrnalt paberrätikuga kuivaks. Enne lõikamist veenduge, et kartul on kuiv. Vastasel juhul võib nahk olla libe ja raskesti käsitletav.

12
Lõika kartulid noaga 1,3 cm (1–2 tolli) paksusteks viiludeks. Asetage üks kartulitest lõikelauale. Lõika kartul terava noaga pikuti umbes 1,3 cm paksusteks viiludeks. Korrake seda toimingut, kuni kõik 0,91 kg kartulid on viilutatud. Viilude asemel proovige tükeldada kartulid 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) viiludeks või tükkideks. Suurem suupiste kartul on seest pehme ja väljastpoolt jääb söestunud grillimaitse juurde.

13
Keeda kartuleid potis umbes 10 minutit, et grillimisaeg väheneks. Sega 1 tl (5 g) soola veepotti ja aja soolaga maitsestatud vesi keema. Lisage kartuliviilud keevasse vette ja laske neil 10 minutit küpseda. Kartulite osaline keetmine vähendab nende grillimiseks kuluvat aega. Kui lõikate kartulid viiludeks või tükkideks, keetke neid 10 minutit. hästi.

14
Nõruta kartulid, valades need oma köögivalamu kohale kurn. Kasutage potihoidjaid, et tõsta keeduvett oma köögivalamu kohale. Seejärel nõrutage kartulid ettevaatlikult kurn. Raputage kurn õrnalt, et eemaldada liigne vesi.

15
Sega kausis kokku sool, must pipar, küüslauk, oliiviõli ja hakitud ürdid. Lisage 1/2 tl (2,5 g) soola, 1/4 tl (1,25 g) värskelt jahvatatud musta pipart, 2 purustatud või jämedalt hakitud küüslauguküünt ja 1/3 tassi (71 g) oliiviõli. – suurusega segamisnõu. Haki jämedalt 1/4 tassi (5 g) oma lemmikürte ja sega need õlisegusse. Julge maitse saamiseks kasutage ürtide kombinatsiooni, nagu murulauk, rosmariin, tüümian, pune või petersell. Mahe või erilise maitse saamiseks maitse, valige kartulite maitsestamiseks üks ürt.

16
Viska kartuliviilud kaussi koos õli ja maitsetaimedega. Lisage kurnatud kartuliviilud kaussi koos oma maitseaineseguga. Kasutage kahvlit või kuumakindlaid tange, et kartuliviile õrnalt visata, kuni iga viil on kaetud õli ja ürtidega. Olge ettevaatlik, et mitte ühtegi viilutatud kartulit katki murda, sest väikseid tükke on raske grillrestile asetada. Teise võimalusena alustage kartuliviilude grillimist tavalisena. Seejärel kasutage kondiitripintslit, et katta need 4 USA supilusikatäit (59 ml) sulatatud või ning maitse järgi soola, musta pipra ja küüslaugupulbriga.

17
Kasutage kuumakindlaid tange, et asetada kartuliviilud kuumutatud grillile. Raputage kausi kohalt õrnalt üleliigne õli. Seejärel asetage iga viil oma grillile, millel on keskmiselt kõrge temperatuur. Salvestage õlisegu, et saaksite kartuleid veelgi maitsestada. Kui lõikate kartulid viiludeks või tükkideks, asetage kartulid kitsa piludega grillrestile või pange need maha. alumiiniumfooliumi tükil. See hoiab ära väikeste tükkide kukkumise läbi resti.

18
Kata grill ja küpseta keedetud kartuleid umbes 5 minutit. Kata grill ja küpseta kartuleid umbes 2,5 minutit. Kasutage kartulite ümberpööramiseks kuumakindlaid tange ja laske neil veel 2,5 minutit küpseda. Kui kartulid on valmis, on need pehmed ja mõlemal küljel on grillimisjäljed. Kui lõikate kartulid viiludeks või tükkideks, grillige neid umbes 5 minutit, pöörates vastavalt vajadusele tükke poole grillimisaja jooksul. Jätkake grillimist veel 5 minutit, kui tükid tunduvad endiselt kõvad. Kui otsustasite kartulit enne grillimist osaliselt mitte keeta, siis küpseta kartuliviile 15-20 minutit või kuni need on pehmed, ja küpseta kartuliviile 20-30 minutit. või kuni pakkumiseni. Keerake kartulid poole küpsetusaja jooksul ümber, et need ei kõrbeks.

19
Tõsta kartulid serveerimistaldrikule ja nirista need üle õliseguga. Laota kartulid serveerimistaldrikule. Seejärel määri need kartulite maitsestamiseks kasutatud õli ja ürdiseguga. Maitsesta maitse järgi soola ja pipraga. Lisa kartulitele värskelt pressitud sidrunimahla, et anda kartulitele hapukas maitse, mis täiendab kenasti kartulitärklist. kõik ülejäägid suletavasse anumasse ja hoia neid külmkapis kuni nädal.