Kuidas kontrollida üürileandja viidet

Kuigi teie tulevase üürileandja kontrollimine ei ole nii tavaline tava, on potentsiaalsetel üürnikel sama palju õigust oma üürileandjate kohta uurida kui üürileandjatel neid uurida. Lõppude lõpuks võib teie majas või korteris elamise ajal teie elukvaliteeti muuta see, kuivõrd teie üürileandja tasakaalustab kiire teeninduse ja teie üksinda kodu nautima jätmise. Kuna see on vähem levinud, on üürileandja kontrollimiseks saadaval vähem ressursse. Siiski saate oma tulevase üürileandja kohta korraliku pildi saamiseks helistada viidetele ja vaadata mitmeid muid ressursse. Kui olete üürileandja, kes otsib abi potentsiaalsete üürnike viidete kontrollimiseks, vaadake seda kasulikku wikit.

1
Küsi eelneva üürniku kontaktandmeid. Kui kaalute korterit, küsige üürileandjalt, kas saate praeguse üürnikuga rääkida. Kui üürnik on juba välja kolinud, küsi üürileandjalt edasisuunamisaadressi või telefoninumbrit. Abiks on see, kui saad küsida üürnikult nii korteri kohta kui ka mõningaid asju üürileandja kohta. Küsides täpselt kaalutava korteri eelneva üürniku käest, saate küsida järgmistel teemadel: korteri seisukord, torustiku, soojuse või muude kommunaalteenustega seotud probleemid üürileandja reageerimisvõime probleemidele müra või liiklusprobleemid

2
Rääkige teiste üürnikega samas hoones või kompleksis. Kui üürite eraldiseisvat maja, siis see ei kehti. Kui aga kaalute korterit suurde kompleksi või kortermajja, peaksite proovima rääkida teiste juhuslike üürnikega. Minge päeva lõpupoole hoonesse/kompleksi ja teil peaks olema võimalik kohtuda inimestega, kes on teel töölt koju. Küsige nende rahulolu kohta hoonega ja nende õnne kohta üürileandjaga. Küsige, kui kaua nad on samas kohas elanud. (Üürnikud, kes jäävad kauemaks kui esimeseks aastaks, on hea märk.)

3
Rääkige piirkonna naabritega. Minge otse kortermajast kaugemale ja rääkige inimestega, kes elavad samas piirkonnas. Kõndige mööda kvartalit erinevatel kellaaegadel või nädalavahetusel. Tunnetage, millist tegevust see toimub. Rääkige naabritega majaomanikust. Küsige neilt, millised inimesed seal korterites elavad (kas nad on sõbralikud, hõivatud, vaiksed, lärmakad jne). Proovige teada saada naabruskonna stabiilsus, mis näitab üürileandjaga rahulolu taset.

4
Kontrollige korterite hinnanguid veebisaitidelt. Paljud veebilehed, mis on loodud selleks, et aidata teil kortereid ja maju otsida, hindavad üksusi ja hooneid. Vaadake kaalutava korteri hinnanguid. Lugege üksikasju ja vaadake probleemide tüüpe. mis on hinnatud. Eelkõige proovige teada saada, mida ütlevad üürnikud kommunaalteenuste, hoolduse, kinnisvara hoolduse ja haldamise ning muude teie jaoks oluliste küsimuste kohta. Olge kasutaja hinnangute tähtsuse osas ettevaatlik. Kui on Kui vastuseid või hinnanguid on olnud suhteliselt vähe, peate arvestama, et võite kuulda vaid paarilt rahulolematut isikut. Protsendid on tähendusrikkamad, kui vastuseid on palju. Arvustuste lugemisel otsige pigem fakte kui emotsioone. Püüdke teha vahet isikutel, kellel oli äsja üürileandjaga isiklik konflikt, ja üürnikel, kellel oli tõelisi ja toetatavaid probleeme.

5
Otsige internetist üürileandja nime. Lihtsa Google’i otsingu või muu Interneti-otsingu käivitamine üürileandja nime jaoks võib aidata teil leida kasulikku teavet. Kui üürileandja või kinnisvaraga seoses on olnud avalikke probleeme või skandaale, siis need tõenäoliselt ilmnevad. Positiivseid teateid võite leida vastupidiselt, kui üürileandja või korterikompleks on seotud ühiskondlike teenuste projektidega või sarnaste ettevõtmistega.

6
Uurige kohalike korterite andmebaase. Olenevalt riigi asukohast võite leida veebisaite, mis on pühendatud kohalike korterite ja kinnisvaraga seotud probleemidele. Kui teie piirkonnas on selline tööriist olemas, kasutage seda kaalutava kinnisvara otsimiseks. Näiteks Chicago piirkonnas võivad potentsiaalsed üürnikud kasutada Cooki maakonna kinnisvarateabe veebisaiti aadressil www.cookcountypropertyinfo.com. See sait võimaldab teil otsida, kas üürileandja on maksudega kursis, kas on tehtud või on pooleli olevaid sulgemistoiminguid ning muud teavet maakonna hindajalt, registreerijalt, ülevaatusnõukogult ja maakonna ametnikult. Võimalikud üürnikud Wisconsinis saavad kasutada TenantResourceCenter.com sarnase teabe ja üürileandjate arvustuste jaoks.

7
Pöörduge Better Business Bureau poole, et saada üürileandja või kinnisvarahaldusettevõtte vastu esitatud kaebusi. Riigi veebisaidilt BBB.org saate otsida oma kohaliku Better Business Bureau peatükki. Seejärel uurige, kas üürileandja või korterikompleksi kohta on hiljuti esitatud kaebusi.

8
Rääkige kohaliku politseiga. Külastage kohalikku politseijaoskonda ja paluge kellegagi üürileandjast rääkida. Proovige välja selgitada, kas hoonesse või kompleksi on liiga palju politsei väljakutseid või on varem olnud probleeme üürileandjaga individuaalselt. Kuigi politseil ei pruugi olla võimalik üksikisiku kohta privaatset teavet avaldada, on politsei konkreetse aadressi kõnede logi tavaliselt avalik.

9
Kinnistu omandiõiguse kontrollimiseks kontrollige kinnistusraamatut. Külastage oma tulevase korteri maakohtu või aktide registrit. Maakondlikud kinnisvaradokumendid on avalikkusele avatud. Peaksite saama kasutada vara aadressi, et kontrollida vara omandiõigust või teada saada, kas on pooleliolevaid õiguslikke meetmeid. Omandiõiguse kinnitamine on oluline tagamaks, et teid ei tabata, on mingi pettus. See on haruldane, kuid aeg-ajalt tuleb ette pettusi, kus inimesed esinevad üürileandjana, koguvad kuu üüri ja tagatisraha ning siis kaovad.

10
Uurige maakohtu kohtuasjade loetelu. Minge kohtusse ja vaadake viimastel kuudel esitatud kohtuasjade nimekirja. See on sageli Internetis saadaval ja saate otsida kas hageja või kostja nime järgi.Kui leiate palju kohtuasju, mis on esitatud teie üürileandja kui kostja vastu, peaksite kartma, et nii paljudel inimestel on temaga probleeme. Kui üürileandja on hagejana esitanud palju kohtuasju, peaks see tekitama muret, et üürileandja soovib kiiresti välja tõsta või võtta muid õiguslikke meetmeid.

11
Küsige kehtivast riigiasutusest üürnike kaebusi. Enamikus osariikides on kinnisvaraamet või muu osariigi või kohalik kontor, mis võtab vastu ja uurib üürileandjate vastu esitatud kaebusi. Uurige välja, milline kontor teie piirkonnas seda katab, ja kontrollige oma üürileandjat või kortermaja. Näiteks New Yorgis võivad üürnikud esitada kaebusi New Yorgi üürnike ahistamise ennetamise töörühmale.

12
Võtke ühendust peaprokuröri või riigisekretäri tarbijakaitsebürooga. Üldjuhul võtab peaprokurör või riigisekretär tavaliselt vastu osariigi elanike kaebusi mitmesuguste tarbijaküsimuste kohta. See hõlmaks probleeme üürnike ja üürileandjate vahel. Küsige nendest kontoritest, et teada saada, kas kaebused on avalikud või kas saate oma tulevast üürileandjat nime järgi otsida. California peaprokuröri bürool on veebisait, mis võtab vastu üürnike kaebusi. Minnesota peaprokuröril on veebisait mis sisaldab teavet üürnike õiguste kohta ja võtab vastu kaebusi üürileandjate kohta.