Kuidas küpsetada friteeritud õlut

Friteeritud õlu on ebatavaline soolane roog, mis loodi Texase osariigi messi praetoitude võistluse jaoks. Praetud õlu valmistatakse ravioolitaoliste taskute loomisega, mis hoiavad vedelikku õlis praadimisel vaid 20 sekundit. Seda rooga on kindlasti lõbus proovida ja vähese oskusega saate seda ka oma kodus valmistada. Tehke ravioolitaskud, täitke need õllega ja seejärel praege neid. Keskel olev õlu jääb alkohoolseks ja vedelaks ning kui taskud jahtuvad, saate neid serveerida, et perele ja sõpradele muljet avaldada!

1
Sega suures kausis pärm, leige vesi ja suhkur. Asetage kaussi 1 spl (9,45 g) pärmi, 1 tass (240 ml) leiget vett ja 1 spl (12,5 g) suhkrut. Sega koostisosad vispliga. Vahusta koostisosi, kuni pärm ja suhkur on lahustunud.

2
Sega osa jahust kaussi ja lase segul 5-15 minutit seista. Valage kaussi 1 tass (120 g) jahu koos pärmi, leige vee ja suhkruga. Sega jahu teiste koostisosadega vispliga. Jätke segu seisma, kuni tekivad väikesed mullid. Aeg, mis kulub pärmi mullitamise alustamiseks, sõltub keskkonna temperatuurist. Mida jahedam on keskkond, seda kauem see aega võtab.

3
Sõtku kaussi või, sool ja ülejäänud jahu. Tõsta 1/3 tassi (75 g) võid, 1 tl (5 g) soola ja ülejäänud 2 1/2 tassi (300 g) jahu pärmiseguga kaussi. Sõtku koostisained kokku oma kätega. Lõpetage sõtkumine, kui või on kogu segus ühtlaselt jaotunud. Hoidke koostisosi sõtkumise ajal kausis.

4
Rulli tainas oma tööpinnal lahti. Võtke tainas kausist ja asetage see puhtale tööpinnale. Rullige tainas taignarulli abil lahti, kuni see näeb välja nagu õhuke leht ja on umbes 0,51 cm paksune. Kui tainas hakkab kleepuma, puista tööpinnale veidi jahu. Vältige ka taigna rullimist. õhuke, vastasel juhul võib see purunema hakata.

5
Määri tainas 3 lahtiklopitud munaga. Murra kaussi 3 muna. Klopi munad vispliga, kuni valged ja munakollased on segunenud. Määri tainas korralikult kondiitripintsliga, et munasegu laiali määrida. Kui sul ei ole kondiitripintslit, võid munasegu laiali määrimiseks kasutada hoopis lusika tagumist osa. Taigna munaga katmist nimetatakse munaks. pesta. See aitab anda taignale värvi ja muudab selle küpsetamisel läikivaks.

6
Viiluta tainas ravioolide lõikuriga 12 tükiks. Käivitage ravioolide lõikuri tera mööda tainast. Jagage tainas ravioolide lõikuriga väikesteks ristkülikuteks. Ravioolide lõikurit kasutatakse tainale selge lainelise serva andmiseks.

7
Suruge taigna ristkülikud kokku, moodustades 6 ravioolitaskut. Paarige kõik ravioolitükid. Tasku loomiseks vajutage õrnalt piki kahte lühikest ja ühte pikka serva. Jätke viimane pikem serv lahti, kuna see on koht, kuhu valate õlut. Veenduge, et taigna munapesuga küljed jääksid väljapoole. Võimalik, et peate hoidma iga ravioolitaskut pöidla abil lahti, kui vajutate nuppu. servad kokku, et tainas ei kleepuks.

8
Täitke iga ravioolitasku 3/4 ulatuses õllega. Toetage iga ravioolitasku tassi või klaasi vastu nii, et igaüks jääks püsti ja tasku jääks avatuks. Avage õllepurk ja valage igasse taskusse väike kogus õlut. Veenduge, et te ei täida taskuid lõpuni, sest vastasel juhul ei suuda ravioolid vedelikku kinni hoida. Vedel õllekeskus jääb pärast friteerimist vedelaks. Algretsept nõuab Guinnessi . Soovi korral saate aga katsetada erinevate õllesortidega.

9
Vajutage pöidlaga iga ravioolitasku. Sulgege õrnalt iga ravioolitasku avatud serv. Proovi mitte liiga tugevalt vajutada, sest muidu võib tainas puruneda ja õlu välja valguda.

10
Kuumutage taimeõli sügaval pannil, kuni see saavutab 163 °C (325 °F). Valage sügavale pannile 2 tassi (470  ml) taimeõli ja reguleerige pliidiplaadi temperatuur kõrgele. Kasutage kommide termomeetrit, et jälgida õli kuumenemist.

11
Prae ravioolitaskuid õlis 20 sekundit. Kui õli on saavutanud soovitud temperatuuri, asetage lusikaga ettevaatlikult 1 tasku pannile. Seadke taimer 20 sekundiks ja kasutage lusikaga tasku eemaldamiseks, kui aeg on möödas. Võimalik, et võite korraga pannile mahutada rohkem kui 1 ravioolitasku. Lihtsalt veenduge, et taskud ei puutuks kokku, vastasel juhul kleepuvad need küpsemise ajal kokku. Lühike, vaid 20-sekundiline friteerimisaeg on vajalik, et friteeritud õlu jääks alkohoolne. Ravioolitaskud peavad olema rohkem friteeritud õlut tehes pehme kui krõbe.

12
Aseta ravioolitaskud paberrätikutele, et liigne õli imada. Kuna iga ravioolitasku on pannilt eemaldatud, kandke see otse paberrätikutega kaetud taldrikule. See aitab liigset õli omastada. Asetage ravioolitaskud üksteise kõrvale, mitte ei virna.

13
Enne serveerimist lase fritüüritud õlletaskutel 3-4 minutit jahtuda. Kui friteeritud õlletaskud on pannilt eemaldatud, on need kuumad ja võivad neid puudutamisel kõrvetada. Laske neil paar minutit paberrätikul jahtuda, enne kui naudite esimest friteeritud õlle maitset!Hoidke friteeritud õlletaskuid söömise ajal püsti, vastasel juhul valgub õlu laiali. Võite serveerida friteeritud õlle dippimiseks juustukastmega õlletaskud.