Kuidas küpsetada aurukana

Aurutatud terve kana on pikka aega olnud Aasia köökide põhitoode; lääne kööki on see aga kolinud alles hiljuti. Retsept nõuab üllatavalt vähe koostisosi, kuid annab maitsva, luust maha kukkuva linnu.

1
Ostke bambusest auruti Aasia turult või veebist. Bambusest korv on vastupidav, kuid laseb alloleval veel korvi läbida. See on köögis hädavajalik ja seda saab osta suhteliselt madala hinnaga.

2
Valige hea kvaliteediga kana. Kokad soovitavad orgaanilist vabapidamisel kana, kuna selles retseptis on linnu maitse rohkem levinud. Säilitage akukanatoidud kastmega kaetud roa jaoks.

3
Sulatage kana, kui see pole veel sulanud. Jätke see üheks päevaks külmikusse, et õõnsus oleks täielikult sulanud. Seejärel kasutage seda niipea kui võimalik, kui see on valmis.

4
Riietu oma kana. Puista soola õõnsuse välis- ja siseküljele. Korda pipraga maitse järgi.

5
Koorige ingver ja küüslauk. Haki ingver ja tükelda küüslauk.

6
Haki roheline sibul kahetollisteks (5 cm) tükkideks. Toppige linnule kaks kolmandikku küüslaugust, ingverist ja kanast. Ülejäänu säästa auruti korvi jaoks.

7
Seadke bambuskorv Hollandi ahju. Laota põhjale roheline sibul, ingver ja küüslauk.

8
Asetage kana köögiviljade peale rinnaga ülespoole. See peaks sobima tihedalt, kuid täielikult Hollandi ahju kaanega. Te ei pea kasutama auruti korvi ülaosa.

9
Valage vesi ja vein Hollandi ahju, kasutades vahekorras üks kuni üks. Lisage rohkem, kui teie Hollandi ahi on suurem ja arvate, et vedelikku ei jätku auru tekitamiseks kauemaks kui üheks tunniks. Jätke suhe samaks.

10
Aja vedelik keema. Kui see on keema tõusnud, vähendage kuumust madalaks.

11
Katke pott. Seejärel laske sellel umbes tund aega podiseda.

12
Kontrollige kana, eemaldades poti kaane. Seejärel tehke rinnale mitu pilu. Kui mahl jookseb selgeks, on see valmis.

13
Eemaldage kana ja laske sellel 10 minutit puhata. Kata see fooliumiga.

14
Kastme saamiseks võite vedelikku säilitada või hautada ilma kaaneta.

15
Valmis.