Kuidas õunu aurutada

Õunte aurutamine on kiire ja lihtne viis valmistada lastele tervislik snäkk või maitsev magustoit kogu perele. Kõik, mida vajate, on erinevaid värskeid, puhtaid, kooritud ja südamikuga õunu. Nende aurutamiseks soojendage neid lihtsalt oma lemmikköögiseadmega, olgu selleks siis mikrolaineahi, pliit või kiirkeetja.

1
Mikrolaineahjus küpsetatud õunasuupiste valmistamiseks lõika üks keskmise suurusega õun kuubikuteks. Kiireks suupisteks lõigake pestud, kooritud ja südamikuga õunad 6–8 hammustusesuuruseks tükiks. Saate õunu tükeldada nii, nagu soovite. Kui soovite neid kahvliga süüa või retseptis püreestada, saate need teha kandilisemaks või ebakorrapärase kujuga. Kui soovite neid näputoiduna serveerida, tükeldage need pikemateks viiludeks, et neid oleks lihtsam haarata.

2
Lisa 1 supilusikatäis (15 ml) vett kaanega mikrolaineahjukindlale nõudele. Mikrolaineahjus aurutades ei tohiks te lisada liiga palju vett, sest toit istub otse vees ja võib muutuda pudruseks. 2 supilusikatäit (30  ml) on õunte küpsetamiseks vajaliku auru tekitamiseks.

3
Asetage õunad nõusse ja küpsetage mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 3 minutit. Katke roog kindlasti täielikult. See on oluline, sest õunu küpsetab aur, mis roogi sees suletakse. Kui teil pole nõudel kaant, võite selle peale asetada mikrolaineahjukindla plaadi, kuni see on umbes sama suur ja suleb kausi. Ärge kunagi kasutage mikrolaineahjus alumiiniumfooliumi, sest see põhjustab tulekahju. Kasutage ka ainult kilet, mille pakendil on silt “mikrolaineahjus ohutu”.

4
Kontrollige õunu iga 30 sekundi järel, et näha, kas need on pehmed. Kui jätad õunad tervelt kolm minutit küpsema, on need väga pehmed. Kui te ei soovi, et need oleksid pudrused, kontrollige neid iga 30 sekundi järel, torkades neid kahvliga, et näha, kui pehmed need on. Enamikul juhtudel tehakse neid siis, kui kahvel läbistab õuna kergesti. Kui aurutate õunu väikestele lastele serveerimiseks pehmemaks, ärge küpsetage neid enne, kui need on väga hästi valmis, vastasel juhul on neid raske käes hoida ja valmistada. piruka tegemiseks jäta õunad veidi krõbedaks, sest need küpsevad ka koore sees.

5
Haki 2–3 keskmise suurusega õuna umbes 1-tollisteks (2,5 cm) tükkideks. Õunte aurutamiseks peavad tükid olema umbes 1 tolli (2,5 × cm) laiused ja pikkused. Kui need on palju suuremad, ei küpse need täielikult ja kui need on väiksemad, võivad need muutuda korvis pudruks. See, kuidas õunu tükeldate, sõltub teie retseptist ja sellest, mida soovite nendega teha. Näputoidu jaoks lõikamiseks lõigake need nii, et need oleksid haaramiseks pisut piklikud. Retseptis pudruks või küpsetamiseks võite need hakkida töötlemata kujul.

6
Lisage kastmepotti 1 toll (2,5 × cm) vett ja auruti korv. Veenduge, et vesi ei ulatuks auruti korvi põhja, vastasel juhul muutub toit vesiseks ja aurutamise asemel keedate seda. Kui kasutate, võite lisada rohkem kui 1 tolli (2,5 cm) vett. suuremat potti, kuni jälgite, et see auruti korvi põhja ei ulatuks.

7
Kuumuta vesi keemiseni ja lisa tükeldatud õunad. Kui vesi on just hakanud mullitama, lisage õunad ettevaatlikult otse auruti korvi. Kasutage puidust või muud kuumakindlat lusikat, et need laiali laotada ja veenduda, et need asetseksid kogu korvi ulatuses ühtlaselt. Küpsetusaja lühendamiseks võite vee keema panna esmalt veekeetjas.

8
Kata pann kaanega ja hauta keskmisel kuumusel 10 minutit. Õunte aurutamise ajal ei pea te midagi tegema. Jätke kate auru kinnipüüdmiseks oma kohale ja laske õuntel lihtsalt küpseda. Kui te ei kuule vee mullitamist, kontrollige, et vesi poleks aurustunud. Kui on, lisage veidi rohkem.

9
Küpsuse kontrollimiseks torkake õunu kahvliga. Pärast 10 minuti möödumist eemaldage ettevaatlikult kaas ja laske aurul väljuda. Kontrollige, kas õunad on valmis, torgake need kahvliga läbi. Kui need on kergesti läbitavad, on nad valmis.

10
Viiluta 3 mis tahes sorti keskmise suurusega õuna ja tõsta kõrvale. Õunad võiksid jämedalt tükeldada umbes 2,5 cm (1 tolli) läbimõõduga tükkideks. Olenevalt retseptist ja bambuseauruti suurusest võite kasutada rohkem või vähem õunu. Valige auruti suuruse ja astmete järgi õunte arv. Peate suutma õunad ühtlase kihina laiali laotada igal tasandil, et need ühtlaselt ja täielikult küpsetada. Nende tükeldamine sõltub teie retseptist ja eelistustest. Väiksemad õunatükid on pehmemad ja kergemini püreestatavad, samas kui suuremad tükid hoiavad paremini oma kuju ja jäävad pärast küpsetamist veidi krõbedaks.

11
Vooderda bambuseauruti sisemus küpsetuspaberiga. Korvi sisemuse vooderdamine tagab, et väikesed õunatükid ei kukuks läbi, ning muudab koristamise imelihtsaks. Kui teil pole pärgamentpaberit, võite kasutada ka alumiiniumfooliumit. Kasutage kindlasti pärgamentpaberit, mitte vahapaberit, sest vahapaber ei ole kuumakindel.

12
Aseta õunad küpsetuspaberile ja sulge kaas. Laota õunad õrnalt küpsetuspaberile ja aja laiali, et need jaotuks ühtlaselt. Kui lisavooder ripub üle korvi serva, voldi see õunte peale, moodustades pakikese. Ärge unustage kaant oma kohale kinnitada.

13
Kuumutage 5,1 cm (2 tolli) vett keskmisel kõrgel kuumusel, kuni see hakkab mullitama. Soovite auru tekitamiseks piisavalt vett, kuid mitte liiga palju, et see saaks teie toidu märjaks. Enamiku bambuseaurutite jaoks on 2 tolli (5,1 cm) ideaalne, kuid kui teil on väiksem auruti, veenduge, et vesi ei oleks piisavalt kõrge, et aurutis oleva toiduni jõuda. Kasutatava panni valimisel veenduge, et pann on bambuse aurutist vähemalt 1 tolli (2,5 cm) võrra laiem. Seda seetõttu, et te ei soovi, et bambuseauruti puudutaks panni servi.

14
Langetage auruti otse pannil olevasse vette. Olge ettevaatlik, et te ei puudutaks vett ega panni, kui lasete korvi aeglaselt vette. Samuti veenduge, et teie auruti ei puudutaks panni serva ja et kogu põhi oleks vees, vastasel juhul võib see kõrbeda või süttida. Auruti käsitsemisel või keeva vee lähedal töötades on hea kasutada ahjukindaid. kaitsta oma nahka põletuste eest.

15
Aurutage 30 minutit või kuni see on kahvliga kergesti läbi torgatav. Pärast keevasse vette lisamist ei pea te aurutiga midagi tegema. Lihtsalt laske sellel umbes 30 minutit küpsetada. Need on aurutatud täiuslikult, kui neid on lihtne kahvli või noaga läbi torgata. Kui lasete neil liiga kaua küpseda, muutuvad need pudruks ja neid ei saa kahvliga tõsta. Tahad, et kahvel saaks õunad kergesti läbi torgata, aga mitte püreestada.

16
Eemaldage korv ettevaatlikult, kasutades kuumakindlaid ahjukindaid. Korv läheb küpsetamise ajal väga kuumaks, seega kasutage kindlasti töökindlaid ahjukindaid, kui on aeg see eemaldada. Kui olete veendunud, et õunad on küpsed, eemaldage korv kaetud kätega ettevaatlikult ja asetage jahutusplaadile. Kui kasutate gaasipliidiplaati, võite auruti pannile jätta ja panni tulelt eemaldada. Seejärel tuleb vaid tangide või lusikaga õunad aurutist välja võtta ja oodata, kuni auruti jahtub, et see pannilt eemaldada ja puhastada.

17
Haki 6 mis tahes sorti õuna 1 tolli (2,5 cm) paksusteks tükkideks. Tavaline kiirkeetja suudab küpsetada umbes ühe õuna liitri (USA) liitri kohta. Kasutatavate õunte arvu saate vastavalt kiirkeedupoti suurusele reguleerida. Õunad võib ka tervelt kiirkeedupotti jätta aurutamiseks, kuid nende küpsemine võtab veidi kauem aega.

18
Valage kiirkeedukatla põhja 1 tass (240  ml) vett. Kiirkeetja ei saavuta survet ilma vähemalt 1 tassi (240  ml) vedelikuta. Kontrollige veelkord, et veetase ei oleks pliidi auruti korvist kõrgem.Võite lisada rohkem vett, kuid see võtab rohkem aega, kuni see hakkab rõhuma.Kui olete lisanud ainult 1 tassi (240  ml) vett, kuid vesi puudutab endiselt korvi, peate korvi kõrgemale tõstma. Kasutage korvi toetamiseks alust või alumiiniumfooliumist palle ja hoidke seda piisavalt kõrgel.

19
Aseta õunad ühe kihina auruti korvi. Oluline on jälgida, et õunatükid oleksid korvis ühtlaselt jaotunud, et need ühtlaselt küpseksid. Segage neid lusika või spaatliga, kuni need on kõik ühes kihis. Kui teie kiirkeetja on piisavalt suur, võite laduda kaks auruti korvi ja asetada suuremad viilud alumisele ja väiksemad ülemisele astmele, et küpsetada ühtlaselt.

20
Asetage korv kiirkeedupotti ja kinnitage kaas. Kaane tihendamisel veenduge, et sisemine rõngas on kindlalt paigas ja keerate nupu tihendusasendisse. Olenevalt sellest, kas teie aurutikorvil on jalad või mitte, võib tekkida vajadus asetada korvi alla tugi, et korvi hoida. õunad veest välja. Kui sul alust pole, saad korvi veest välja tõsta alumiiniumfooliumist kuulide abil.

21
Küpseta õunu käsitsi kõrgel rõhul 6 minutit. Kui pott on suletud, ühendage see vooluvõrku, vajutage kiirkeedupoti juhtpaneelil olevat käsitsi nuppu ja seadke taimer 6 minutiks. Rõhu tõusmiseks kulub mõni minut. Kui vesi hakkab keema ja vaikseks jääb, kuulete susisevat heli, siis on rõhk saavutatud ja taimer hakkab tööle. Kui otsustasite õunad kuubikuteks lõikamise asemel terveks jätta, küpseta 6 minuti asemel 8 minutit. minutit.

22
Vabastage rõhk käsitsi ja kontrollige valmisolekut. Kui taimer kustub, astuge kiirkeedupotilt tagasi ja nipsake vabastusklappi pöidlaga kiiresti mõlemale poole, et aur välja lasta. Aur on väga kuum, seega vältige kokkupuudet nahaga. Küpsuse kontrollimiseks torgake õrnalt kahvliga läbi. Kui kahvel läheb kergesti sisse, on õunad valmis. Kulub 10-15 sekundit, kuni kogu aur on väljunud ja võite ohutult kaant keerata ja pliidi avada. Elektrilistel kiirkeetjatel on sisseehitatud ohutusmehhanismid, et need ei saaks avatud, kuni siserõhk on langenud ohutule tasemele.