Kuidas külmutada omatehtud gnocchi

Gnocchi on kartulipelmeenid, mis küpsetamisel näevad välja nagu kohevad padjad. Gnocchi saab vähese vaevaga ise valmistada ja neid on lihtne sügavkülmikus hoida. Kui olete söömiseks valmis, on see sama lihtne kui keevasse vette pista.

1
Puista küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile jahu. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga, et gnocchi tainas kinni ei jääks. Vala nii palju jahu, et ahjuplaat kataks, kuid mitte nii palju, et see hakkaks kuhjasid moodustama. See aitab ka vältida gnocchide kandiku külge kleepumist.

2
Asetage küpsetamata gnocchi ühtlaselt alusele. Kuumtöötlemata gnocchi külmub ja säilib kõige paremini. Gnocchi’sid ei tohi kandikul virna panna ega tungleda, vastasel juhul võivad need kokku kleepuda. Jätke iga pelmeeni vahele 1 tüki gnocchi suurune tühik. Et gnocchi ei kleepuks kokku, puista tainas enne kuivamist jahuga üle.

3
Lase gnocchidel toatemperatuuril 45 minutit kuivada. Gnocchi, mis on pärast valmistamist otse külmutatud, võivad keetmisel lahti minna. Hoides gnocchisid toatemperatuuril vähemalt 45 minutit, tahkuvad pelmeenid rohkem. Gnocchi võib toatemperatuuril kuivatada kuni 4 tundi. Gnocchide kaitsmiseks saastumise eest võite need katta köögirätikuga.

4
Aseta plaat 3 tunniks sügavkülma. Hoidke salve sügavkülma asetades tasasel tasemel, et gnocchi ei nihkuks ega liiguks külmumise ajal. Gnocchi täielikuks külmumiseks kulub umbes 3 tundi.

5
Tõsta külmutatud gnocchi suletavasse kotti. Kui gnocchi on täielikult läbi külmunud, koguge need aluselt ja asetage need uuesti suletavasse kilekotti või anumasse. Kui soovite tagada, et need ei külmuks kokku, külmutage gnocchi ühe kihina. Kaaluge välja 125 grammi (4,4 untsi) gnocchit, et asetada need eraldi kottidesse, et neid üksikuid portsjoneid valmistada. Kui hoiate gnocchi plastnõusse, kasutage gnocchi kihtide eraldamiseks küpsetuspaberi tükke.

6
Säilitage gnocchi kuni 2 kuud. Kui külmutate gnocchi, märkige neile kuupäev, et meenutada nende valmistamise aega. Gnocchi saab küpsetada otse sügavkülmast, kui olete valmis neid kasutama.

7
Keeda potis 6 liitrit (5,68 L) soolaga maitsestatud vett. Hoia potti pliidil keskmisel-kõrgel kuumusel. Enne gnocchi lisamist soolage oma vett, et aidata neid maitsestada ja vesi kiiremini keema panna. Kui kasutate rohkem vett, hoiab see pärast gnocchi lisamist keemiseni ja hoiab ära nende kokkukleepumise.

8
Lisa gnocchi vette otse sügavkülmast. Enne küpsetamist ei pea gnocchisid üles sulatama, kuid nende valmimine võtab veidi kauem aega kui värskelt. Kui võtate gnocchi sügavkülmast välja, raputage üleliigne jahu, mis neile külge võib jääda.

9
Segage gnocchi, kuni need ujuvad ehk umbes 6 minutit. Hoidke vett keemas, et gnocchi küpseks lõpuni. Kui gnocchi on valmis, ujuvad nad vee tippu. Gnocchi peaks pärast küpsetamist olema pehme ja koheva konsistentsiga. Katke potid kaanega, et hoida kuumust ühtlasel tasemel.

10
Nõruta vesi ja serveeri gnocchi. Kui kogu vesi on eemaldatud, lisage gnocchile oma lemmikkaste. Viimistlege neile riivjuustu ja ürte, nagu basiilik või pune. Gnocchi maitseb suurepäraselt pesto või tomatikastmega, kuid maitseb sama hästi sulavõiga kattuna.