Kuidas muuta kartulipüree gnocchiks

Kartulipüreed on kurikuulsalt raske uuesti soojendada ja uuesti serveerida. Aga kui teil on kartulipüree üle jäänud, ei pruugi te tahta seda lihtsalt ära visata. Muutke oma järelejäänud kartulipuder õrnaks Itaalia pastaks, mida tuntakse gnocchi nime all. Need väikesed pastatükid meenutavad väikseid pelmeene, mis on suurepärased, kui neid serveerida mis tahes tüüpi pastakastmega. Kartulipüree gnocchi valmistamiseks segage lihtsalt lihtne tainas ja rullige see tükkideks. Keeda gnocchi tükid ja serveeri neid meelepärasel viisil!

1
Mõõda välja kartulipuder. Vaja läheb 2 tassi (650 g) valmistatud kartulipüreed. Kui kartulipuder on toatemperatuuril, on gnocchi-tainast lihtsam lahti rullida. Aja kartulipuder läbi ka sõela, kui see tundub tükiline. Vältige kartulipudru kasutamist, milles on kartulikoore tükke. Kergelt maitsestatud kartuli-gnocchi valmistamiseks võite kasutada küüslaugukartulipüreed.

2
Asetage jahu oma tööruumile. Tühjendage oma letil suur ruum taigna ühendamiseks. Rullige ka tainas sellel kohal lahti, nii et see peaks olema piisavalt suur, et gnocchisid mugavalt valmistada. Pange 1/2 tassi (62 g) jahu letile. Võite jahu laiali ajada umbes 12-tolliseks (30,5 cm) ringiks. Kartuli gnocchi jaoks võite kasutada tavalist või universaalset jahu.

3
Kalla kartulipuder jahule. Kühveldage kartulipuder otse jahuringile. Jahu ja kartulipüreed ei pea praegu segama. Selle asemel kühveldage kartulipudru keskele veidi, et saaksite lisada lahtiklopitud muna. Ärge muretsege, kui teie tööruum läheb pisut sassi või kui kartulipuder kukub üle jahu. Varsti hakkate tainast segama.

4
Lisage segule muna, sool ja ülejäänud jahu. Klopi väikeses kausis vispli või kahvliga lahti üks muna. Vala lahtiklopitud muna kartulipüree süvendisse ja puista peale 3/4 tl soola. Puista ülejäänud 1/2 tassi (62 g) jahu lahtiklopitud munale. Taigna rullimisel võib vaja minna täiendavat jahu, seega jätke jahu välja.

5
Sega ja sõtku tainas õrnalt läbi. Segage kätega jahu, kartulipuder, munad ja sool. Sõtku tainas nii, et see kokku tuleks. Teil peaks kuluma paar minutit, et tainas palliks kokku saada. Puista peale veidi jahu, kui tainas on käsitsemiseks liiga kleepuv. Kui te ei soovi selle sammu jaoks käsi kasutada, võite selle kokkusegamiseks kasutada pingikaabitsat.

6
Jaga tainas neljaks osaks. Vormige taignast oma kätega ring. Kasutage pingikaabitsat või teravat nuga, et lõigata ring neljaks ühtlaseks tükiks. Kui tainas on endiselt kleepuv, võid viilude lõikamise vahepeal pingikaabitsa või noa jahu sisse kasta. Nii ei kleepuks tainas tera külge. Taigna jagamine muudab gnocchi rullimise lihtsamaks.

7
Rulli iga taignatükk. Võtke üks tükk tainast ja rullige see palliks. Veeretage pall palgiks, hõõrudes peopesasid edasi-tagasi vastu palli. Tainas rullub pikaks silindriks. Jätkake silindri rullimist, kuni selle läbimõõt on umbes 3/4 tolli (1,9 cm). Korrake seda iga taignatüki puhul, et teil oleks neli silindrit. Pidage meeles, et peate liigutama oma peopesasid piki silindrit, et see oleks ühtlane.

8
Lõika tainas gnocchi tükkideks. Kasutage oma pingi kaabitsat või teravat nuga, et iga silinder hoolikalt tükkideks lõigata. Tükkide mõõtmed peaksid olema 3/4 tolli (1,9), et gnocchi oleks hammustussuurune. Tehke seda iga taignasilindri puhul. Kui otsustate gnocchi suurust reguleerida, pidage meeles, et soovitatav küpsetusaeg võib olla erinev.

9
Vormi gnocchi. Lihtsaima vormimistehnika jaoks vajutage lihtsalt pöidlaga iga tüki keskkohta. See teeb igale gnocchile põhilise taande. Teise vormimismeetodi jaoks võite veeretada iga tüki üle kahvli piide. See annab teie gnocchile iseloomulikud jooned. Gnocchi vormimine aitab pehmel gnocchil kastet hoida.

10
Kaaluge gnocchi külmutamist. Kui soovite gnocchisid hilisemaks hoiustada, külmutage gnocchi ükshaaval kiiresti. Puista ääristatud ahjuplaadile jahu ja tõsta sellele gnocchi. Asetage leht sügavkülma ja külmutage, kuni need on täiesti kõvad. Eemaldage leht ja viige külmutatud gnocchi sügavkülmakindlasse anumasse. Saate gnocchi külmutada kuni üheks kuuks. Ärge viitsige gnocchisid üles sulatada, kui olete valmis neid küpsetama.

11
Küpseta gnocchi. Kuumuta viieliitrine pott soolaga maitsestatud vett kõrgel kuumusel. Kui vesi keeb, lisa ettevaatlikult kartulignocchi ja sega läbi. Lase gnocchidel keeda, kuni need on küpsed. Selleks peaks kuluma umbes kaks minutit. Nõruta gnocchi. Kartuli gnocchi hõljub, kui see on täielikult küpsenud. Kui valmistate külmutatud gnocchi, peate võib-olla neid veel ühe minuti keema.

12
Serveeri gnocchi. Kartulignocchi võib serveerida lihtsalt vähese sulavõi, soola ja pipraga. Või soojendage oma lemmikmarinarakastet, et valada keedetud kartuli-gnocchile. Gnocchi võid serveerida ka: Kreemjas valge kastmega sulatatud juustu ja küüslauguga Värske mozzarella ja värske basiilik