Kuidas teha lihtsat käsnkooki

Käsnkoogid valmistatakse tavaliselt ilma rasvadeta, nagu või või õli, ja kergitusaineteta, nagu küpsetuspulber. Need meenutavad inglitoidukooki, välja arvatud juhul, kui kasutate nii munavalget kui ka -kollast. Siin on kiire ja lihtne retsept, mille abil saate rullbiskviidi valmistamiseks kasutada kapiklambreid. Biskviidikoogid maitsevad hästi nii puhtalt sööduna, magustatud puuviljadega kui ka lihtsa glasuuriga jäätatuna. Ettevalmistusaeg (lihtne): 30-40 minutit Küpsetusaeg: 30-35 minutit Koguaeg: 60-75 minutit

1
Valmistage koostisosad ette. Enne alustamist valmistage kõik ette. Biskviidid on ajatundlikud koogid, nii et te ei taha segamise ajal koostisosi mõõta ega ahju kuumenemist oodata. Mõõtke kõik koostisosad enne alustamist ja hoidke neid läheduses. Enne alustamist sõeluge küpsetuspulber jahu hulka. Tõsta kuni vajaduseni kõrvale. Kuumuta ahi temperatuurini 190 °C. Vooderda pann enne alustamist võiga. Alternatiivina võile või toiduvalmistamisspreile kasutage pärgamentpaberit. Pärgamentpaber on rasva- ja niiskuskindel paber. Kui kasutate küpsetuspaberit, ei ole vaja võid ega küpsetuspritse, sest koogid, küpsised või muud küpsetised ei kleepu. See aitab ka puhastamisel, kuna teil ei jää pesemiseks taignajääke. Kui kasutate küpsetuspaberit, lõigake paberitükk panni põhja kuju ja suuruse järgi. Võid ka panni küljed paberiga vooderdada või kasutada keedupritsi või võid.

2
Murra munad segamisnõusse. Kasutades elektrilist mikserit, klopi korralikult läbi. Võite kasutada tavalist saumikserit või seisvat mikserit. Veenduge, et munad on küpsetamise ajal toatemperatuuril. Võtke munad külmkapist välja 30 minutit enne alustamist, et veenduda, et need on toasoojad. Ärge jätke neid külmikust kauemaks kui 30 minutiks.

3
Lisa suhkur. Klopi saumikseriga korralikult läbi, kuni segu on kahvatukollane ja kreemja tekstuuriga. Suhkru ja munad saad ka elektrivispli abil kokku segada.

4
Lisa külm vesi. Klopi segusse. Sõeluge jahu aeglaselt segusse, vahustades taigna ühtlaseks. Universaalse jahu sõelumisel saate õhulise koogi, mida soovite rullbiskviidi puhul teha. Alustades sõeluge jahu mõõtmisel ja sõeluge jahu mõõtu enne segamist. Küpsetuspulber lisatakse universaalse jahu kasutamisel, kuna erinevalt jahust ei ole seda tüüpi jahule lisatud kergitusainet. kerkiv jahu.

5
Vala koogivormi. Võite kasutada ümmargust panni, inglitoidu koogivormi või muud tüüpi panni. Küpseta 375ºF juures 30 kuni 35 minutit.

6
Hoia koogil silm peal. Iga ahi on erinev, nii et kui kook läheneb 30–35 minutile, peate hakkama seda vaatama. Kontrollige õrnalt sõrmega puudutades, kas kook on valmis. Kui see on tehtud, siis see tõuseb tagasi. Kui te pole endiselt kindel, torgake hambaork või kahvel koogi keskele. Kui kook on puhas, on see valmis.

7
Lase jahtuda. Pärast ahjust väljavõtmist laske sellel 15–20 minutit jahtuda, enne kui koogi koogivormist välja võtate. Kui kasutasite pannil võid või pritsi, keerake noaga servad lahti, keerake kook ümber ja asetage serveerimistaldrikule

8
Valmistage küpsetusruum ette. Enne taignaga töötamist peate kõik koostisosad ette valmistama. Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Veenduge, et teie letiruum oleks vaba, et teil oleks ruumi töötada. Määrige pann või või pihustiga. Kui te ei soovi kasutada võid või pihustit, vooderdage pann küpsetuspaberiga. Käsnkoogid võivad olla ajatundlikud, nii et te ei taha raisata aega ahju sõelumisele või eelsoojendamisele.

9
Eraldage munad. Valmistage kaks kaussi: üks valgete ja teine ​​munakollaste jaoks. Murra muna käe kohal lahti. Eraldage oma sõrmed täpselt nii palju, et valged tilguksid läbi, samal ajal kui munakollane jääb teie kätte. Kui munakollane hakkab purunema, sulgege sõrmed, et munakollane ja valge lahus jääksid. Asetage munakollane teise kaussi. Proovige teisi munade eraldamise meetodeid siin: 6 muna eraldamise viisi. Seda tuleks teha pool tundi enne segamise alustamist. Mune on külmana kergem eraldada, sest mõlemad osad hoiavad paremini oma kuju. Jätke munad pooleks tunniks välja, et need saaksid enne retsepti alustamist soojeneda toatemperatuurini. Veenduge, et teie käed on puhtad ning kogu seep ja õli on eemaldatud. Väikseim kogus rasva, õli või munakollasi võib põhjustada valgete mitte jäigestumise.

10
Sõelu kuivained. Jahu mõõtmisel sõelu see mõõtetopsi. See õhutab jahu, muutes selle kohevamaks – rullbiskviidi kohustuslik. Järgmisena sõelu sool ja küpsetuspulber jahuga. Selle asemel võid jahu hulka vahustada ka soola ja küpsetuspulbri. Jäta praegu kõrvale.

11
Sega munakollased. Pane munakollased kaussi ja klopi elektrimikseriga tugevaks. Lisage segamise ajal kaussi järk-järgult 2/3 tassi (150 g; 4,3 untsi) suhkrut. Vahusta, kuni need on paksud, kohevad ja sidrunivärvi – umbes 5 minutit. Kui need on valmis, pudeneb tainas paela kujul kaussi.Järgmisena lisage vanilliekstrakt, vesi ja sidrunikoor. Koor on tsitrusviljade, nagu sidrunid, apelsinid ja koore maitsekas välimine osa. laimid. Sidrunil on see kollane osa; apelsinil on see koore oranž osa. Koorimiseks kasutage sidrunikoori, sidruni- (või juustu-) riivi, köögiviljakoorijat või väikest nuga. Eemaldage kindlasti ainult pealmine kiht. Kui olete valge koore eemaldanud, olete läinud liiga sügavale. Klopi munakollased kindlasti piisavalt suures kausis lahti, et hiljem jahu lisada.

12
Vahusta valged. Vahusta munavalged puhtas kausis keskmisel kuni suurel kiirusel, kuni munavalged muutuvad vahuks, seejärel lisa hambakivi ja jätka vahustamist, kuni moodustuvad pehmed piigid. Lisage munavalgete vahustamise ajal aeglaselt 1/3 tassi suhkrut. Vahusta, kuni need on läikivad ja moodustavad kõvad tipud. Mikseri tõstmisel tõusevad tipud sirgelt. Ärge vahustage mune üle. Kui munavalged hakkavad jagunema ja eralduma või läikiva ja läikiva asemel tuhmid välja nägema, on need üle klopitud.

13
Sõeluge jahu munakollase hulka. Sõelu umbes 1/3 jahust munakollasesegu hulka ning sega siis ettevaatlikult ja kiiresti jahu munakollase hulka. Lisage veel 1/3 jahu, voldige ja seejärel sõeluge viimane 1/3 jahust taignasse ning seejärel voldi. Voltimiseks alustage kausi tagaosast ja lõigake spaatliga taignasse, kuni see lööb taignasse. kausi põhja. Tõsta taigen ülemise koostisosa peale. Seejärel keerake kaussi veerand pööret ja korrake. Libistage spaatlit kindlasti mööda külgi. See meetod segab koostisained õrnalt kokku.

14
Murra munavalged taignasse. Kui jahu on taignasse segatud, sega taignasse veidi valke. See muudab taigna heledamaks. Seejärel lisa ülejäänud valged, voldi, kuni kõik on omavahel segunenud.Ära sega üle. See võib kooki õhutada ja muuta selle sitkeks.

15
Küpseta 30 minutit. Asetage tainas pannile. Kasuta spaatlit, et tasandada koogi ülaosa. Küpseta umbes 30 minutit 177 °C (350 °F) juures keskmisel siinil. Jälgige hoolikalt kooki, kui see läheneb 30 minuti märgile, sest iga ahi on erinev. Katsetage, kas kook on valmis, asetades keskele hambaorki või kahvli. Kui see tuleb puhtana, on see tehtud.

16
Lase koogil jahtuda. Pärast ahjust võtmist lase koogil jahtuda pea tund aega. Seejärel eraldage kook panni külgedelt spaatli või noaga ja tõstke seejärel serveerimisvaagnale.

17
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Määri pann rasvaga ja tõsta kõrvale. Kui te ei soovi kasutada rasva või pihustit, vooderdage pann küpsetuspaberiga.

18
Sõeluge omavahel jahu ja küpsetuspulber. Sõelu kuivained suurde segamisnõusse. See õhutab jahu. Tõstke sõel kõrgele, veendumaks, et jahu on väga õhuline.

19
Vahusta või ja suhkur. Eraldi segamisnõus segage või ja suhkur. Või ja suhkru kreemitamine on teatud tüüpi segamismeetod. Alusta toasooja võiga. Vahusta või elektrimikseri abil madalal kuumusel, kuni see on kreemjas. Lisa suhkur ja sega kõrgel kuumusel. Kreemi kuni värv on kahvatu ja segu kohev. Ärge unustage segamise ajal kausi külgi kraapida. Või toasoojaks muutmiseks võtke 30 minutit enne alustamist külmkapist välja. Toasoe või peaks olema pehme, kuid mitte sulanud.

20
Klopi sisse munad. Klopi munad vähehaaval või ja suhkru segusse. Lisa vaniljeekstrakt. Jätkake segamist, kuni tainas on paks ja mahukas.

21
Lisa jahu. Sõelu jahu taignale ning sega jahu ja taigna elektrilise vispli abil umbes minut aega, kuni segu on ühtlane ja kreemjas. Kui sul pole elektrilist käsivisplit, võid jahu segada. Lõika spaatliga segu sisse ja tõsta siis tainas üle. Pöörake kaussi veerand pööret ja korrake. Selle meetodiga segatakse jahu õrnalt, ilma õhku kaotamata.

22
Vala tainas koogivormi. Küpseta 25-30 minutit. Kontrolli, kas kook on valmis, torka keskele hambaork või kahvel. Kui see tuleb puhas, on kook valmis. Kui soovite lisada kihi puuvilju, moosi või glasuuri, jagage retsept kaheks identseks vormiks, et valmistada kihiline kook.

23
Lase jahtuda. Pärast koogi ahjust väljavõtmist laske sellel mõni minut seista. Lõdvenda noaga koogi servad vormi külgedelt. Seejärel asetage restile täielikult jahtuma.