Kuidas gnocchit valmistada

Kui olete väsinud restoranides gnocchi eest kõrgeima dollari maksmisest, tehke seda ise kodus! Keeda kartulid pehmeks ja riivi need taignapõhja valmistamiseks. Sega hulka jahu ja muna, et moodustuks pehme tainas. Seejärel vormige tainas ja lõigake see üksikuteks tükkideks. Keeda gnocchisid paar minutit ja seejärel küpseta neid korraks oma lemmikkastmes.

1
Pane kartulid suurde potti ja vala peale nii palju vett, et need oleksid kaetud. Loputage 2–1–2 naela (1,1 kg) kartuleid ja pange need koorimata suurde potti. Valage nii palju külma vett, et kartulid oleksid täielikult kaetud. Parima tekstuuri saavutamiseks kasutage Russet kartulit. Vaja läheb umbes 4 suurt kartulit või 6 väikest kartulit.

2
Keeda kartuleid 20 minutit keskmisel-kõrgel kuumusel. Lülitage põleti keskmisele kõrgele ja laske vesi tugevalt keema. Hoia potil kaas pealt ja keeda kartulid kahvliga torkamisel pehmeks. Väldi kartulite keetmist, kuni need muutuvad pudruks. See muudaks nende koorimise raskeks.

3
Nõruta kartulid ja aseta need paberrätikutele. Lülitage põleti välja, kui kartulid on pehmed. Asetage kurn kraanikaussi ja valage sinna kartulid, et vesi välja voolaks. Asetage paberrätikud taldrikule ja viige kartulid paberrätikule, et need kuivaksid. Oluline on eemaldada kartulitest niiskus, et need ei muudaks tainast märjaks.

4
Koori kartulid. Kui kartulid on käsitsemiseks piisavalt jahedad, võtke välja väike koorimisnuga ja kasutage seda kartulikoorte eemaldamiseks. Visake kartulikoored ära. Kui märkate kartulil pruune laike, lõigake need ära ja visake need ära. Käte kaitsmiseks kasutage kartulite koorimise ajal kartulite hoidmiseks käterätikut.

5
Lükake kartulid läbi kartuliriisutaja. Pange kooritud kartul kartulipannile ja vajutage alla, et suruda see läbi riisuja kaussi. Korrake seda kõigi kartulite puhul. Kui teil pole kartuliriivrit, riivige kartulid vastu karbi riivi peent külge. Kui riivitud või riivitud kartul tunduvad vesised, asetage need 1 korda paberrätikuga vooderdatud taldrikule. kuni 2 minutini.

6
Tõsta kartul tööpinnale ja pane sellele jahu ja sool. Tõsta riisi- või riivikartul puhtale letile või lõikelauale. Kühveldage see kokku, nii et see jääks küngasse. Seejärel pange 2 1/2 tassi (300 g) jahu ja 1/2 tl (2,5 g) soola otse kartulitele. Võite kasutada universaalset või 00 jahu. 00 jahu leiate spetsialiseeritud poodidest ja sellest saab peenema ja pehmema taigna.

7
Tehke kätega kartulisegu keskele süvend. Kasutage oma sõrmi nagu kulbikat ja pühkige need kartuli-jahusegu keskele. See teeb sügava süvendi, kuhu saate ülejäänud koostisained lisada. Kui kasutate, tehke süvend munade ja juustu mahutamiseks piisavalt suureks.

8
Murra süvendisse 1 muna ja lisa valikulised juustud. Lisa muna kaevu keskele. Kui soovite valmistada kreemjamat pastat, lisage koos munaga 1/2 tassi (123 g) ricottat ja 1/4 tassi (25 g) riivitud Parmigiano Reggiano juustu. Veenduge, et süvendis ei oleks munakoori või teie tainas on kõvad tükid.

9
Sega muna kahvliga jahu ja kartulitega. Võtke kahvel ja klopige muna juustudega, kui kasutate neid. Kui muna on lahti klopitud, alustage kaevu külgedelt jahu ja kartulite segamist kahvliga. Kui taigna segamiseks võite kasutada lusikat, siis kahvliga seguneb see paremini.

10
Sõtku segu pehmeks tainaks. Kasutage oma kätega puru segu kokku segamiseks. Jätka segamist, kuni saad ühtlase taigna, mis ei lagune laiali. Vältige selle moodustumise järel liigset sõtkumist, vastasel juhul on gnocchi sitke.Praegu ei pea te tööpinnale jahu lisama, sest tainas on juba murenev.

11
Vormi tainas pikaks ristkülikuks. Hoidke tainast tööpinnal ja vormige sellest kätega ristkülik, mis on umbes 12 tolli (30 cm) pikk ja 4 tolli (10 cm) lai. Kui tainas kleepub, kasutage selle lahti saamiseks piserdades jahu.

12
Lõika ristkülik 8–10 lühikeseks ribaks. Kasutage ristküliku lõikamiseks teravat nuga või pingikaabitsat. Vältige sakilise noa kasutamist, mis võib taigna rebida. Tehke 8–10 riba, mis on umbes 4 tolli (10 cm) pikad. Tainas peaks tunduma kerge ja õhuline, kui te pole seda üle seganud.

13
Rullige iga riba pikaks köieks. Liigutage üks ribadest tööpinna keskele ja rullige see mõlema käe peopesadega pikaks köieks. Kui soovite teha õhukesi gnocchi, rullige tainas umbes 30 cm pikkuseks köieks. Rullige kõik ribad köiteks. Kui soovite jämedamat gnocchi, rullige köis umbes 8 tolli (20 cm) pikkuseks.

14
Lõika iga köis 2,5 cm suurusteks tükkideks. Võtke oma nuga või pingi kaabits ja lõigake kõik trossid risti. Tehke 2,5 cm (1 tolli) tükid, millest saab gnocchi. Kui tainas hakkab kleepuma, puista tööpinnale veel jahu.

15
Laota gnocchi jahuga ülepuistatud ahjuplaadile. Puista ääristatud küpsetusplaadile ühtlaselt jahu. Aseta gnocchi’d lehele ja puista neile veel jahu. Hoidke neid lehel, kuni olete valmis keetma. Keeda gnocchi 45 minuti jooksul pärast lõikamist ja lehele panemist.

16
Tehke kahvliga servi või vajutage igale gnocchile ainulaadse välimuse lisamiseks. Tekstuuri lisamiseks suru tükk tainast kahvli pistikutele ja rulli tainas õrnalt vajutades lahti. Lihtsamaks vormimiseks vajutage pöidlaga iga taignatüki keskele. Kui te ei soovi gnocchile tekstuuri lisada, võite selle sammu vahele jätta ja alustada pasta keetmist.

17
Aja potis vesi keema ja lisa gnocchi. Täitke pott kolmveerandi ulatuses veega ja keerake põleti kõrgele. Kui vesi keeb, sega juurde sool ja gnocchi. Pärast lisamist vajuvad gnocchi põhja poole. Enne keeduvette lisamist raputage gnocchidelt üleliigne jahu.

18
Keeda gnocchi 2–4 minutit. Jätkake gnocchi keetmist, kuni need on täielikult küpsed ja ujuvad vee peale. Segage neid aeg-ajalt keemise ajal, et vältida nende kokkukleepumist. Vältige gnocchi keemise ajal veele õli lisamist. Parem on pasta segada, et see kokku ei kleepuks.

19
Kasutage gnocchi eemaldamiseks lõhikuga lusikat. Lülitage põleti välja ja tõmmake gnocchi lusika abil ettevaatlikult veest välja. Tõsta gnocchi kastrulisse. Oluline on kogu vesi ära kurnata, muidu muutub gnocchi pudruks.

20
Küpseta gnocchi koos valitud kastmega 2 minutit. Lisa gnocchiga kastrulisse oma lemmikkaste. Lülitage põleti keskmisele tasemele ja keetke pasta kastmes umbes 2 minutit. Gnocchi on nüüd serveerimiseks valmis. Gnocchi keetmine koos kastmega muudab gnocchi pehmeks ja aitab kastmel pasta külge kleepuda. Säilitage küpsetatud gnocchi ülejääk õhukindlas anumas kuni 3–5 päeva.