Kuidas kasutada järelejäänud kooki

Pärast suurt pidu või sünnipäeva tähistamist võite leida end suurest kogusest koogijääkidest. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas muuta oma vana kook millekski täiesti uueks! Võite koogi murendada ja väikesteks pallideks kühveldada, et teha kooki, või isegi kasutada vardaid ja kommikatet, et muuta koogitükid kookideks. Teise võimalusena võite kasutada koogipuru, et luua puuviljane triflea traditsiooniline Inglise kõrb. Võite isegi kooki kasutada jäätisekatte valmistamiseks või lisada seda küpsistesse, muffinitesse või prantsuse röstsaiadesse.

1
Murenda järelejäänud kook suurde segamisnõusse. Lase koogil soojeneda toatemperatuuril või hoia seda külmkapis vähemalt 1 tund. Pange kindad kätte, kui soovite oma käed puhtana hoida. Võtke kook ja viige see suurde segamisnõusse. Hõõruge ja purustage kook kätega õrnalt, kuni see mureneb väiksemateks tükkideks. Hõõruge iga tükki õrnalt, kuni see mureneb väikesteks tükkideks, mis on väiksemad kui 1,3 cm (0,5 tolli). See protsess töötab peaaegu kõigi jahupõhiste kookidega. Sünnipäevatort, punane samet, inglitoit ja porgandikook sobivad hästi. Ärge pigistage kooki ega suruge seda kokku. Eesmärk on see purustada ilma seda kokku surumata. Kui teie koogil on glasuur, võite selle maha kraapida ja murendada koos koogiga. Paljud inimesed naudivad oma koogihammustustes härmatist, kuid soovi korral võite selle eemaldada. Kui teil on tükid, mis on suuremad kui 1 tolli (2,5 cm), ei jahtu koogitükid korralikult ja võivad laiali minna. kui sa sellesse hammustad.

2
Veeretage koogist käsitsi 3,8 cm (1,5 tolli) pallid. Kühveldage peotäis koogipuru. Mõlema käega suruge oma peotäis puru väikeseks palliks. Reguleerige oma haaret pärast iga pigistamist, et palli pehmemad osad kokku suruda. Jätkake iga peotäie ümber pööramist ja pigistamist, kuni teil on umbes 1,5 tolli (3,8 cm) läbimõõduga pall. Korrake seda toimingut, kuni olete oma koogipurust pallideks muutnud. Soovi korral võite pallide ühtlustamiseks kasutada jäätiselussi. Need pallid on siiski veidi suuremad. Ärge muretsege, kui kõik pallid ei ole võrdse suurusega. Väike vaheldus on täiesti okei.

3
Tõsta pallid vahapaberiga kaetud ahjuplaadile. Vooderda ahjuplaat vahapaberiga. Pärast iga palli tegemist asetage see küpsetusplaadile. Asetage pallid veergudesse ja ridadesse, nii et iga palli vahele jääks vähemalt 2,5 cm (1 tolli) ruumi. Kui ruum hakkab otsa saama, võite kasutada mitut küpsetusplaati.

4
Kata küpsetusplaat kilega ja jahuta koogipallid 2-3 tundi. Võtke kilega leht ja määrige see oma küpsetusplaadile. Lõika või rebi plast ja suruge see ümber küpsetusplaadi serva, et pallid katta. Ärge siiski asetage kile nii tihedalt, et see surub pallid kokku. Pange küpsetusplaat külmkappi ja oodake 2-3 tundi, kuni koogipallid jahtuvad. Kui teil on kiire, asetage küpsetusplaat külmkapi asemel sügavkülma. Oodake 15-30 minutit, kuni pallid jahtuvad ja kõvenevad. Need koogipallid võivad siiski olla veidi tugevamad.

5
Kastke iga pall kommikattesse, et suupisted muutuksid koogipoogiks. Eemaldage oma küpsetusplaat külmkapist. Täitke kauss vedela kommikattega ja torgake iga palli sisse varras, enne kui need kattesse uputate ja küpsetusplaadile tagasi asetate. Kui soovite teha tavalisi kooki, asetage pallid lusikale ja kastke need enne küpsetusplaadile tagasi panemist kattesse. Kommikate on tavaliselt vedelal kujul. Kõige populaarsemad maitsed on šokolaad, vanill ja maasikas. Ostke kindlasti kate, mis kõveneb. Ülejäänud koogi jaoks, mille suurus on umbes 23 × 33 cm (9 × 13 × 33 cm), vajate tõenäoliselt umbes 16–32 untsi (0,45–0,91 kg) kommi kate.Kaasake iga palli peale lusikaga lisakate pärast küpsetusplaadile panemist, kui soovite neid tõesti magusaks teha.Vähem magusa variandi puhul jätke see samm täielikult vahele. Söö oma koogitükke ilma neid millessegi kastmata.

6
Kaunista oma koogipallid soovi korral suhkru, puiste või karamelliga. Parema väljanägemise ja täiendava maitsekihiga maiuse saamiseks puistake kondiitritoodetele suhkrut, kui need kuivavad. Sprinklid, šokolaadisiirup või karamell on samuti suurepärased võimalused. Soovi korral võite kondiitrikotti täita ka erinevat värvi glasuuriga ja nirista seda oma kondiitritoodete peale.

7
Lase koogipottidel 30-45 minutit kuivada, enne kui hakkad neid nautima. Kommikatte kuivamiseks ja kõvenemiseks kulub tavaliselt 15–30 minutit, kuid lisakatte lisamisel võib see võtta kauem aega. Laske oma koogipallidel või kookidel kuivada, kuni kate on kõva ja ühtlane. Nautige oma popsi või hoidke neid külmikus kuni 3 päeva.

8
Lõika õun 2,5–5,1 cm suurusteks tükkideks. Võtke õun ja laske see pesemiseks jaheda vee all. Asetage see lõikelauale. Kasutage koka nuga õuna südamiku ümber. Jätkake lõikamist, kuni teil on 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) paksused viilud või kuubikud. See retsept sobib sünnipäevatordi ja kõigi puuviljapõhiste jahukookidega. Kasutage selle asemel erinevaid marju. õunast. Kui te seda teete, ärge muretsege nende lõikamise pärast, välja arvatud juhul, kui tegemist on maasikatega. Kuumutate õuna, nii et ärge muretsege puhaste tükkide tegemise pärast. Teise võimalusena võite lõigata südamiku ümbert ja blenderdada õuna 20-ks. 30 sekundit.

9
Kuumuta viilutatud õunad kastrulis keskmisel kuumusel pehmeks. Viige õunad mittenakkuvasse kastrulisse. Jaotage need laiali nii, et need jaotuksid pannil võrdselt. Lülitage kuumus sisse ja seadke see keskmisele tasemele. Lase õuntel 5-10 minutit kuumeneda ja sega neid vastavalt vajadusele, et soojusjaotus oleks ühtlane. Jätkake õuna kuumutamist, kuni need muutuvad pehmeks. Kui õun hakkab suitsema või kõrbema, vähendage kohe kuumust ja segage õunatükid, et koorunud vili koos jahedamate õuntega leviks.

10
Segage sisse 5,3 untsi (150 g) oma valitud marju ja laske jahtuda. Kui õun on muutunud pastaks, haarake 5,3 untsi (150 g) oma lemmikmarja. Murakad on populaarne valik, kuid soovi korral võite kasutada vaarikaid, maasikaid või mõnda muud puuvilja. Puista puuviljad õuna sisse ja kuumuta segamise ajal tasasel tulel 2-3 minutit. Eemaldage pann pliidilt ja laske sellel 5-10 minutit jahtuda, kuni valmistate koogijääke. Kui kasutate maasikaid, lõigake need enne kastrulisse lisamist õhukesteks viiludeks.

11
Murenda 99 g) koogijääki 1,3–2,5 cm suurusteks tükkideks. Kui puuviljakaste jahtub, haarake koogi jaoks suur segamiskauss. Võtke 3,5 untsi (99 g) koogijääke ja murendage see käsitsi. Hõõru koogitükke kokku, kuni see mureneb õhukeseks kruusataoliseks tekstuuriks. Soovi korral võid kasutada rohkem kooki. Koogi kogus on täielikult teie enda otsustada. Mida rohkem kooki kasutate, seda paksemad on teie pisiasjad. Kui soovite oma käed puhtana hoida, kandke kindaid. Ärge pigistage ega suruge kooki kokku, kui seda murenete.

12
Viska koogile üle piirituse ja vähese puuviljamoosiga. Valage segamisnõusse 1,75 untsi (52 mL) magusat piiritust, näiteks brändit või šerrit. Seejärel lisage 2 supilusikatäit (25 g) puuviljamoosi. Võite kasutada sama tüüpi moosi, mida õuntele lisasite, või kasutada erinevat maitset, et lisada oma roale uus mõõde. Segage koostisosi käsitsi, kuni moodustub paks pasta. Kui soovite maiuse alkoholivaba versiooni, võite likööri asendada täiendava puuviljamoosiga. Soovi korral võite kasutada Chambordi, Cointreau või mõnda muud magusat likööri.

13
Tõsta koogisegu 4 klaasi. Asetage oma töölauale 4 klaasi. Masonipurgid või pint-klaasid sobivad ideaalselt, kuid sobib iga laia äärega klaas. Kasutage koogisegu suure lusikaga ja valage 1/4 koogisegust igasse oma klaasi. Laske koogisegul iga klaasi põhja settida. Teise võimalusena võite kasutada 1/8 koogisegust, kui soovite iga koostisosa lisada mitu kihti. Iga kihi suurus sõltub klaasi laiusest ja kujust. Õhemate kihtide jaoks kasutage laiemat ja paksemate kihtide jaoks kõrgemat klaasi. Kui soovite suuremaid portsjoneid, võite segu jagada 2 või 3 klaasi vahel.

14
Lisage igale neljale klaasile 1/4 oma õunasegust. Kasutage õunte ja marjade väljavõtmiseks suurt lusikat. Lisa igasse klaasi 1/4 õuna- ja marjapastast. Valage see koogisegu peale ja laske sellel settida. Kui õunad ja marjad jäid koogiseguga töötades kõvaks, soojendage seda pliidil 20-45 sekundit, et see pehmeneks enne segule lisamist. koogisegu. Kui lisate mitu kihti, kasutage 1/8 õuntest ja marjadest.

15
Vala igale klaasile 2 untsi (59 mL) vanillikaste. Kui õunasegu on koogi peale settinud, valage igasse klaasi umbes 2 untsi (59 mL) vanillikaste. Kasutage lusikaga selle ülesvõtmiseks ja laske sellel õuna ja koogi peale settida.Vanill või tavaline vanillikaste on kõige tavalisem valik pisiasjade jaoks, kuid soovi korral võite kasutada mõnda muud puuviljamaitset.Kui kasutate mitut kihid, lisa kiht vanillikastet enne teise koogikihi lisamist. Lisage ülejäänud õunad ja marjad. Katke viimane kiht rohkem vanillikaste.

16
Soovi korral täitke iga klaasi ülejäänud osa vahukoorega. Täida ülejäänud iga klaas vahukoorega, kui soovite roogi veelgi magustada. Teise võimalusena võid lisada väikese pritsi vahukoort, et seda veidi magusaks teha. See, kui palju vahukoort lisate, on täielikult teie otsustada. See samm on täiesti vabatahtlik. Kui te ei soovi juba maitsestatud rooga magustada, jätke vahukoor vahele. Selleks võite kasutada mis tahes tüüpi vahukoort.

17
Kaunista iga klaas hakitud kreeka pähklitega. Roale veidi krõmpsu lisamiseks puista iga klaasi peale maitse järgi hakitud kreeka pähkleid. Kui teile väga meeldivad pähklid, katke iga klaasi ülaosa täielikult. Vastasel juhul puista peale väike kogus. See on täiesti teie otsustada. Soovi korral võite kasutada hakitud mandleid või mõnda muud pähklisorti. Võite ka pähklid täielikult vahele jätta, kui teile need maitsed puuduvad. Natuke kaneeli või muskaatpähkel võib olla suurepäraseks lisandiks, kui teile meeldivad need maitsed.

18
Tõsta 1-2 tunniks külmkappi ja naudi oma maiust. Pane oma klaasid külmkappi, et koostisosad jahtuksid ja veidi jäigu. Jätke klaasid enne sööma võtmist 1-2 tunniks külmkappi seisma. Kata kõik klaasid, mida te kohe ei kavatse süüa, kilega ja hoidke neid kuni 36 tundi. Kui soovite veidi rohkem puuvilju, lisage vahukoorele maraschino kirss või viil maasikat.

19
Kasuta koogipuru jäätise kattena. Ülejäänud koogi muutmine jäätisekatteks on lihtsaim viis jäätisejääkidest vabanemiseks. Lihtsalt murendage kook segamisnõus, kuni saavutate tekstuuri, mis tundub teile ahvatlev. Võite teha tükid nii suured või väikesed, kui soovite. Piserdage koogipuru mõne lusikatäie jäätisele, et anda sellele kordumatu maitse ja tekstuur. Krõmpsuma versiooni saamiseks murendage kook küpsetusplaadil ja küpsetage seda 20 minutit temperatuuril 121 °F (250 °F).

20
Asenda osa muffinites või küpsistes jahust koogiga. See on eriti hea valik, kui sul on palju puru üle jäänud, aga konkreetset retsepti teha ei taha. Murenda järelejäänud kook peeneks pulbriks ja sega oma jahuga. Asendage küpsiste retseptis kuni 50% jahust koogiga. Muffiniretseptide puhul ärge asendage rohkem kui 25% jahust koogipuruga, et vältida maitse ületungimist. See toimib kõige paremini tavaliste kookidega, kuid kindlasti saate muuta oma küpsiste või muffinite üldist maitset, kasutades puuvilju. -maitsestatud või vaniljekook samuti. Šokolaadikook sobib hästi šokolaaditükkidega muffinite või küpsistega. Jahuta koogiga seda teha ei saa. Seni, kuni koogiretseptis kasutati jahu, on see suurepärane viis üleliigse koogijäägi kasutamiseks. Seda protsessi saate kasutada ka 50% jahu asendamiseks pirukapõhja retseptis.

21
Valmistage järelejäänud koogiviilud kasutades prantsuse röstsaia. Pane kook 20-60 minutiks sügavkülma. Seejärel vahustage kausis 1 muna 30 ml (1 untsi) piima ja 59 ml Baileysi, Rumchata või koorega. Kastke külmutatud kook segusse ja kuumutage viile võiga määritud praepannil keskmisel kuumusel 2-3 minutit mõlemalt poolt. Valage üle siirupi või suhkruga, et nautida koogiviile prantsuse röstsaiana! Ideaalis peaks kook olema ristkülikukujuliste viiludena, mille paksus on 2,5 – 5,1 cm (1–2 tolli). Lõika oma kook vastavalt vajadusele, et muuta olemasolevad viilud ristkülikuteks. See toimib tõesti ainult tavalise sünnipäevatordi puhul.