Kuidas kasutada Chemexi kohvimasinat

Chemexi kohvi valmistamise süsteem on lihtne viis kvaliteetse ülevalatava kohvi valmistamiseks kodus. Tõenäoliselt olete näinud neid elegantseid klaasipruulijaid kohalikes kohvikutes müügil. Õnneks ei pea te lihtsa pruulimisprotsessi järgimiseks olema barista. Niikaua kui kasutate värskelt jahvatatud kohvi ja võtate aega kohvipaksu peale vett kallates, saate auhinnaks filtreeritud tassi maitsvat kohvi.

1
Aja vett täis veekeetja keema. Parima maitsega kohvi saamiseks täitke veekeetja külma veega, mida pole varem keedetud, ja asetage see pliidile. Lülitage põleti kõrgele ja kuumutage vett, kuni see hakkab keema. Kui kasutate veekeetjat, ühendage see vooluvõrku ja lülitage see sisse, et vesi keeks. Plaanige keeta vähemalt 1–2 tassi (120 ml) vett iga väikese kohvitassi kohta, mida soovite valmistada. Kui teil pole veekeetjat, valage vesi kastrulisse ja pange sellele kaas peale. Lülitage põleti kõrgele ja kuumutage seda, kuni vesi keeb. Peate vee Chemexi valades olema eriti ettevaatlik, kuna pannil ei ole valamise tila. Näiteks kui valmistate 5 väikest portsjonit kohvi, kasutage umbes 5 ümarat supilusikatäit (35 g). ) kohvipaksu ja kokku 2–1–2 tassi (590 ml) vett.

2
Voldi ümmargune või kandiline Chemexi filter kvadrantideks. Chemexi filtrid on paksemad kui tavalised kohvifiltrid ja need filtreerivad kohvist välja kibeduse, õlid ja setted. Kuna Chemexi filtrid on suured ja lamedad, voldi ruudukujuline või ümmargune filtrid pooleks. Seejärel voldi see uuesti pooleks, et moodustada kvadrandid, mille lahtivoltimisel saad koonuse kuju.

3
Avage filter koonilise kujuga ja asetage see Chemexi õllepruulisse. Hoidke kokkuvolditud filtrit ja tõmmake 1 kokkuvolditud külgedest tagasi, et moodustada koonus. Filtri vastaskülg peaks olema 3 kihti paksune. Seejärel seadke kooniline filter Chemexi ülaossa nii, et kokkuvolditud külg oleks vastu valamise tila. Chemexi õllepruulijaid on mitmes suuruses, kuigi filtrid on tavaliselt ühesuurused. See tähendab, et paberfiltrid peaksid sobima 3 °C (710 ml), 6 c (1,4 l), 8 c (1,9 l) ja 10 c (2,4 l) õllepruulimisseadmetega. Paksemate kihtide asetamine lähedusse valamistila takistab tiheda tihendi teket, mis aeglustab keetmist.

4
Valage tühja filtrisse selle loputamiseks ja Chemexi soojendamiseks kuum vesi. Võtke veekeetjast kuum vesi ja valage seda ettevaatlikult filtrisse nii palju, et filter täielikult läbi imbuks. Keerutage aeglaselt kuuma vett Chemexi põhjas mõni sekund, et klaas soojendaks. Seejärel valage kuum vesi välja. Filtri loputamine enne keetmist eemaldab paberimaitse. Kuum vesi soojendab ka Chemexi, nii et teie kohv valmib õigel temperatuuril.

5
Seadke oma pruulikoja kaalule ja taareerige see. Kohvi ja kuuma vee kaalu järgi mõõtmine on täpsem kui mõõtelusikate ja -tasside kasutamine. Samuti muudab see õlle valmistamise protsessi sujuvamaks. Seadke oma Chemex digitaalsele skaalale. Seejärel lülitage kaal sisse ja taareerige seda nii, et see näitaks “0”. Enne alustamist veenduge, et kaal on seatud grammidele. Kui te ei kasuta kohvi valmistamisel kaalu, jätke see samm vahele ja mõõtke oma vesi ja kohvipaks selle asemel mahu järgi.

6
Lisage 1 supilusikatäis (7 g) kohvi iga 5 fl untsi (150 ml) vee kohta. Kasutage seda kogust Chemexis pruulimise lähtepunktina ja kohandage seda järgmisel korral vastavalt oma maitsele. Kui soovite kangemat jooki, proovige 1 1/2 supilusikatäit (10 g) tassi kohta. Näiteks kui soovite valmistada 5 portsjonit kohvi, kasutage umbes 5 supilusikatäit (35 g) kohvipuru. Kasutage mis tahes tüüpi kohvi. kohvi sorti või rösti, kui kasutate oma Chemexi. Kui saate, jahvatage oad värskeima tassi kohvi saamiseks ise.

7
Käivitage taimer ja valage segule umbes 1–2 °C (120 ml) kuuma vett. Kui vee temperatuur on umbes 93 °F (200 °F), lülitage taimer sisse ja hakake vett oma filtris olevasse segusse valama. Valage ringjate liigutustega täpselt nii palju vett, et see oleks täielikult küllastunud. Vaadake oma taimerit ja oodake, kuni see on täis 30 sekundit, enne kui jätkate pruulimist.

8
Valage sisse nii palju vett, et see jääks 0,64 cm (1–4 tolli) Chemexi ülaosast allapoole. Olge ettevaatlik, kui valate kuuma vett aeglaselt ringikujuliste liigutustega. Võite avastada, et edasi-tagasi liigutamine aitab segada kohvi kohvipaksuga, mis samuti toimib hästi. Jätkake valamist, kuni olete õllepruuli ülaosast 1–4 tolli (0,64 cm) kaugusel. Valage aeglaselt, et vesi ei pritsiks ega põletaks teid.

9
Oodake umbes 45 sekundit, enne kui valate pruulimisseadmesse rohkem vett. Vesi filtreerub ootamise ajal läbi maapinna ja Chemexi põhja. Pöörake tähelepanu sellele, kui kiiresti kohv õllepruuli põhja voolab, et teaksite, kas peate järgmisel korral kohvi jahvatusastet reguleerima. Näiteks kui vesi voolab väga kiiresti, on kohv nõrk ja peate võib-olla valmistama kohvi. Järgmise partii jahvatamisel muutub kohv peenemaks. Kui vesi pole põhja filtreerimise lõpetanud, võib see olla liiga peeneks jahvatatud, nii et järgmisel korral jahvatage see jämedamaks.

10
Valage ülejäänud vesi ja laske sellel tõmmata kokku 4 minutit. Kui olete oodanud, näete filtris niisket pinnast ja teil on ruumi kuuma vee lisamiseks. Lisage kohvipaksule rohkem vett, et iga ümardatud supilusikatäie (7 g) kohvi kohta oleks umbes 1–2 tassi (120 ml) vett. Vaadake oma taimerit ja laske vett läbi maapinna filtreerida kokku umbes 4 minutit.

11
Visake filter ära ja valage endale tass kohvi. Viige filtri küljed kokku ja hoidke neid mõni sekund, et kohv filtreerimise lõpetaks. Visake filter koos kohvipaksuga minema ja valage kohv kruusidesse. Kohvipaksu saate ka kompostida või lisada oma aiamulda.