Kuidas joomise ajal pimedust mitte tunda

Aeg-ajalt uimaseks saamine võib olla lõbus, kuid see võib kiiresti muutuda hirmutavaks, kui ärkate järgmisel päeval nii, et eelmisel õhtul juhtunust ei mäletata peaaegu midagi või üldse mitte. “Pemmemine” on termin mälukaotuse või joomise ajal tekkiva halvenemise kohta. See ei ole sama, mis minestamine või teadvuse kaotus, võite isegi käituda ja vestelda üsna normaalselt, kui olete joobes, kuid lihtsalt ei mäleta suurt osa sellest tegite või ütlesite, kui olete kaineks saanud. Kuigi teadvuse katkemine võib juhtuda igaühega, saate seda riski vähendada, kui võtate ettevaatusabinõusid, nagu näiteks tempot hoidmine ja mitte kunagi tühja kõhuga joomine. Kui joote sageli kuni minestamiseni või kui kui teil on muid muresid oma joomisharjumuste pärast, pidage nõu oma arstiga.

1
Jooge aeglaselt, et vältida vere alkoholikontsentratsiooni (BAC) kiiret tõusu. Alkoholisisalduse järsk tõus veres on üks suurimaid teadvuse katkemise riskitegureid. Pimenduse vältimiseks tehke joomise ajal tempot. Vältige jooki alla neelamist või mitut jooki järjest ilma vahepause tegemata. Kui teil on raskusi tempoga, proovige mõnda järgmistest nippidest: jooge alkohoolsete jookide vahele vahepala, näiteks klaas soodat, veidi mahla või isegi alkoholivaba õlut. Võtke väikesed lonksud ja tehke teadlikke jõupingutusi. jooki maitsta.Pärast iga lonksu pange klaas maha.Vältige klaasi lisamist. Ärge täitke seda enne, kui see on tühi.

2
Piirata ennast mitte rohkem kui 1-2 joogiga päevas. Suure tõenäosusega tekivad teil teadvusekaotused, kui joote jooki, st joote suhteliselt lühikese aja jooksul mitu jooki. Vältige joobeseisundit, piirates oma joomist ühe joogiga päevas, kui olete naine, või kahe joogiga, kui olete mees. 1 jook on määratletud kui 12 untsi (350 mL) õlut (5% alkoholi), 5 untsi (150 mL) veini (12% alkoholi) või 1,5 untsi (44 mL) 80-kindlat destilleeritud kanget alkohoolset jooki (40% alkoholi). Liigjoomine on tehniliselt määratletud kui igasugune joomise tase, mis põhjustab BAC 0,08% või rohkem. Enamiku inimeste jaoks juhtub see pärast 4-5 jooki 2-tunnise perioodi jooksul. Kuid kõik reageerivad alkoholile erinevalt, seega võib teie isiklik tolerantsus olla kõrgem või madalam.

3
Pidage kinni madalama alkoholisisaldusega jookidest. Mida kõrgem on joogi alkoholisisaldus, seda tõenäolisem on, et joob teid tumenema. Vältige oma BAC-i saatmist läbi katuse, jäädes pigem jookide, nagu õlu või siider, mitte kangema alkoholi juurde. Kui soovite juua midagi kangemat, segage seda suure koguse alkoholivaba segistiga, nagu toonikvesi, sooda või mahl. .Vältige segujooke, kuna mitut tüüpi alkoholi segamine põhjustab lühema aja jooksul palju rohkem alkoholi.

4
Tarbi toitu ja vett koos alkohoolsete jookidega. Ärge kunagi jooge tühja kõhuga, sest nii imendub teie keha alkoholi palju kiiremini. Kui joote söögi ajal alkoholi, on teil väiksem tõenäosus teadvusekaotusest purju jääda. Rohke vee joomine aitab aeglustada ka alkoholi imendumist. Lisaks alkoholi mõju aeglustamisele võib toidu ja vee täitmine aidata teil end täiskõhutundena tunda, nii et te ei tunne kiusatust nii palju juua.

5
Vältige alkoholi joomist teiste ravimite või ravimite võtmise ajal. Teatud ravimid või ravimid võivad alkoholiga suhelda, mistõttu on tõenäolisem, et teil tekivad voolukatkestused või muud soovimatud kõrvaltoimed. Lugege hoolikalt läbi kõik oma ravimite etiketid või rääkige oma arsti või apteekriga, kas saate neid ohutult kasutada koos alkoholiga. Ärevust vähendavad ja uinumist soodustavad ravimid, nagu bensodiasepiinid, põhjustavad eriti suure tõenäosusega minestamise katkemist, kui neid kombineerida alkoholiga. Alkoholi võtmine ja antidepressandid koos võivad süvendada teie depressiooni, tugevdada alkoholi mõju ja muuta teid altimaks kõrvalnähtudele, nagu unisus ja peapööritus. Ärge segage alkoholi teiste meelelahutuslike ravimitega, kuna ka sellel võivad olla ohtlikud või ootamatud kõrvalmõjud.

6
Võtke endaga kaasa määratud mittejooja, kui teil tekib tumenemine. Elektrikatkestused võivad põhjustada suuremat ohtu sattuda ohtlikesse olukordadesse või käituda riskantselt või sobimatult. Kui teate, et kipute joomise ajal tumenema, proovige juua koos sõbraga, kes on valmis kaineks jääma ja aitab teid probleemidest eemal hoida. Paluge oma sõbral teile meelde tuletada, et peaksite oma tempot tegema. Proovige öelda midagi sellist: “Hei, kui näete mind täna õhtul peol liiga palju joomas, kas saate öelda, et teeksin pausi ja võtaksin suupisteid?

7
Kui teil on alkohoolikutest sugulasi, vähendage joomist või hoiduge sellest. Kui teie peres esineb alkoholismi, on teil suurem tõenäosus sagedaste teadvuse katkestuste tekkeks. Olge eriti ettevaatlik, et joote mõõdukalt või vältige joomist üldse, kui teil on üks või mitu sugulast, kellel on joomisega probleeme.

8
Pöörduge oma arsti poole, kui tunnete muret oma joomisharjumuste pärast. Kui teil esineb sagedasi minestusi, olete mures, et joote liiga palju või kui teil on küsimusi selle kohta, kuidas alkohol võib teie tervist mõjutada, pidage nõu oma arstiga. Nad saavad teiega koostööd teha, et teha kindlaks, kas teil võib olla joomisega probleeme. Hea mõte on pöörduda arsti poole, kui: olete mures selle pärast, kui palju joote. Teie joomine häirib teie igapäevaelu, tööd või suhteid. Teie sõbrad või perekond on hakanud väljendama muret teie joomisharjumuste pärast. Te joote isegi olukordades, kus see võib teid või teisi ohustada, nt enne autojuhtimist või raskete masinatega töötamist.Olete mitu korda proovinud edutult lõpetada või kärpida. Kogete sagedasi teadvuse katkestusi või muid joomise negatiivseid mõjusid, nagu oksendamine, pohmell või võõrutusnähud.

9
Arutage võimalikke ravivõimalusi, kui olete alkoholisõltuvus. Kui teil on raskusi alkoholist loobumise või alkoholitarbimise vähendamisega, on abiks mitmesugused ravimeetodid. Paluge oma arstil soovitada käitumisstrateegiaid, mis aitavad teil suitsetamisest loobuda, või rääkida muudest ravivõimalustest, näiteks: meditsiinilise järelevalve all olev võõrutusprogramm, mis aitab teil võõrutussümptomeid hallata. Psühholoogiline teraapia, mis aitab teil koostada taastumisplaani, õppida sobivaid toimetulekuoskusi ja tegeleda kaasnevate haigusseisunditega, mis võivad kaasa aidata teie joomisharjumustele. Ravimid, mis aitavad vähendada teie iha alkoholi järele või blokeerivad joomise nauditavat mõju.

10
Kui kahtlustate alkoholimürgitust, pöörduge kiirabi poole. Liiga palju, liiga kiiresti joomine võib põhjustada alkoholimürgistuse tekke. See seisund võib olla eluohtlik, mistõttu on oluline selle ilmnemisel kohe abi otsida. Helistage hädaabiteenistusele, kui kahtlustate, et kellelgi, keda teate, on alkoholimürgitus, ja jääge tema juurde kuni abi saabumiseni. Paluge oma sõpradel teie jaoks sama teha, sest tõenäoliselt ei saa te ise abi saada. Alkoholimürgituse sümptomiteks on tõsine segasus, oksendamine, krambid, aeglane või ebaregulaarne hingamine, külm, kahvatu või sinine nahk. -varjund ja teadvusekaotus.