Kuidas vältida purju jäämist

Sõpradega välja minna ja paar jooki juua on lõbus, kuid purju jäämine võib viia halbade otsusteni ja järgmisel päeval õnnetuna tunda. Siit saate teada, kuidas piirata joomise mõningaid kõrvalmõjusid, et saaksite oma õhtut turvaliselt nautida.

1
Joo ainult üks alkohoolne jook tunnis. Jook võib olla amps, õlu, klaas veini või segajook. Mis iganes see ka poleks, proovige juua ainult üks kord tunnis. See hoiab ära purju jäämise, kuna teie maks suudab alkoholi metaboliseerida ja selle teie süsteemist tunni jooksul välja viia. Kui järgite seda ajakava, saate juua juhuslikult, kuid jääda kaine. Rüübake jooki aeglaselt. Proovige seda aeglaselt alla lasta, selle asemel et nautida.

2
Seadke ööseks piirmäär, lähtudes oma alkoholitaluvusest. Sea oma limiit aegsasti paika ja pea sellest kinni. Kui teate, et olete pärast kolme õlut purjus, peate need õlled piisavalt kaugele paigutama, et mitte raisata. Igaüks kohtleb alkoholi erinevalt, seega pole ideaalset numbrit, millest kinni pidada. Kahtluse korral tea, et soovitatavad kogused on 3 jooki meestele ja 2 naistele.Kaardi asemel tooge baari sularaha, mis sunnib teid joomise lõpetama, kui raha otsa saab. Naised joovad end kiiremini purju kui mehed kehatüübi erinevused.Mida rohkem te kaalute, seda rohkem alkoholi võite üldiselt enne joobeseisundit tarbida.

3
Joo teadlikult. Joo maitse, mitte joobe pärast. Nautige nii alkoholi maitset kui ka aroomi, selle asemel, et seda alla lasta. Laiutage kallist, kuid ülimalt nauditavat jooki, sest sellest saab õhtu ainuke jook. Mis iganes see ka poleks, hindage selle nüansse aeglaselt. Tooge klaas aeg-ajalt oma huultele ja kallutage seda. Joomise asemel hingake aga lihtsalt aroomi sisse. Maitske jooki allaneelamisel. Kui ei tasu maitsta siis ei tasu juua.Igaühel on erinev alkoholitaluvus, seega joo enda jaoks, mitte selleks, et midagi tõestada või semuga sammu pidada.

4
Joo vett enne jooke, nende vahel ja pärast jooke. On tõestatud, et vesi soodustab alkoholi imendumist ja lagunemist ning annab enne tassi täitmist midagi juua. Püüdke juua klaas vett enne igat jooki, seejärel jooge klaas ka jookide vahel. Jooge vett aeglaselt, et alkohoolsete jookide vahele jääks rohkem aega.

5
Lõpetage joomine ja sööge midagi. Toit, vastupidiselt levinud arvamusele, ei takista teid purju jäämast. See võib aga aeglustada aega, mis kulub märjukesel ajju jõudmiseks. Söömine täidab ka kõhtu ja ei lase sul vahepeal jooke alla võtta.

6
Valmistage ise jooke, lahjendades alkoholi. Joomisel pidage kinni segajookidest, mida saate kontrollida. Näiteks võite täisannuse asemel kasutada poolikut alkoholi ja täita ülejäänud osa sooda või segistiga. See aitab teil peol kaasa lüüa, kuid ei lase teil liiga palju liiga kiiresti juua. Proovige “shandyt”, mis on limonaadiga segatud lahja õlu, et nautida natuke alkoholi vastutustundlikult.

7
Ole partner. Vaadake, kas sõber soovib juua sama palju kui teie, ja vältige purju jäämist. Võite teineteisele tähelepanu pöörata ja teineteist õrnalt ära lõigata, kui tundub, et asjad lähevad käest ära. Kainena on ka lihtsam püsida, kui kõik su ümber saavad kaineks, aga sinu sõber on sinu tasemel.

8
Tea, mida jood. Ärge aktsepteerige ainult jooke, eriti pidudel. Kui tavaliselt on üks jook tunnis hea suunis, siis kodupidudel ja üritustel segatud jookide tugevus võib olla väga erinev. Samuti on neid nii palju magustatud, et tegelik alkoholisisaldus on maskeeritud. Kui leiate end sellisest olukorrast, jätkake õlle, veini või oma jookide segamisega. Ärge segage samal õhtul erinevaid alkoholitüüpe, nagu liköör, õlu ja vein. See muudab palju raskemaks teada, kui palju alkoholi te tegelikult tarbite.

9
Muutke mõõdukus oma parimaks sõbraks. Päeva lõpuks, kui alkohol satub teie kehasse, jääte purju. Kui kemikaalid on teie kehas, peavad need loomulikult läbi teie maksa välja filtreeruma ja suunduvad teel teie vere kaudu ajju. Vastutustundlik joomine on teie parim valik. Sellegipoolest peaksid järgmised näpunäited aitama teil mõju veidi leevendada ja vältida mõne õlle järel lörtsimist.

10
Sööge joomise ajal rasvaseid, rasvaseid suupisteid. Jätkake mõne suupiste tagasilükkamist, sest rasv aitab moodustada alkoholi vastu puhvrit. See muudab alkoholi kehasse sisenemise aeglasemalt. Teie vöökoht ei täna teid, kuid teie aju küll. Heade valikute hulka kuuluvad: KiirtoitPähklidPizzaJäätis ja piimakokteilid (piimatooted võivad samuti aidata alkoholi aeglustada).

11
Sööge lusikatäis pärmi, et kõrvaldada mõned alkoholi mõjud. On tõestatud, et väike lusikatäis pagaripärmi lagundab alkoholi samamoodi nagu teie maks, takistades teid nii purju jäämast kui ilma selleta. Enne joomise alustamist segage pärm lihtsalt vee või jogurtiga ja loputage see alla. Kuigi mõju ei ole tohutu, võivad need potentsiaalselt alandada teie vere alkoholisisaldust 20–30%. See ei lase teil osa alkoholist omastada, kuid see ei takista teid purju jäämast iseenesest. Pange tähele, et Pärmi kasutamise tõhususe üle käib teaduslik arutelu.

12
Aja jooksul kujundage alkoholitaluvus. Mida regulaarsemalt joote, seda kiiremini harjub teie keha joobetundega. Purjuspäi tundmiseks kulub rohkem märjukest, mis võimaldab teil enne keerutamist veel veidi tagasi lüüa. Mida rohkem jood, seda suurem on sinu tolerantsus. 1-2 klaasi joomine igal õhtul võib hõlbustada joomise ajal kainena püsimist. Paljude füüsiliste, vaimsete ja sotsiaalsete mõjude tõttu ei ole soovitatav juua ainult oma taluvuse tõstmiseks. See võib kiiresti põhjustada terviseprobleeme ja alkoholisõltuvust.

13
Kastke jooke, eriti segujooke. Pane rohkem vedelikku ja vähem alkoholi. Saate endiselt juua, kuid saate tegeliku alkoholi vahele jätta, hoides teid kainemana. Võite isegi õlut vesistada, segades seda limonaadiga, meisterdades sirge õlle asemel “shandy”.

14
Joo klaas piima enne joomist ja teine ​​keset ööd. Piimatooted täidavad teie kõhtu, muutes selle alkoholi imendumise halvemaks. Muidugi satub see lõpuks teie kehasse, kuid see võtab veidi kauem aega, võimaldades teie maksal osa sellest eemaldada, enne kui ülejäänu jõuab teie süsteemi. Gaseeritud joogid võivad mao limaskesta häirida, mistõttu ei pruugi see õlle ja õllega töötada. kokteilid soodaga.Nagu paljud teised meetodid, on ka teaduslik arutelu tõhususe üle. Kuid paljud lood kinnitavad piima positiivset mõju.

15
Ole kindel oma otsuses mitte juua. Alkohol ei sobi kõigile ja kindlasti pole see “tervisliku elu valik”. Nii et ärge tundke, et olete lonkav või erutav, sest te ei taha juua. Oma põhjuste mõistmine, miks mitte juua, aitab teil ka kõige keerulisemates olukordades ei öelda. Kui olete otsustanud mingil põhjusel mitte juua, pidage sellest kinni. “Ainult üks jook” on sageli ebameeldiva õhtu retsept. Sa ei võlgne kellelegi selgitust, miks sa juua ei taha. Alkohol on meelelahutuslik narkootikum, mitte elustiil ega filosoofia. Kui juua ei taha, siis olgu.

16
Vältige olukordi, mis põhjustavad sageli joomist. Baarides või majapidudes käimine on nagu kiusatuse küsimine, eriti kui proovite joomist maha jätta või kui olete kergesti survestatav. Soovitage oma sõpradele alternatiivseid üritusi, leidke uusi ajaveetmiskohti ja proovige planeerida muid tegevusi peale istumise ja joomise. Te ei pea vältima kõiki joovaid inimesi. Pigem veenduge, et seal ei oleks tugevat joomiskultuuri, mis võiks teid ahvatleda või panna teised teid survestama “jõuguga liituma”. Andke oma lähedastele sõpradele ette teada, et te ei joo. Andke neile teada, miks ja paluge neil aidata teil kaine olla, et nad oleksid teie poolel enne peo algust.

17
Õppige kiiresti ja enesekindlalt ei ütlema. Kui keegi küsib, kas soovite juua, on parim vastus lihtne ja kindel “Ei aitäh”. Kuigi sellest peaks piisama, sageli inimesed sunnivad teid selgituse või põhjuse saamiseks või anuvad, et te võtaksite nendega koos jooki. Tahad kiiret, otsest ja ausat ei-sõna, mis on valmis, kui seda pakutakse. Looge hea silmside ning öelge oma sõnad selgelt ja kindlalt: “Ma ei joo enam, tänan.” “Olen täna õhtuks määratud juht.””Ma olen alkoholi suhtes allergiline!” on suurepärane naljatamisviis keeldumise korral meeleolu kergendamiseks.

18
Hoidke teist jooki käes. See on sageli piisav, et veenda inimesi, et nad ei paluks teil juua. Pole tähtis, mis see on, kuid karastusjoogid ja muud kihisevad joogid on sageli suurepärane viis vihjata, et joote, ilma, et te ise immitseksite. Rääkige baarmeniga enne tähtaega ja andke talle teada, et te alkoholi ei joo. Anna talle niikuinii näpunäiteid ja tänan teda sooda ja vee eest. Kui keegi on ülipüsiv, võtke lihtsalt jook ja jätke see enda kätte. Kui olete joogi joonud, jätke see julgelt joomata ja enamik inimesi ei tea, et see pole lihtsalt uuesti täidetud klaas

19
Otsige tegevusi peale lihtsalt “purjujoomise”. Tõenäoliselt joote palju vähem, kui viibite kohas, kus on segavaid tegureid, nagu toit, mängud, nagu keegel, noolemäng või piljard, või kui lähete kontserdile. Samuti loobute tõenäolisemalt jookidest, kui valgustus on sisse lülitatud, koht pole rahvast täis ja tunnete end mugavalt. Veenduge, et inimestel oleks midagi muud teha või rääkida ja joomisest saab taustategevus, mitte põhisündmus.

20
Eemaldage end olukorrast, kui surve muutub liiga suureks. Kui pidev mägra joomine hakkab teie ööd rikkuma, on aeg minna. Alkohol ei ole ega tohiks olla tegevus omaette. Kui ainuke asi, mida inimesed teevad, on purju joomine ja nad ei austa teie otsust kaineks jääda, peaksite lahkuma.

21
Leidke viise, kuidas kiusatust vältida. Kui teate, et tahate juua rohkem kui peaksite, kasutage mõningaid meetodeid, et meelde tuletada, et peaksite lõpetama. Meenuta põhjuseid, miks sa ei taha end purju juua, ja mõtle, miks on kaine öö sinu jaoks oluline. Mõned soovitused on järgmised: kasutage kummipaelaga nipsamistrikki. Kandke randme ümber kummipaela. Iga kord, kui tunnete kiusatust juua, nipsake end tagasi ja tehke teadlik valik mitte teha. Laske sõbral teile meelde tuletada, millal piisab. See võib olla sõber, kes ei joo või tunneb hästi oma piire ja lõpetab. Või see võib olla pereliige. Haarake tähelepanu. Tõuse üles ja tantsi, vestelge kellegagi või mängige piljardit. Lubage endale erinevaid hüvesid, nagu ostlemine, lemmiksöök, filmi vaatamine või sõbrale kaugkõne, kui soovite. suuda alkoholist hoiduda.