Kuidas valmistuda joomise õhtuks

Ööseks jooma minemine võib tähendada toredaid hetki koos sõpradega. Kui te pole aga valmis, võib see põhjustada ka halbu valikuid, pohmelli või veelgi hullemat. Õhtuseks väljasõiduks valmistumiseks pidage meeles kolme P-d: valmistuge ette, tehke plaan ja tehke oma tempot.

1
Puhka eelnevalt palju. Tõenäoliselt ei maga te palju öösel, kui välja lähete. Võid sattuda bändiga järelpeole või DJ-tädiga karaoket tegema. Mõlemal juhul ei lähe te tõenäoliselt vara magama. Joomine segab ka teie võimet saada R.E.M. magada, nii et tõenäoliselt ei puhka sa lõpuks voodisse jõudes hästi välja. Enne välja jooma minekut tuleb palju puhata. Kui teate, et kavatsete sel nädalavahetusel palju välja töötada, magage ettevalmistuseks tööpäevadel piisavalt und.

2
Plaan minna õigel ajal. Öine joomine võib häirida teie võimet keskenduda, lahendada probleeme ja teha keerukaid ülesandeid kaua pärast seda. Näiteks viie või enama joogi joomine öösel võib mõjutada teie aju ja keha kuni kolmeks päevaks. Kui plaanite välja jooma minna, on parem mitte valida õhtut, mis on vahetult enne testi, suuremat tööprojekti vms. Hea mõte võib olla ka joomisest kui tegevusest aeg-ajalt paus. Näiteks ühe nädalavahetuse kuus alkoholivabaks perioodiks määramine võib aidata teil puhata ja taastuda.

3
Söö hästi eelnevalt. Kui joote tühja kõhuga, tunnete alkoholi mõju palju kiiremini, mis võib tähendada, et teie öö lõppeb liiga kiiresti. Kui sööte korralikult ja jood enne välja joomist palju vett, aeglustab teie keha jootava alkoholi imendumist. Eelnevalt söömine ei lase teil end sama kiiresti purjutada, kuid keha metaboliseerib lõpuks siiski kogu alkoholi. Teisisõnu, alkohol mõjutab teid endiselt, kuid te ei tunne seda nii kiiresti. Hea toidu- ja joogivalik, mida eelnevalt tarbida, on leib, liha, juust, pasta, piim jne (kõik toidud, mis on seeditakse aeglaselt ja/või sisaldavad palju valku). Valgurikka toidu söömise jätkamine joomise ajal aeglustab ka alkoholi imendumist kehas. Kui saate, kandke tervislikke suupisteid seljakotis, rahakotis või lähedal, kui vajate alkoholi imendumise aeglustamiseks näksimist.

4
Tehke plaan. Alkohol võib kahjustada teie otsustusvõimet, seega on hea mõte enne väljaminekut kokku leppida plaan õhtuks. Veenduge, et teie ja kõik teiega liituvad sõbrad lepivad kokku, kuhu ja millal minna ning millal tagasi pöörduda. Veenduge, et kõigil oleks öö lõpuks turvaline kodutee. Sellisest plaanist kinni pidamine ei lase kellelgi eksida või lahku minna ega sattuda ohtlikku kohta või olukorda.

5
Korralda transport. Kui kellelgi on öösel sõidukit vaja, veenduge, et keegi oleks määratud juhiks või et saaks takso või ühistranspordi korraldada. Kaitske ennast ja teisi. Ärge jooge ja sõitke.

6
Väärtusesemed jäta koju. Joomise ajal võib olla lihtne asju kaotada, kuna alkohol võib kahjustada teie otsustusvõimet ja lühiajalist mälu. Baarid, klubid ja muud kohad võivad samuti olla rahvarohked, mis suurendab kaotuse või varguse ohtu. Selle vältimiseks jätke mittevajalikud väärisesemed koju ja jälgige hoolikalt isiklikke esemeid, nagu rahakott või rahakott.

7
Tempo ise. Liiga kiire joomine on üks viis öö rikkuda. Kui joote lühikese aja jooksul liiga palju jooke, ei pruugi te aru saada, kui palju alkoholi olete joonud, ja jääda haigeks või veelgi hullemaks. Kui joote mitte rohkem kui ühe joogi tunnis, siis jääb teie kehale aega alkoholi metaboliseerimiseks, et te ei jääks liiga kiiresti purju. Pidage meeles, et kõik joogid ei ole ühesugused. 12 untsi õlut, 8 või 9 untsi linnasevedelikku, 5 untsi veini ja 1,5 untsi 80-kindlat likööri sisaldavad üldiselt ligikaudu sama palju alkoholi. Kui jälgite jookide arvu, mida olete joonud, pidage meeles, et üksikute jookide alkoholisisaldus võib olla väga erinev. Näiteks suure gravitatsiooniga õlles võib olla peaaegu kaks korda rohkem alkoholi kui samas koguses lahjas õlles. Kui joote segatud jooke, veenduge, et segamise teeks keegi, keda usaldate, mitte ei tee neid liiga kangeks. Vee joomine alkohoolsete jookide vahel aitab säilitada vedelikku ja vältida liiga kiiret purju jäämist. Pidage meeles: “Väljasõitjad, mitte jälitajad!”

8
Ärge jooge liiga palju. Sõpradega välja joomas käimine võib olla lõbus viis, kui kõik on ohutud. See võib isegi naljakas tunduda, kui keegi minestab võõrale murule, kandes kellegi teise riideid. Siiski on oluline mõista, et liigne joomine võib olla ohtlik ja isegi surmav.Emastel ei soovitata korraga juua rohkem kui neli jooki ja meestel mitte rohkem kui viis. Kui joote suurel kõrgusel, pidage meeles, et keha taluvus alkoholi suhtes võib olla madalam. Vältige liialdamist, tünnide seismist ja joomismänge. Need tegevused võivad põhjustada liiga kiiret joomist, enesekontrolli kaotamist, haigestumist või isegi alkoholimürgitust, mis võib olla surmav. Kui muretsete liiga palju või liiga kiiresti joomise pärast, võite proovida baari ilmuda hilja. , pidu, klubi jne. Nii jääb teil vähem aega juua. Samuti võite proovida mingil hetkel karastusjoogiga alustada või sellele üle minna, et tarbida vähem alkoholi.

9
Püsige hüdreeritud. Jooge palju vett enne alkoholi joomist, selle ajal ja pärast seda. See aitab vähendada alkoholitarbimist, et te ei joo liiga kiiresti. Alkohol dehüdreerib teid, kuna see imendub ja metaboliseerub, ja see võib põhjustada pohmelli. Selle vee asendamine joomise ja ärkamise ajal aitab ära hoida kardetud rippumistunnet. Paljudes baarides on veekannud või anumad, et saaksite ennast aidata. Leidke see varahommikul ja külastage seda sageli. Kui olete kodus või peol, hoidke endaga kaasas pudel vett, et saaksite öö läbi vedelikku juua.

10
Kasutage sõbrasüsteemi. Kui joote koos sõpradega, keda usaldate, saate aidata üksteisel end kaitsta. Veenduge, et kõik teaksid ööplaani, püsiksid koos ja teeksid häid valikuid. Isegi kui keegi ei sõida, võiksite määrata kellegi, kes ööseks kaineks jääb. See inimene võib aidata tagada, et kõik püsiksid koos ja oleksid turvalised. Kui vähemalt kaks inimest jäävad ööseks kaineks (et olla DD või muul viisil), võib see olla nende jaoks lõbusam, sest üks inimene ei jää üksi joomata. .Sina ja su sõbrad võite erinevatel õhtutel kordamööda olla DD/kaine inimene.

11
Hoidke probleemidest eemal. Enne õhtust jooma minekut veenduge, et teil ja teie sõpradel oleks plaan, kuhu lähete, kes seal on ja kuidas kõik turvaliselt koju jõuavad. Kui näete öösel midagi või kedagi, mis tundub kahtlane, hoidke eemale. Asjad, mida tasub jälgida ja neist eemale hoida, on järgmised: baarikaklused kahtlased inimesed. Pimedad, eraldatud kohad

12
Tea, mida jood. Ärge jätke jooki järelevalveta ega võtke vastu jooke võõrastelt. See tagab, et teil ei ole jooki, mis on “pikitud” ravimi või muu ainega.

13
Ärge segage alkoholi ja narkootikume ega ravimeid. Alkoholi mõju võib tugevneda, kui seda kombineerida teiste ainetega, sealhulgas retseptiravimitega. Samuti ei pruugi te teada, kuidas alkoholi ja mõne muu aine kombinatsioon teid mõjutab, muutes oma tegevuse kontrolli all hoidmise ja turvalisuse raskemaks.

14
Olge “õlleprillide efekti” suhtes ettevaatlik. Alkohol võib vähendada teie pärssimist ja halvendada ka teie võimet langetada häid otsuseid. Veenduge, et saate usaldada inimesi, kellega koos olete, ja vältige otsuste tegemist, mida hiljem kahetsete. Olge valmis harjutada turvaseksi, kui arvad, et see võib olla osa sinu ööplaanidest.

15
Kui midagi läheb valesti, võtke ühendust politsei või muude ametiasutustega. Isegi kui olete purjus või joote alaealist, otsige abi, kui keegi saab vigastada, ei reageeri, on vägivaldne või näib olevat oht endale või kellelegi teisele viga teha. Mõistlikud võimud on rohkem mures inimeste turvalisuse ja kaitstuse tagamise eest, mitte selle eest, kes mida joob.