Kuidas arvutada vere alkoholisisaldust

Vere alkoholisisaldus ehk BAC on alkoholi suhtarvu mõõt teie veres. Saate oma BAC-i arvutada mitmel viisil, kuid absoluutse ja täpse mõõtmise saamine on ilma vereanalüüsita võimatu. Vere alkoholisisalduse mõistliku hinnangu andmiseks kasutage BAC-tabelit või veebikalkulaatorit. Kuna teie BAC-i mõjutavad nii paljud muutujad, on hinnangut võimalik saada ainult ilma professionaalse testita. Kasutades oma teadmisi oma kehakaalu, tarbitud alkoholikoguse ja aja kohta, saate arvutada oma BAC ja hinnata, millal on seaduslikult ohutu sõita.

1
Saate aru, mida vere alkoholisisaldus (BAC) tähendab. Vere alkoholisisaldus on teie kehas oleva alkoholisisalduse mõõt. Seega tähendab 0,10% BAC 1 osa alkoholi iga 1000 vereosa kohta. Seda kasutatakse sageli juriidilistel või meditsiinilistel eesmärkidel, näiteks selleks, et teha kindlaks, kas olete liiga palju joonud ja juhtinud. BAC 0,08%, sageli seaduslik tase, näitab, et teie kehas on 80 mg alkoholi 100 ml vere kohta. Kui teid joobes juhtimises kahtlustatakse, kasutab politsei sageli BAC-i kontrollimiseks alkomeetrit. Võite hankida ka oma alkomeetri, et veenduda, et olete seadusega lubatud piirides. Kui teil pole alkomeetrit käepärast, kasutage BAC-tabelit või veebikalkulaatorit, et teha kindlaks, millal teil on ohutu sõita. BAC arvutamine ilma alkomeetrita nõuab, et jälgiksite täpsemalt, kui palju alkoholi tarbite.

2
Saate aru, kuidas erinevad alkoholitüübid teie BAC-d mõjutavad. Erinevatel jookidel on erinev alkoholisisaldus ja ka “standardse” joogi suurus on erinev. Seega ei erine tavaline õlujook mitte ainult viskijoogist, vaid sellel on ka erinev alkoholisisaldus. Üheks standardjookiks loetakse 12 fl oz õlut; üks 5 fl oz klaas veini; üks 1,5 fl untsi vägijooki. Üldiselt on tavaline jook jook, mis sisaldab 14 grammi (0,49 untsi) puhast alkoholi. Õlles on tavaliselt 4–6% alkoholi. See varieerub sõltuvalt õlle tüübist, seega kontrollige kindlasti etiketti. Mõned importkaubad, linnased ja käsitööõlled on kangemad (8–12% või rohkem). Ühe standardse veinijoogi (valge, punane, roosa ja šampanja või vahuvein) mõõdetakse 5 untsi. 5-untsise veiniklaasi sisaldus on umbes 12%. Ühe standardjoogi sisaldus 80-kindlast kangest alkoholist on 1,5 untsi. Üks annus likööri sisaldab tavaliselt 40% alkoholi. Pidage meeles, et mõned joogid on valmistatud veelgi tugevama toimega, näiteks 151 proof rumm või teraviljaalkohol. Seega võib teie BAC tõusta kiiremini, kui joote õlle või veini asemel kanget likööri. Mõned segujoogid sisaldavad rohkem kui ühte tüüpi alkoholi ja sisaldavad rohkem alkoholi kui tavaline jook.

3
Kaaluge end ja arvestage oma sugu ja vanust. Teie BAC sõltub teie soost, vanusest ja kehakaalust. Need elemendid aitavad kaasa sellele, kui kiiresti teie keha alkoholi metaboliseerib. Mehed ja naised omastavad alkoholi erinevalt. Meeste keha sisaldab tavaliselt rohkem vett (61% vs 52%) ja suudab alkoholi rohkem lahjendada. 165-naelise mehe, kes on joonud neli tavalist õlut ühe tunni jooksul, on hinnanguliselt 0,082%. Kui tema 130-naeline naissõber otsustab temaga selle tunni jooksul jooki-joogi sobitada, oleks tal veresuhkru tase umbes 0,123%.Tea oma praegust kaalu. Teie kaal mõjutab teie hinnangulist BAC-d, sest tavaliselt, kui olete hüdreeritud, siis mida rohkem kaalute, seda rohkem vett teie kehal alkoholi lahjendamiseks kulub. See võib imendumist aeglustada. Pange tähele, et alkohol imendub lihaskoe, mitte rasva kaudu. Mida rohkem keharasva teil on, seda kõrgem on teie BAC. Seega on mehel, kes kaalub 180 naela, kuid on heas vormis, tavaliselt madalam veresuhkru tase kui vormist väljas mehel, kes kaalub 180 naela. Ka teie vanus mõjutab seda. Vananedes meie ainevahetus aeglustub ja meie keha ei pruugi alkoholi nii kiiresti töödelda.

4
Jälgige oma joomist. Hinnangulise BAC arvutamiseks ärge jälgige mitte ainult jookide arvu, vaid ka seda, mida olete joonud ja kui kiiresti joote. Olenemata sellest, kas teenite ennast või joote baaris, on teie võimalused tavajoogi tarbimist vähendatakse. Kui te just ei joo purgist või pindmisest klaasist, ei valata teile alati täpsete proportsioonidega tavalist jooki. Sageli jälgivad baarmenid valatava alkoholi või veini kogust. Seetõttu on hea mõte oma joogid üles lugeda, kuid ohutuse tagamiseks ümardada. Pange tähele, kui kiiresti te alkoholi tarbite. Mida kiiremini jood, seda kiiremini tõuseb veresuhkru tase. Kuna teie keha suudab korraga töödelda ainult teatud kogust alkoholi, siis mida rohkem on teie maos ja vereringes, seda kõrgem on BAC.

5
Kasutage oma teavet oma BAC hindamiseks. Kõige täpsem viis BAC arvutamiseks on vere võtmine. Teised meetodid annavad teile hea hinnangu selle kohta, kus teie BAC asub, kuid nende täielikuks täpsuseks ei tohiks loota. Kasutage oma asukoha leidmiseks hinnangulise BAC diagramme. Saate selle Internetist otsida või rahakoti jaoks välja printida. Tõde on see, et ilma alkomeetrita, vereanalüüsita või keerulise matemaatikata on väga raske oma veresuhkru taset täpselt mõõta. Kuna kõigi kehad on erinevad, muudavad sellised muutujad nagu toidu tarbimine, kehatüüp, hüdratsioon, väsimus, muud jookide koostisosad jne raskeks arvata. Prognoosi andmiseks võite kasutada ka veebipõhist BAC-kalkulaatorit. Kui olete jälginud oma tarbimist ja teate oma kaalu, annab see teile mõistliku hinnangu.

6
Hoidke kellaajal silma peal. Aeg mõjutab teie BAC-d. Teie veresuhkru tase ei lange kiiremini, kui joomise vahele jätate. Kuid see ei ole ka nii kõrge, kui jõite lühikese aja jooksul mitu jooki. Kuid kui teie keha töötleb alkoholi teatud aja jooksul, väheneb teie BAC. Näiteks kui joote ühe tunni jooksul kolm 12 untsi õlut, olete meessoost ja kaalute umbes 200 naela, on teie hinnanguline BAC ligikaudu umbes 0,044%. Kui jagaksite need neli jooki kolme tunni jooksul välja, oleks teie BAC umbes 0,010%. Mis puudutab kainenemist, siis üldreegel on lahutada 0,015% kogu veresisaldusest iga tunni kohta, mis on möödunud viimasest joogist. See pole siiski täpne. Kui te pole kindel, olge ettevaatlik ja helistage taksosse, kui olete ööseks koju teel.

7
Olge teadlik muudest BAC-i mõjutavatest teguritest. Lisaks vanusele ja soole võivad teie BAC-i mõjutada järgmised BAC-muutujad:Kehatüüp Rasva-/lihassisaldus Ainevahetus Emotsionaalne seisund DiabeetAlkoholitalumatus Pärilikud teguridMuud koostisosad. Alkoholiga segatud vesi ja mahl võivad aeglustada imendumist madalama BAC-i jaoks. Gaseeritud joogid, nagu toonikvesi ja energiajoogid, kiirendavad imendumist kõrgema veresuhkru taseme saavutamiseks. Enamik veebipõhiseid BAC-tabeleid ja kalkulaatoreid eeldab, et te ei joo tühja kõhuga või teil on mõni seisund, mis võiks teie BAC-i veelgi mõjutada. Nende muutujate tõttu on nii raske oma BAC-d arvutada ilma professionaalse testi või alkomeetrita.

8
Mõistke, et teatud asjad ei mõjuta teie BAC-d. Kuigi mõned inimesed usuvad, et teatud ained, toidud või toimingud võivad aidata teil kaineks saada, ei mõjuta paljud neist tehnikatest tegelikult teie BAC-d. Pange tähele, et klaasi vee või kohvi joomine ei lahjenda verd ega kainene. Vesi võib aeglustada uue alkoholi imendumist, kuid ei saa vähendada juba teie veres sisalduva alkoholi mõju. Kofeiin võib panna teid tundma ärkvele, kuid see ei mõjuta teie veresuhkru taset. Toit takistab teie veresuhkru taseme kiiret tõusu ainult siis, kui see on teie süsteemis juba enne alkoholi tarbimist. Tarbitava alkoholi tüüp ei mõjuta teie veresuhkru taset. Üks alkoholitüüp ei mõjuta teie BAC-i rohkem kui teine. Teie BAC-i mõjutab alkoholi kogus, mitte tüüp. Teie tolerantsus ei mõjuta teie BAC-i, vaid seda, kuidas te end tunnete. BAC mõõdetakse alkoholi kogusega teie veres. Isegi kui te ei tunne end purjus, võite ületada lubatud piiri.

9
Ärge tuginege oma BAC arvutamisel ainult ühele meetodile. Alkomeetrite kasutamine ja veresuhkru taseme arvutamine, pidades silmas alkoholi tarbimist aja jooksul, oma kehakaalu ja võrdlustabeleid, on suurepärane viis vastutuse hoidmiseks ja hinnangu saamiseks. Siiski ei ole soovitatav kasutada BAC arvutamiseks ainult ühte meetodit või konkreetse arvutusena mõnda meetodit. Õppige hindama oma kainuse taset enesetunde järgi, kuid ärge lootke sellele. Kahjustuse tunnused on inimestel erinevad. Isegi kui BAC on 0,02%, võite kogeda mõningast otsustusvõime kaotust, meeleolu muutumist ja mitmete ülesannete sooritamise võime langust. Kui arvate, et olete autojuhtimiseks liiga joobes, siis käituge julgelt ja ärge seda tehke. Hoidke BAC-tabelit nutitelefonis või rahakotis, et seda viitena kasutada.

10
Jooge alati vastutustundlikult. Õppige jookide võtmise kiirust määrama ja targalt jooma; keskenduge kõige rohkem sõprade keskel veedetud aja nautimisele. Nii saate end ja kõiki teie ümber kaitsta. Vahetage alkohoolseid ja mittealkohoolseid jooke. Klaas vett või sooda ja laimi ei kainene sind kiiremini, vaid aitab hoida veresuhkru taset kontrollitaval tasemel. Söö enne joomist. Ärge jooge tühja kõhuga, kuna see mitte ainult ei võimalda alkoholil kiiremini imenduda, vaid võib teid haigeks teha. Püsige hüdreeritud. Alkohol dehüdreerib teie keha ja võib järgmisel päeval põhjustada pohmellitunnet.

11
Planeerige ette. Kui lähete kuhugi jooma, veenduge, et oleksite planeerinud turvalise viisi koju jõudmiseks. Mida rohkem joobes olete, seda tõenäolisemalt teete halbu otsuseid. Määrake määratud juht või paluge sõbral teile kindlal ajal või helistamise ajal järele tulla.Kasutage taksot, Uberit või Lyfti. Kui teate, et olete juhtimiseks liiga joobes, plaanige koju sõita taksoga ja raha kulutada.Leppige kokku, et ööbida sõbra juures.Jätke oma autovõtmed koju või kellelegi, keda usaldate.

12
Kui ületate seadusliku limiidi, tehke varureisiplaanid. Kui sõidate kuhugi ja joote liiga palju või satute ebamugavasse olukorda, on hea, kui teil on varuplaan.Kasutage sõber või pereliige, kellele teate, et võite teile järele helistada. Hoidke lisaraha kuskil oma ülejäänud rahast eraldi. Seda lisaraha saab vajadusel kasutada takso hankimiseks. Eraldades takistate end selle kulutamast.

13
Kasutage oma hinnangulist BAC-i kahjustuse viitejuhisena. DUI või õnnetus on kohutav ja kallis kogemus. Õppige joomist vähem nautima, samal ajal rohkem suhtlema. BAC-tabel, kalkulaator või alkomeeter on kõik head tööriistad, mis aitavad teil joomise ajal turvaliselt püsida. Siiski on võimatu arvutada teie absoluutset BAC-d ilma vereanalüüsita. Kui tunnete, et teid ähvardab joomise oht või te ei saa juhtida, ärge seda tehke. Õppige lugema oma joobeseisundit ja õppige oma piire. Alati pole lihtne end ära lõigata. Paluge oma sõpradel teid jälgida, hoida end hüdreeritud ja võtta aeglaselt.