Kuidas hoida leivapätsi värskena

Ükskõik kui maitsev leib ka pole, ei taha keegi näksida aegunud või hallitanud viilu. Kui te ei jälgi oma leiva temperatuuri ja niiskuse taset, läheb see suure tõenäosusega kiires tempos halvaks. Õnneks saate kasutada tavalisi majapidamistööriistu ja -seadmeid, et hoida oma leiva välimus ja maitse võimalikult värske!

1
Kasutage leivakarpi, kui kavatsete leiba süüa 3-4 päeva pärast. Leidke oma köögis või söögikohas kasti paigutamiseks tasane, jahe ja kuiv ruum. Asetage leivakasti 1 või mitu pätsi ilma neid konteinerisse toppimata. Hoidke karp suletuna ja proovige leiba mõne päeva jooksul ära süüa või ära kasutada. Leivakarpe saate osta veebist või enamikust kodutarvete kauplustest. Need on valmistatud erinevatest materjalidest, nagu keraamikast, bambusest ja muust. Leivakastid pakuvad leivale kergelt niisket keskkonda ilma suure õhuringluseta. See aitab hoida leiba värskena, ilma et see vananeks. Mikrolaineahi võib töötada eksprompt-leivakastina, kui hoiate selle välja lülitatud.

2
Pane isetehtud päts paberkotti ja hoia 2-3 päeva toatemperatuuril. Lükake leivapäts paberkotti, enne kui jätate selle jahedasse, kuivale ja tasasele kohale, näiteks sahvrile või tööpinnale. Kui leib on ühest otsast juba viilutatud, jätke viilutatud ots kotti allapoole. Püüdke hoida katmata või lõigatud leiva osad kaetud, et päts ei läheks vanaks. Kuigi võite proovida leiba hoida kilesse, on suur tõenäosus, et leib rikneb kiiremini. Võite kasutada ka fooliumi pakkimiseks. oma leiba. Ärge hoidke oma leiba väljas kauem kui 5 päeva.

3
Jätke poest ostetud pätsid kilesse mähituna toatemperatuurile 2-3 päevaks. Ärge teisaldage ega pakkige poest ostetud leiba, olenemata sellest, kas see on viilutatud või terve. Selle asemel hoidke pätsi kindlalt pakitud kilekotti või pakendisse, kuhu see tuli. Jätke see jahedasse, kuiva, toatemperatuurile, kus see ei rikne kergesti. Kui kavatsete leiba kohe ära süüa, jätkake selle pakendi kasutamist nüüd mitu päeva. Vältige leiva hoidmist soojas, niiskes kohas, näiteks külmkapis või nõudepesumasinas.

4
Lükake oma päts suurde sügavkülmikukindlasse kotti. Leidke õhukindel, suletav kott, mis on piisavalt suur, et teie leivapäts mugavalt ära mahuks. Kui te ei mahuta pätsi ühte kotti, viilutage see väiksemateks tükkideks. Enne sügavkülma paigutamist võite leiva ka kilesse või fooliumisse mähkida. Seda aga ei nõuta.

5
Suruge koti sees olev õhk kätega välja. Asetage mõlemad käed koti põhja ja hakake plastikule survet avaldama. Liigutage oma käsi ülespoole, et üleliigne õhk ülevalt välja juhtida. Korrake seda protsessi seni, kuni te ei tunne koti sees õhku. Kui külmutate leiva õhuga täidetud kotis, ei jää see nii värske.

6
Tihendage koti ülaosa õhukindlaks. Kasutage koti täielikuks sulgemiseks tõmblukku või tihendit. Kui olete seda teinud, kontrollige veel kord, et teie kott oleks täielikult suletud, et teie leib ei saaks sügavkülmas olles halvaks minna.

7
Asetage pakitud leib sügavkülma. Leidke oma sügavkülmas tühi ruum, mis on piisavalt suur, et mahutada suletud leivakott. Kindlasti märkige kotile praegune kuupäev, et mäletaksite, millal pätsi ostsite või valmistasite.

8
Sulatage leib 2-3 kuu jooksul. Jälgige lähinädalatel ja kuudel oma sügavkülma kotile märgitud kuupäeva. Kui soovite leiba sulatada, avage sügavkülmekott ja asetage see üheks ööks külmkappi. Kui sulatate leiba tööpinnal, võib sulavesi muuta leiva märjaks.

9
Kuumutage külmutatud leiba vähemalt 25 minutit temperatuuril 325 °F (163 °C). Kui soojendate leiba otse sügavkülmast, seadke ahi keskmisele või kõrgele temperatuurile. Asetage päts ahju ja laske sellel umbes 25–30 minutit soojeneda. Kui soojendate külmutatud leivaviile, pange need julgelt rösterisse.