Kuidas Hardtacki süüa

Hardtack on kuiv, küpsetatud lihtne tainas, mis on traditsiooniliselt valmistatud ainult veest, jahust ja soolast. Hardtack oli kunagi kodusõja ajal pikkadel ekspeditsioonidel osalenud meremeeste ja sõdurite lemmiktoit, kuna see võib istuda kuid ilma riknemata. Nüüd aga vaadeldakse hardtacki kui uudset rooga või kui ellujäämistoitu. Seda saab endiselt valmistada ajalooliste meetoditega, mis annab rohkem suupisteid kui kõhutäit.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (191 °C). Ahju seadmine vähemalt 10–15 minutit enne küpsetusplaadi panemist võimaldab teil küpsetada nii kiiresti kui võimalik.

2
Sega suures segamiskausis jahu, sool ja vesi. Lisage 5 tassi (1200 ml) täisteranisujahu, 2 tassi (470 ml) vett ja 1 teelusikatäis (4,9 ml) lauasoola. Kui sul aga täistera nisujahu pole, siis piisab valgest jahust.

3
Sõtku koostisosad käsitsi, kuni need on põhjalikult segunenud. Kasutage mõlemat kätt, et segada vesi kuivade koostisosade hulka. Jätkake sõtkumist, kuni jahu ja sool on täielikult tainaks segunenud. Pärast sõtkumist peaks tainas olema kuiv, kergelt murenev.

4
Rulli tainas lahti, kuni see on 1,3 cm (1–2 tolli) paksune. Aseta tainas oma letti või jahuga kaetud rullplaadile. Rullige tainas taignarulliga ühtlaseks. Kui eelistate veidi paksemaid küpsiseid, proovige tainas rullida 0,95 cm (3–8 tolli) paksuseks.

5
Lõika taignast ühtlased 3 tolli (7,6 cm) kõvad küpsised. Lõika lahtirullitud taignast köögikääride abil ruudukujulised küpsised. Iga biskviit peaks olema umbes 3 tolli (7,6 cm) × 3 tolli (7,6 cm). Need ei pea olema täpsed, seega tehke oma parim hinnang. Kui eelistate, et teie kõva klapp ei oleks ruudukujuline, võite taigna küpsisevormi abil välja lõigata.

6
Laota kõvad tükid küpsetamiseks küpsiseplaadile. Kui olete kõvad tükid välja lõiganud, asetage need küpsiseplaadile. Ahjus ei laiene kõva klapp palju, nii et saate asetada tükid üksteisest umbes 1,3 cm (1–2 tolli) kaugusele.

7
Küpseta tainast mõlemalt poolt 30 minutit. Lükake küpsiseplaat ahju ja seadke taimer 30 minutiks. Kui esimesed 30 minutit on möödas, keerake kõva katte tükid ümber ja küpsetage neid veel 30 minutit. Kasutage küpsiseplaadi ahjust väljatõmbamisel ahjukinda. Sõrmede põletamise vältimiseks kasutage metallist spaatlit, et keerata kõva klapp ümber.

8
Pärast küpsetamist jahutage ja kuivatage seda 4 päeva. Kui 60 minutit on möödunud, tõmmake ahjukindaga kõvaketas ahjust välja. Asetage need jahutusrestile, kuni need on täielikult jahtunud. Jätke kõva klapp jahutusrestile kuivama. Kuivamisprotsess kestab vähemalt 4 päeva. Asetage kõvaklambri jahutusrest eemale, nii et see ei põrutaks selle kuivamise ajal.

9
Hoidke kõvaklambrit õhukindlas anumas. Kui hardtack on jahtunud, olete valmis seda hoidma. Kuna ükski hardtacki koostisosadest ei saa rikneda, säilib hardtack 20 aastat. Kõvakukk säilib seni, kuni seda hoitakse õhukindlas anumas kuivas keskkonnas. Kui hoiustatud kleepuv kiht muutub pudruks või pehmemaks, visake see välja.

10
Leotage kleepuvat tahket vees 2 tundi, kuni see muutub käsnaks. Kui sööte ehtsat hardtacki ja soovite seda tarbida ajalooliselt autentsel viisil, peate seda 1 või 2 tundi leotama. Kastke kraaniveega täidetud kaussi nii palju kõvasid kattetükke, kui soovite, ja laske sellel leotada. Hoidke kõval kleeplikul silm peal, kui see immub. Tõmmake see veest välja, kui see on katsudes pehmenenud, kuid enne, kui see hakkab lahustuma. Maitsekama kleepumise saamiseks leotage seda suures kruusis, mis on täis kuuma kohvi.

11
Kui te ei soovi seda leotada, närige tükki 20–30 minutit. Kuiv hardtack ei ole mõeldud kiireks söömiseks. Närige ja närige kõvade takkide servi ja nurki, seejärel sööge väikseid tükke, mis suus lahti murduvad. Mõelge kõvale tükile nii, nagu see oleks veiseliha leivaversioon. Töötle toit aeglaselt läbi ja ära näksi liiga palju korraga, vastasel juhul närid 1 hammustust 15 minutit.

12
Maitse lisamiseks praadige peekonimääres paar tükki hardtacki. Hardtacki tuleb enne söömist nii maitsestada kui ka pehmendada. Peekonirasvas praadimine võib seda nii maitsestada kui ka pehmendada. Lisage pannile umbes 2 supilusikatäit (30 mL) peekonirasva ja kuumutage seda keskmisel kuumusel, kuni see hakkab särisema. Seejärel tilgutage sisse 3 või 4 kleepuvat tükki. Küpsetage seda mõlemalt poolt umbes 5 minutit või kuni see on imanud piisavalt rasva, et olla kergelt käsn.

13
Täitke kõva kiht moosi ja juustuga, kui eelistate seda mitte praadida. Kuna hardtack on sisuliselt paks kõva veega kreeker, võib seda süüa samamoodi nagu paljusid vesikreekereid. Katke kõva täidis kreemja juustuga, nagu brie või gouda, ja lisage oma lemmikpuuviljamoos või -tarretis. Hammustage alguses õrnalt kõvasse juustu. Hoolimata selle pehmest kattekihist on kõva kleepsu raske läbi närida. Kui eelistate, et see suus kergesti laguneks, leotage seda enne moosi ja juustu lisamist 5 minutit vees.

14
Magustoidulaadse variandi saamiseks murendage hardtack või ja pruuni suhkruga. Kui soovite kõva takja söömist magusaks teha, purustage kätega 1 või 2 tükki suure kausi kohal. Sihige umbes 1 tolli (2,5 × cm) laiused tükid. Lisa kaussi umbes 2 supilusikatäit (30 mL) sulavõid ja 1 supilusikatäis (15 mL) fariinsuhkrut. Segage koostisosi, kuni pruun suhkur on sulanud. Kui teil on käepärast viskit, lisage umbes 2 untsi (57 g) kõvale kihile ja suhkrule. Seejärel segage lusikaga kõik koostisosad kokku. Lõpptulemus peaks olema paks, turske “puding”.