Kuidas teha Hardtacki

Hardtack on kõva ja kuiv leib, mida sõdurid ja meremehed sõid läbi ajaloo. See on populaarne telkijate ja ellujääjate seas, kuna see võib õigel säilitamisel vastu pidada aastaid. Õnneks on see ülilihtne retsept ja saate valmistada oma traditsioonilise hardtacki vaid mõne koostisosaga. Võite lisada ka mõned vürtsid ja lõhna- ja maitseained, et saada palju paremat maitset kui aastaid tagasi sõid.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 Â ° F (191 ° C). Kõva kleepumise ettevalmistamine on kiire, seega soojendage kõigepealt ahi. Selleks ajaks, kui ahi on valmis, saate teha kõik ettevalmistustööd.

2
Valage segamisnõusse 2 tassi (256 g) valget jahu. Selle retsepti jaoks sobivad igasugused jahud, kuid valgest jahust valmistatud takk kestab kõige kauem. Erinevad jahud, nagu täistera nisu või rukis, annavad tugeva kleepumise, mis ei kesta nii kaua.

3
Sega jahu hulka 1 tass (240 ml) vett. Võtke veetass ühte kätte ja valage see aeglaselt jahu hulka, samal ajal teise käega taigna sõtkumiseks. Sisestage vesi järk-järgult, valades veidi, segades tainast ja seejärel valades rohkem. Jätkake seda protsessi, kuni olete kogu vee ära kasutanud.

4
Sõtku tainas palliks. Töötle tainast mõlema käega kätega, kuni see saavutab ühtlase konsistentsi. Segamisel tundub see nagu mängutaigen. Kui tainas muutub helbeks, lisage veel paar tilka vett. Selle sammu jaoks võite kasutada segamislusikat, kuid tainas võib lusikaga täielikult segamiseks olla liiga sitke. Teie käed töötavad kõige paremini. Kasutage plastkindaid, kui te ei soovi, et teie käed sassi läheksid. Võite lisada ka 2 tl (11,38 g) soola, kuid see pole kohustuslik.

5
Rulli tainast, kuni see on 0,64 cm paksune. Puista peale veel veidi jahu, et tainas rullpinna külge ei jääks. Seejärel kasutage taigna tasandamiseks taignarulli. Jätkake rullimist, kuni tainas on umbes 1–4 tolli (0,64 cm) paksune. Kui teil pole taignarulli, võite kasutada ka plasttoru või pikemat klaasi.

6
Lõika tainas 7,6 cm (3 × 7,6 cm) ruutudeks. Hardtack valmistati traditsiooniliselt suurteks ruudukujulisteks kreekeriteks, nii et kasutage seda kuju autentse hardtacki jaoks. Kasutage kas nuga või pitsalõikurit, et lõigata tainas ühtlasteks ruutudeks. See suurus on vaid soovitus. Saate lõigata tainast mis tahes kuju või suurusega soovitud kuju. Mõned inimesed kasutavad küpsiselõikureid väiksemate ja kaasaskantavamate kreekerite valmistamiseks. Ärge vabanege allesjäänud tükkidest. Küpseta neid ka koos teiste tükkidega.

7
Torka igasse kreekerisse ühtlaselt asetsevad augud sirgjooneliselt. Avad võimaldavad õhul ja niiskusel kõva kihi küpsetamise ajal välja pääseda. Kasutage nuga või kahvlit, et torgake läbi taigna ühtlaselt asetsevad augud. Hoidke augud sirgjooneliselt, nii et kõva koorega kreekerit on söömise ajal lihtsam murda. Aukude arv pole määratud, kuid rohkem on parem. Nii eraldub rohkem õhku ja niiskust ning kreeker kestab veelgi kauem. Avad peavad olema läbi kraekeri. Pöörake igaüks ümber, et veenduda, et olete taigna lõpuni läbi torganud.

8
Laota kreekerid küpsetusplaadile. Ärge katke tainast ega laske sellel kokku puutuda, vastasel juhul jäävad kreekerid kokku. Tainas ei tohiks palju paisuda, nii et kreekerite vahel pole vaja suuri tühikuid. Ärge määrige küpsetusplaati rasvaga. Õli imbub kõvasti ja see ei kesta nii kaua.

9
Küpsetage kõvasti 30 minutit mõlemalt poolt. See annab kreekeritele ühtlase pruunika värvuse. Kui üks pool on valmis, pöörake iga kreeker ümber, et teine ​​pool küpsetada. Olge kreekerite ümberpööramisel ettevaatlik. Kasutage tange, et mitte põletada.

10
Pärast jahtumist pange kreekerid õhukindlasse anumasse. Jätke kreekerid mitmeks tunniks jahtuma. Lõika üks pooleks, et veenduda, et see on lõpuni jahtunud. Seejärel pange need purki või kilekotti. Kasutage läbipaistvat anumat, et saaksite ilma anumat avamata jälgida hallitust.

11
Hoidke kreekereid jahedas kohas, kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hardtack võib kesta aastaid, kui seda õigesti hoida. Pärast seda, kui kreekerid on õhukindlas anumas, asetage need jahedasse kohta, eemal otsesest päikesevalgusest ja võtke need välja, kui neid vajate. Säilitage kõvasid kleebiseid väiksemates kogustes, nii et kui soovite vaid mõnda kreekerit, ei pea te neid paljastama. kogu partii õhku ja niiskust. Jälgige kõvakleemust aja jooksul hallituse suhtes. Kui näete, et see moodustub, visake partii välja ja valmistage uus. Mõned ellujääjad sulgevad tolmuimejaga oma kõvad klemmid, et see veelgi kauem vastu peaks.

12
Lisamaitse saamiseks segage sisse mõned vürtsid. Maitse parandamiseks võib teie hardtack-retsepti segada mis tahes arvu pulbristatud maitseaineid. Lisamaitse saamiseks proovige rosmariini või pune. Kui teile meeldib vürtsikas, proovige pulbristatud cayenne’i pipart. Samuti võiks segule lisada rohkem soola. Kõik need valikud parandavad hardtack’i ülimalt lihtsat maitset. Alustage 1 tl (5,69) maitseainega väikeses partiis hardtack’is ja maitsege lõpptulemust. Lisage teise partii jaoks rohkem, kui otsustate, et see vajab rohkem maitset. Katse jaoks segage mitu väikest partiid erineva maitsega kõva takja ja vaadake, mida eelistate. Seejärel kasutage seda segu suurema partii jaoks.

13
Lisage oma retseptile ¼ tassi (85 g) kookosõli, et saada rohkem magusust. Selle kasutamine lisab teie hardtackile ainulaadse maitse. Lisaboonusena on kreekerid ka pehmemad, kui neis on veidi õli, mis teeb nende söömise üldiselt lihtsamaks. Igasuguse õli lisamine muudab teie kõva kleepumise palju lühemaks. Kasutage seda retsepti ainult siis, kui sööte varsti hardtacki. Kui plaanite seda pikka aega säilitada, jätke see valik vahele.

14
Vala tainasse 1 spl (21,5 g) mett. Natuke mett võib muuta traditsioonilise hardtacki maheda maitse magusaks. Proovige tainale segamise ajal lisada 1 spl (21,5 g). Lisage rohkem, kui soovite rohkem maitset. Võite lisada mett ka enne söömist, näiteks mett röstsaiale. Pidage meeles, et kui kasutate mett, ei säili kõva kleepuvus nii kaua. Hallitusseente kasvu vältimiseks kasutage seda kleeplinti mõne kuu jooksul.

15
Magusama maitse saamiseks asenda valge jahu sorgojahuga. Kui valge jahu püsib kõvasti kauem, siis muud tüüpi jahud maitsevad palju paremini. Sorgojahu on tuntud oma loomulikult magusa maitse poolest. Asendades valge jahu sorgoga, saate parema maitsega kõva kleepsu. Suurema magususe saamiseks kasutage oma hardtakgi retseptis sorgot ja mett.