Kuidas aurutada brokkolit ilma aurutita

Brokkoli aurutamine selle keetmise asemel säilitab rohkem köögivilja toitaineid ja looduslikke maitseaineid. Lapsed söövad suurema tõenäosusega ka krõbedat, erkrohelist aurutatud spargelkapsast, mitte pehmet, üksluist rohelist keedetud brokoli! Kui teil pole aurutit või aurutamiskorvi, saate brokolit mikrolaineahjus või pliidiplaadil siiski hõlpsalt aurutada. Või kui teil on metallist kurn, mis pesitseb põhipotti, võite teha oma aurukorvi!

1
Puhastage brokkoli ja lõigake see suupärasteks tükkideks. Loputage spargelkapsas jooksva vee all ja kontrollige võrasid peidetud putukate suhtes. Kuivatage brokolipea paberrätikutega, seejärel lõigake õisikud terava kööginoaga hammustuse suurusteks tükkideks. Lõika varred 0,125 tolli (3,2 mm) paksusteks ketasteks, seejärel lõigake kettad pooleks, kui need on suutäiest suuremad. Isegi kui te ei kavatse varsi süüa, lõigake need ära, et saaksite need asetada. kausi põhjas. See hoiab ära õrnad õisikud kausi põhjas olevas vees keemast. Keskmine brokolipea kaalub ligikaudu 450 g.

2
Pane brokkoli mikrolaineahjukindlasse kaussi ja lisa vesi. Valige näiteks suur klaas- või keraamiline kauss või väiksem pajaroog. Lisage 2,5 spl (37,5 ml) vett 1 naela (450 g) brokoli jaoks. Brokkoli ei pea olema ühes kihis, sest aur tõuseb läbi kõigi kaetud kausis olevate brokoli.

3
Katke kauss tihedalt, et aur jääks kinni. Kui teie mikrolaineahjus kasutataval kaussil on kaas, kinnitage see tihedalt, et suurem osa aurust välja ei pääseks. Kui teil pole nõudel kaant, kasutage selle asemel mikrolaineahjus kasutatavat kile. Teise võimalusena, kui te ei soovi plastümbrist kasutada, asetage kausi ülaosale mikrolaineahjus sobiv taldrik. Veenduge, et see sulgeks kausi serva tihedalt.

4
Küpsetage mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 2,5 minutit, seejärel kontrollige brokkolit iga 30 sekundi järel. Pärast 2,5 minutit küpsetamist eemaldage kuum kauss ettevaatlikult mikrolaineahjust ja eemaldage väga ettevaatlikult kaas või kate. Kui spargelkapsas on erkrohelist värvi ja saate selle kergesti kahvliga läbi torgata, on see tehtud. Vastasel juhul katke see uuesti kinni ja küpseta veel 30 sekundit. Brokkoli täiuslikuks aurutamiseks võib kuluda kuni 4 minutit. Kontrollige pärast esimest 2,5 minutit iga 30 sekundi järel, sest brokkoli võib muutuda erkroheliseks ja täiuslikuks aurutatud kahvaturoheliseks ja kiiresti üleküpsetatud! Olge auravate köögiviljade kausi avastamisel alati ettevaatlik. Kuum aur väljub kiiresti ja kui te ei ole ettevaatlik, võib see teid põletada. Avage kauss endast eemal, et vältida auru kokkupuudet.

5
Maitsesta brokkoli vastavalt soovile ja serveeri kohe. Kui brokkoli on täpselt aurutatud, lisage soovitud maitseained, näiteks segage 2 spl (30 g) võid ja puistake peale näpuotsaga soola. Saate serveerida brokkolit otse mikrolaineahjus olevast kausist või tõsta selle serveerimisnõusse. Proovige segada tilk või kaks sojakastet, et anda valmis brokkolile parem maitseprofiil.

6
Peske, kuivatage ja tükeldage 450 g (1 naela) brokolipea. Loputage brokolipea kraani all ja kuivatage see paberrätikutega. Kasutage teravat kööginoa, et eraldada õisikud vartest, lõigates need hammustussuurusteks tükkideks.”Hammustussuurus” tähendab, et õisikud tuleb lõigata umbes 2,5 cm suurusteks tükkideks. Lõika paksemad varred risti pooleks, ja tükeldage kõik terved ja poolitatud varred umbes 0,125 tolli (3,2 mm) paksusteks viiludeks. Lõika varred isegi siis, kui te ei kavatse neid süüa, pannes need kastruli põhja, tõstab õrnad õisikud õisikutest kõrgemale. keev vesi.Pärast pesemist vaadake kiiresti läbi brokoli pea, et veenduda, et seal poleks peidus putukaid!

7
Lisage keskmisesse kastrulisse 89 ml vett. Kastrul peab olema piisavalt suur, et mahutada 2,5–3–2,8 l vedelikku. Kuigi te ei lisa peaaegu nii palju vett, on selle suurusega kastrul piisavalt suur 450 g hakitud brokoli jaoks. 89 ml (3 untsi) on samuti 6 spl. Kui lisate rohkem vett kui see väike kogus paneb brokkoli ainult keema. Auru tekitamiseks vajate täpselt nii palju vett. Valige tihedalt istuv kaanega kastrul. Vajadusel võid kaanena kasutada kuumakindlat õhtusöögitaldrikut.

8
Lisage brokkoli kastrulisse, kui vesi keeb. Asetage kastrul kõrgele tulele ja oodake, kuni vesi keeb täielikult. Kuna kastrulis on nii väike kogus vett, ei pea see kaua ootama! Asetage esmalt kastrulisse jämedamad ja sitkemad varretükid, seejärel kuhjake õrnad õisikud peale. Olge ettevaatlik, et te ei pritsiks keevat vett nahale.

9
Kata kastrul kaanega ja hoia kõrgel kuumusel 3 minutit. Ärge tõstke kaant, raputage panni ega midagi muud. Lihtsalt oodake 3 minutit! On ülioluline, et kataksite kastruli kindlalt, et aur sellesse kinni hoida. Teie parim valik on kastruliga hästi istuv kaas.

10
Alandage kuumust ja aurutage brokkolit veel 3 minutit. Ärge eemaldage brokkoli kontrollimiseks kaant, et aur oleks sees lõksus. See kinnijäänud aur jätkab brokkoli küpsetamist ilma seda üle küpsetamata.

11
Soovi korral lisa võid või maitseaineid ning serveeri brokkolit kohe. Pärast 6-minutilist koguaurutamisaega tõstke kaas ettevaatlikult maha. Sega brokoli ja soovi korral sega sisse 2 spl (30 g) võid. Kaaluge ka näpuotsatäie soola puistamist. Eemaldage kaas, et see toimiks kaitsena, mis juhib auru näost eemale. Vastasel juhul võite saada põletushaavu. Pärast valmimist peaks brokkoli olema erkroheline ja õrn-krõbe. Pehme, üksluine roheline spargelkapsas on liiga kaua keedetud. Brokkolit saate serveerida kastrulist või serveerimisnõusse tõsta.

12
Loputage ja tükeldage brokkoli pea. Laske brokoli pea puhta vee all, kontrollige, kas õisikutes pole putukaid, ja kuivatage see paberrätikutega. Lõika õisikud terava kööginoaga hammustuse suurusteks tükkideks ja viiluta varred 3,2 mm (0,125 tolli) ketasteks. Kui varred on eriti jämedad, lõigake kettad pooleks. Püüdke teha õisikud umbes 2,5 cm (1 tolli) suuruseks, et need küpseksid ühtlaselt. Varretükkide küpsetamine võtab kauem aega ja need tuleks sellest väiksemaks lõigata. Kasutage keskmise suurusega brokolipead, mis peaks kaaluma umbes 1 naela (450 g). Soovi korral võite varred ära visata, kuid need on üsna maitsvad ja õrn, kui seda korralikult aurutada!

13
Valige oma vajadustele vastav pott, kaas ja metallist kurn. Teil on vaja metallist kurn, mis on piisavalt suur, et mahutada kogu hakitud brokkoli. Samal ajal peab see olema õige suurusega, et pesitseda potis ja toetuda selle servale, nii et see ei puudutaks poti põhja. Kaas peaks mahtuma kurnile ja tekitama üsna tiheda tihendi, et aur sees hoida. Kui kurn ei pesitse täpselt, puudutab see kas poti põhja (mille tulemuseks on see, et osa brokkolist hakkab hoopis keema aurutamist) või jääb liiga palju poti äärest kõrgemale (mis laseb aurul välja pääseda). Kui teil pole õiget potti, kaane ja metallist kurni kombinatsiooni, on parem kasutada kas alternatiivset aurutamismeetodit või ostke auruti korv, mis sobib teie potti.

14
Lisa kastrulisse 2,5–5,1 cm (1–2 tolli) vett. Eelistatav on 5,1 cm (2 tolli), kuid ärge lisage nii palju, kui see põhjustab kurna põhja vee alla jäämist, kui paned selle kastrulisse. Veenduge, et potis oleks aga vähemalt 2,5 cm vett. Brokkoli küpsetamiseks piisava auru kogumiseks vajate vähemalt 2,5 cm vett.

15
Lase vesi kõrgel kuumusel keema. Kuna puljongipotis on väike kogus vett, ei kulu keemiseni rohkem kui paar minutit. Kui te pole seda juba teinud, asetage tükeldatud spargelkapsas ootamise ajaks kurn.

16
Pane brokoli kurn puljongipotti ja lisa kaas. Enne seda oodake, kuni vesi keeb täielikult. Liikuge järgmisele sammule, vähendades kuumust kohe pärast kaane panemist. Veenduge, et kaas oleks tihedalt peal, et aur ei saaks välja pääseda.

17
Alandage kuumust keskmisele madalale ja kontrollige brokkolit 5 minuti pärast. Õrnad õisikud võib teha 5 minuti pärast, kuid enamikul juhtudel planeerige 6-7 minutit. Pange kaas tagasi, kui brokoli ei ole 5 minuti pärast erkrohelist ja seda on lihtne kahvliga läbi torgata, seejärel kontrollige 1 minuti pärast uuesti. Vajadusel korrake veel kord. Aurutatud spargelkapsas võib kiiresti muutuda tumeroheliseks, pudruseks ja isuäratavaks, seega kontrollige seda iga minut pärast esimest 5 minutit aurutamist.

18
Maitsesta oma brokkoli maitse järgi ja serveeri seda kohe. Eemaldage kurn puljongipotist ja valage brokkoli serveerimisnõusse. Soovi korral segage 2 spl (30 g) võid ja näpuotsaga soola. Proovige aurutatud brokolile lisada sidrunimahla, palsamiäädikat või röstitud mandlitükke. Mõnele inimesele meeldib isegi nende aurutatud brokkoli, mille kõrvale on lisatud majonees!