Mis on soojusülekande masin?

Alates pesapallimütsidest kuni T-särkideni, seljakottidest kuni joogikruusideni – tänapäeva ühiskonnas on peaaegu igal esemel mingi kujundus. Disainilahenduste erinevus seisneb mehhanismides, mille abil need on renderdatud. Tasuv, keskkonnasõbralik ja vastupidav viis selleks on kasutada soojusülekandemasinat, mida mõnikord nimetatakse ka soojuspressi ülekandemasinaks. Kuna tegemist on odavama tehnoloogiaga, on soojusülekandemasinad muutunud üha populaarsemaks disainilahenduste pressimiseks T-särkidele ja muudele esemetele.

Soojusülekandemasin kasutab samu tinti, mida kasutab keskmine tindiprinter, aga ka väga kuuma kuumuse purske, kuni 600 °F (umbes 315.56 °C). Mõnikord kasutatakse spetsiaalseid tinti või värvaineid, eriti kui prinditav toode puutub kokku äärmuslike asjaoludega, näiteks nõudepesumasinas pestav kruus või välireklaam. Soojusülekandemasinat võib paljudele toodetele printida mitmel kujul, kuid kaks kõige levinumat soojusülekandemasinat on plaaditüüp ja pöördtrummel. Igal neist on oma eelised ja puudused, kuid mõlemal on samad nõuded: tint või värv, kuumus ja natuke aega.

Plaat tüüpi soojusülekandemasin on tavaliselt piisavalt suur, et saaks T-särgile kujundust trükkida, kuigi neid on isegi suuremates suurustes. See avaneb nagu raamat ja trükitav ese asetatakse soojusülekande trükimasinasse. Nende plaadistiilis soojusülekandemasinatega trükitud esemed on tavaliselt üsna lamedad – T-särgid, kandekotid ja muud rõivad, aga ka puit- ja keraamilised plaadid. Kujundus valitakse välja ja asetatakse prinditavale esemele. Seejärel sulgeb masina operaator masina ja hoiab seda paigal, kuni see kuumeneb piisavalt, et disain muutuks püsivaks.

Pöörlev trummelsoojusülekandemasin läbib kujunduse ja prinditava eseme kahe hiiglasliku rulli vahel, mis avaldavad vajalikku soojust ja survet. Selle masina ülesehituse tõttu kogeb seda tüüpi soojusülekandemasina operaator vähem pinget, kuigi mõnele plaaditüübile on lisatud pneumaatiline tehnoloogia, ei pea operaatorid enam tõstma raskeid esemeid ega muretsema kummagi masina kasutamisest tuleneva koormuse pärast. . Põhilised plaadimudelid, millest mõned on piisavalt väikesed, et mahutada kodustele lauaplaatidele, on odavamad kui suuremad masinad, millel on rohkem funktsioone ja mida kasutatakse suuremahuliste printimisprojektide jaoks.

Soojusülekandemasina kujundused koosnevad tavaliselt kandepaberile asetatud tindist. Sõltuvalt trükitavast pinnast võib kujundus olla ainult aktuaalne ja vajada täiendavat hermeetikut, kui pind ei ole poorne. Kui trükitud pind on poorne, näiteks kiupõhised esemed, vajub värv kiududesse ja seda protsessi nimetatakse sublimatsiooniülekandeks. Kujundusi võib osta hulgi tarnijalt või luua ja trükkida graafikaprogrammi ja arvuti abil või teatud juhtudel isegi värvilise koopiamasina ja spetsiaalse paberiga.