Kuidas panna lutikad peitusest välja tulema

Lutikatega tegelemine võib olla masendav, eriti kui te neid ei näe. Kuigi kõige parem on astuda samme, et vältida lutikate nakatumist, on mõned toimingud, mida saate teha, et need välja uhtuda ja suunata hävitamisele, kui on liiga hilja. Kui olete tuvastanud mõned kohad, kus lutikad kõige tõenäolisemalt peituvad, puhuge need kõrgele kuumusele seatud fööniga või kraapige need krediitkaardi või sarnase tööriista abil käsitsi välja. Suurte arvudega võideldes võite neile pommitada ka siseruumides kasutamiseks heaks kiidetud püretriini või püretroidipõhise pestitsiidi pilve.

1
Otsige lutikaid voodipesus, mööblis ja muudes tõenäolistes peidupaikades. Lutikad peidavad end tavaliselt madratsite kontuuridesse, vedrude sisemisse õõnsusse ning voodiraami paljudesse pragudesse ja pragudesse. Lisaks voodile võib lutikaid sageli leida sellistest kohtadest nagu vaipkatted, kardinavoldid, pistikupesad ja mööbli ühenduskohad. Liikuge ruumis aeglaselt ringi, uurides põhjalikult kõiki neid potentsiaalseid kuumi kohti. Lutikad on tavaliselt umbes 5–7 millimeetrit (0,20–0,28 tolli) pikad, ovaalse kuju ja punakaspruuni tooniga . Nooremad kahjurid võivad olla heledamat värvi või isegi poolläbipaistvad, kui nad pole hiljuti toitunud. Kuigi nad on palja silmaga nähtavad, on lutikad erakordselt pisikesed, nii et peate nende märkamiseks tähelepanelikult vaatama. Hämaralt valgustatud kohtades võib abiks olla taskulamp. Isegi kui te ei näe putukaid endid, kinnitavad nahavalandid, väljaheited ja roostevärvi plekid, et need on teie sisemusse leidnud. Kodu.

2
Ühendage föön vooluvõrku ja seadke see kõrgele kuumusele. Ühendage oma föön kindlasti kesksesse kohta, et maksimeerida selle ulatust. Kasutate selle tekitatavat kontsentreeritud soojust lutikate väljatõrjumiseks raskesti ligipääsetavatest kohtadest, kuhu nad end sisse seadsid. Lutikad on kuumuse suhtes tundlikud, nii et mida intensiivsem temperatuur neile kokku puutute, seda parem. Lülitage föön selle asemel madalale kuumusele, kui kavatsete seda kasutada plastide või muude materjalide ümber, mis võivad sulada või kõverduda.

3
Suunake kuumus piirkondadele, kus arvate, et lutikad võivad peituda. Hoidke fööni otsikut 3–4 tolli (7,6–10,2 cm) kahtlustatavast peidukohast eemal ja liigutage seda aeglaselt edasi-tagasi. Kui sees peituvad tõepoolest lutikad, peaksite märkama, et nad mõne sekundi jooksul nende poole jooksevad.Kui te ei tuvasta umbes minuti jooksul mingeid aktiivsuse märke, liikuge teise võimaliku asukohta ja proovige uuesti. kuivati ​​meetod on kõige tõhusam lutikate väljatõrjumiseks kohtadest, kus neid on raske või võimatu näha, nagu väikesed praod, elektriseadmed, torud ja muud avad.

4
Purusta esilekerkivad lutikad tualettpaberi või paberrätikuga. Kata oma käsi paberiga ja ole valmis fööni kuumuse eest põgenevaid kahjureid likvideerima. Abiks võib olla ühe sõrmeotsa kasutamine, et tekitada piisavalt survet pisikeste sissetungijate jälgede tasandamiseks. Kui te ei saa mingil põhjusel paberit kohe maha loputada, viige see välja ja visake suletud prügikasti. hoidke oma kodust ohutus kauguses. Pidage meeles, et paberrätikuid ei tohiks tualetti alla lasta, kuna see võib teie torustikku või septikusüsteemi tarbetult koormata.

5
Haarake otsimisel abiks taskulamp. Fokuseeritud valgusvihk muudab pimedasse kohta peidetud kahjurite nägemise lihtsamaks. Võimaluse korral hoidke taskulampi paralleelse nurga all vaadeldava pinna lähedal. See põhjustab putukatel ja nende munadel märgatavama varju. Sel ajal lülitage oma nähtavuse maksimeerimiseks sisse kõik ruumis olevad tuled. Vastupidiselt levinud arvamusele ei aita valgus tavaliselt lutikate eemalhoidmiseks kuigi palju.

6
Sundige laagris olevad putukad kaardi või sarnase õhukese esemega peidust välja. Kui luurate vigade kogumit, sisestage tööriist nakatunud ruumi ja lohistage seda aeglaselt enda poole, et need välja kraapida. Hoidke tööriista serva tugevalt vastu pinda ja kallutage seda nii, et see kataks rohkem maad ja veenduge, et ükski putukas ei pääseks vabaks. Ideaalis peaks teie kasutatav tööriist olema suhteliselt vastupidav. Nii ei pea te muretsema, et see kogemata puruneb. Tõenäoliselt ei saa te niimoodi iga viimast kahjurit välja püüda, kuid see võib olla hea viis nende arvukuse vähendamiseks.

7
Püüdke paljastatud putukad kinni teibitüki või niiske lapiga. Purustage lint või riie otse kahjurite sisse, püüdes korjata nii palju kui võimalik. Oma suuruse tõttu on neil raske kleepuva või niiske tekstuuriga riide eest põgeneda.Kleepuvamat tüüpi teibid, nagu kanali- või pakketeip, pakuvad parimaid tulemusi.Kui otsustate kasutada niisket lappi , hoidke läheduses väikest anumat kuuma seebiveega, kuhu kogutud putukad paigutada.

8
Kõrvaldage kinni jäänud kahjurid turvaliselt väljaspool oma kodu. Kui kasutate teipi, keerake tükk enda peale, et olla kindel, et lutikad jäävad kinni. Kui kasutate lappi, kastke see oma veeämbrisse ja väänake putukatest lahti saamiseks korralikult välja. Visake lint õue suletud prügikasti ja visake putukatega täidetud vesi oma kodust ohutusse kaugusesse. Pärast lutikatega võitlemist peske ettevaatusabinõuna alati riideid, mida kannate. Samuti saate riideid ja aksessuaare kuivatis 30 minutit kuumtöödelda, kui teil pole aega täis pesu pesta. Puhastage oma ämbrit kindlasti kuuma vee ja võimsa pesuainega, et tappa putukatest maha jäänud bakterid. või nende nahavalusid või väljaheiteid.

9
Ostke püretriinil või püretroidil põhinev kodune pestitsiid. Püretriinid ja püretroidid on keemiliste ühendite tüübid, mis on paljudele putukatele surmavad. Pestitsiide, mille toimeained on püretriinid või püretroidid, saate osta enamikust apteekidest või kohaliku supermarketi kahjuritõrjekäigust. Püretriinid on looduslikult saadud, samas kui püretroidid on sünteetilised ja loodud toimima nagu püretriinid. Mõlemal ainel on sama eesmärk, et hävitada kangekaelsed kahjurid, nagu lutikad. Võimalusel leidke üles toode, mis sisaldab nii püretroidid kui ka neonikotinoidid. On tõestatud, et see konkreetne kombinatsioon toimib kõige paremini lutikate hävitamisel ja äsja munetud munade koorumise ärahoidmisel.

10
Pihustage pestitsiidi kõikjal, kus olete varem lutikaid märganud. Kandke pestitsiidi otse sihtpiirkonnale 12–13 sekundiks või lihtsalt piisavalt kauaks, et ümbritsev pind niisutada. Tehke seda iga saidi puhul, mis teie arvates võib sisaldada lutikaid. Kui olete põhjalikult pritsinud, väljuge ruumist ja laske sellel umbes 30 minutit välja tuulutada. Keskenduge sellistele kohtadele nagu põrandaliistud, voodimööbel, lambivarjud ning lähedalasuvad seinakinnitused ja -vaibad, mis pakuvad varjupaika kõige suuremale arvule kahjuritele. Püretriine ja püretroide leidub paljudes majapidamistoodetes ja neid on siseruumides üldiselt ohutu kasutada. Sellegipoolest peaksite töö tegemiseks alati kasutama nii vähe kui vaja. Üleekspositsioon võib põhjustada pearinglust, peavalu, iiveldust või kõhulahtisust.

11
Kasutage pestitsiidi kogu ruumi hajutamiseks udustit. Kui te pole ikka veel kindel, kus lutikad end peidavad, või kui olete neid leidnud rohkem kui ühest kohast, võib udupuur olla kõige tõhusam valik. Seadke kanister soovitatud kohta, seejärel aktiveerige see ja lahkuge kohe ruumist. Peate hoidma distantsi juhistes määratud aja jooksul.Udutajad on teatud tüüpi pestitsiidide pealekandmise seadmed, mis vabastavad kemikaalide pilve suuremale alale, kui suudaksite tavalist pihustit kasutades katta. Ärge uuesti sisenege tuppa enne, kui aurud on jõudnud eemaldada. Seda tehes võite seada end ohtlike kemikaalide sissehingamise ohtu.

12
Vältige pestitsiidide kasutamist otse voodil või selle ümber. Kuigi paljud püretriinil ja püretroididel põhinevad pestitsiidid on siseruumides kasutamiseks heaks kiidetud, ei ole siiski hea mõte neid magamiskohta kasutada. Lutikate madratsist või vedrudest välja uhumiseks proovige selle asemel kasutada fööni. Nendes toodetes sisalduvate keemiliste ühendite lagunemine võtab kauem aega kui väljas, mis tähendab, et on tõenäoline, et need võivad püsida ja põhjustada kerget hingamisteede ärritust või ärritust. muud ebamugavad sümptomid.