Kuiv hõõrumine kanalihale

Kuiv hõõrumine on ürtide ja vürtside segu, mida saate kasutada igat liiki liha maitsestamiseks. Kui soovite oma kanale kuiva hõõruda, saate seda hõlpsalt vahetult enne küpsetamist või palju varem peale kanda. Kui olete valmis oma kanale hõõruma, lisage vürtsid käsitsi liha sisse, et saaksite maitseid edasi anda. Võite proovida mitut tüüpi kuivhõõrdumisi, seega valige see, mis teile meeldib!

1
Kandke kuiv hõõrumine kanale igal ajal enne liha valmistamist. Kuivhõõrumine ei muuda liha pehmeks, nii et enne küpsetamise otsustamist võite seda kana peale kanda. Valige kana maitsestamiseks aeg, mil see on teile kõige mugavam, olgu selleks nädal enne või päev, mil plaanite süüa teha.

2
Patsutage oma kana paberrätikutega kuivaks. Veenduge, et kasutatav kana on täielikult sulanud, enne kui paned sellele kuiva määrdumise. Võtke kana, mida kavatsete maitsestada kuivhõõrumisega ja asetage see küpsetuspannile, et te ei levitaks baktereid. Puhastage paberrätikud kana mõlemal küljel, et imada osa üleliigsest mahlast ja saasteainetest selle pinnal. Jätkake kana kõikide külgede patsutamist, kuni paberrätikud näevad pärast nende kuivatamist puhtad. Peske alati käsi pärast toore kana käsitsemist, kuna see sisaldab baktereid, mis võivad põhjustada toidumürgitust.

3
Kui soovite, et hõõrumine paremini kinni jääks, nirista kanale kerge kiht oliiviõli. Oliiviõli aitab kuival hõõrdumisel lihale kleepuda, mistõttu on väiksem tõenäosus, et see küpsetamise ajal maha kukub. Vala kanale mündisuurune kogus oliiviõli ja määri see ühtlaselt kana külgedele. Kasutage ainult väikest kogust oliiviõli, vastasel juhul voolab kuiv hõõrumine lihalt maha ja te kaotate maitse. Kui te ei soovi, ei pea te oliiviõli kasutama kuivhõõrumisel. Kui te seda ei soovi. Ärge kasutage oliiviõli, võite kasutada mis tahes taimeõli, mis aitab kuivale hõõruda.

4
Valage kana mõlemale küljele ühtlane kiht kuivainet. Kasutage oma mittedomineerivat kätt, et võtta kuiv hõõrumine konteinerist välja ja panna see otse kana peale. Võite kasutada nii palju või vähe kuiv hõõrumist, kuid tavaliselt 1 supilusikatäis (8 g) kuivhõõrdumist iga 1 naela (450  g) küpsetatava liha kohta. Katke kindlasti kana kõik küljed nii, et kuiv hõõrumine kataks kogu lihatüki. Vältige kana puudutamist lusikaga, mida kasutate lusikaga, kui soovite hiljem kuiva hõõrumist säästa. Vastasel juhul saastate kuiva hõõrdkatte ja peate selle minema viskama.

5
Hõõru oma domineeriva käega kana sisse. Suru tibule domineeriva käega ja hõõru vürtsid sõtkumise liigutusega liha sisse. Töötage liha teraga, nii et kuiv hõõrumine kleepuks kana kõikidele raskesti ligipääsetavatele kohtadele. Jätkake vürtside hõõrumist liha kõikidesse külgedesse, kuni see on täielikult kaetud. Püüdke hoida üks oma käsi alati puhtana, et mitte kogemata bakteritega saastada köögi teisi pindu. Võite jätta hõõrumise 1–8 sisse (0,32 cm) kooriku lihale, mis aitab niiskust kinni hoida, nii et kana maitseb mahlasem.

6
Hoidke kana kaanega anumas, kui te ei kavatse seda kohe küpsetada. Kui te ei kavatse kana kohe küpsetada, pange see õhukindla kaanega anumasse, et bakterid ei saaks teisi esemeid ristsaastada. Asetage maitsestatud kana külmkappi ja kasutage seda umbes 1-2 päeva pärast, et liha ei rikneks. Kana hoiustamiseks võite kasutada ka taassuletavaid kilekotte. Vältige kana mähkimist kilesse, kuna ümbris võib osa eemaldada. hõõrdumisest lihast.

7
Kasutage universaalset hõõrumist igal toidukorral, kus soovite maitsvat kanaliha. Universaalne hõõrumine ühendab soolased ja vürtsikad maitsed, et luua hõõrumine, mis sobib igat tüüpi köögiga. Kui soovite ise valmistada, ühendage paprika, must pipar, küüslaugu- ja sibulapulber, pune, tüümian, sool, koriander ja Cayenne’i pipar. Enne õhukindlasse anumasse hoidmist vahustage kuivhõõru omavahel, kuni see on täielikult segunenud. Eelsegatud universaalset hõõru saate osta kohalikust supermarketist või grillimise eripoodidest.

8
Klassikalise grillimaitse saamiseks valige magus ja soolane kuiv hõõrumine. Grillitud kana on tavaliselt magusa maitsega, seega kasutage hõõrumise alusena pruuni suhkrut. Segage sool, paprika, pipar, köömned, sibula- ja küüslaugupulber ning Cayenne’i pipar, et anda oma hõõrumisele rohkem maitset. Reguleerige valmistatava hõõrumise suhteid nii, et see oleks nii magus või vürtsikas, kui soovite.

9
Kui soovite lihtsat värsket maitset, proovige taimset kuiv hõõrumist. Kuivatatud ürdid sobivad suurepäraselt kana maitsestamiseks, eriti kui soovite midagi, mis tõstab liha maitse esile. Kombineerige segamisnõus võrdsetes osades fariinsuhkur, sool, pune, kuivatatud basiilik ja kuivatatud petersell ning vahustage need kokku, et moodustada segu. Hoidke hõõrumist õhukindlas anumas, et seda hiljem kasutada. Taimsed kuivhõõrdumised sobivad suurepäraselt Itaalia roogade jaoks.

10
Tsitrusviljade ja vürtside vihjete saamiseks segage kokku sidrunipipra kuiv hõõrumine. Sidrunipipar lisab teie kanalihale hapukust ja vürtsikust ning sobib hästi köögiviljadega. Sega kausis sidrunipipar, sool, küüslaugu- ja sibulapulber, basiilik, pune, petersell ja paprika ning sega vispliga. Hoidke vürtse õhukindlas purgis või konteineris, kuni kavatsete neid kasutada.

11
Maitsesta oma kana vürtsika kuivhõõrumisega, kui soovid, et sellel oleks veidi hooti. Segage vispliga kausis paprika, tüümian, pulber, sool, sibulapulber ja must pipar, kuni need on põhjalikult segunenud. Vürtsikas kuiv hõõrumine sobib suurepäraselt, kui soovid valmistada kanatiivasid või tacosid. Kasutage algul ainult veidi kuiva hõõrumist, et te ei muudaks oma kana liiga vürtsikaks.