Kuidas vorsti teha

Oma vorsti valmistamine nõuab natuke investeeringut, et seda tõeliselt nullist valmistada. Vaja läheb hakklihamasinat ja vorstitäite masinat, kuid tulemus on seda aega ja vaeva väärt. Teie vorst pole mitte ainult maitsev, vaid ka kohandatud teie maitsemeeltele. Veelgi enam, teil on palju vorsti ringi käia. Igast neist retseptidest saab umbes viis naela vorsti.

1
Koguge oma koostisained kokku. Ostke liha ja valige koostisosad, mida kavatsete vorsti valmistamiseks kasutada. Sa ei pea retsepti täpselt järgima. Saate valida maitseained, mis teile meeldivad, ja kõrvaldada need, millest te nii palju ei hooli. Olge loominguline ja segage oma vürtsisegu.

2
Hankige lihaveski. Kui soovite oma vorsti nullist valmistada, eriti kui plaanite seda teha mitu korda, tasub hankida hakklihamasin. See tagab, et liha on korralikult jahvatatud, ja võimaldab ka vorsti jahvatada täpselt teie retseptis ette nähtud spetsifikatsioonide järgi. Veelgi olulisem on see, et see säästab aega.Mõned standardsed mikserid on varustatud hakklihamasina lisaseadmega, mis töötab väga hästi vorsti valmistamiseks.Hankige nii jämeda kui ka peene seadistusega veski, kuna erinevad retseptid nõuavad erinevat liha tekstuuri.Kui eelistate mitte jahvatada oma liha, võid paluda lihunikul see sulle jahvatada.

3
Osta vorstitäidis. See on veel üks oluline varustus, kui plaanite vorsti teha mitu korda. Vorsti seasooladesse toppimine parandab oluliselt teie vorsti maitset, sest see võimaldab maitsetel seguneda ja omavahel marineerida. Seda ei juhtu nii palju, kui liha pole ümbrises. Kui olete asjatundlik täitja, võite vorste käsitsi toppida – mida te tõenäoliselt ei ole. Nii et suure tõenäosusega ei ole tulemused nii head. Mõne hakklihamasinaga on kaasas vorstitäiteseade. Kui eelistate vorstitäitjat mitte osta, saate lahtisest vorstilihast valmistada hoopis pätsikesed.

4
Valige oma vorstide jaoks sooled. Kõige tavalisemad sooled on valmistatud soolatud seasoolest. Need on saadaval paljudes lihapoodides ja ka veebis ning enamasti müüakse neid jalakaupa. Näiteks viisteist jalga (4,6 m) seasoole on ligikaudu võrdne 1 naelaga. Kui te ei soovi kasutada traditsioonilisi sealihast soolikaid, on saadaval ka kollageenist valmistatud sünteetilised kestad. Võite kasutada ka blanšeeritud savoia kapsast. lehed soolikana, kui soovite vältida sealiha kasutamist.

5
Jahutage liha ja vorsti valmistamise seadmed. Enne alustamist tühjendage sügavkülmik, et teha ruumi lihale, rasvale ja kogu kasutatavale seadmele, sealhulgas kaussidele. Vorsti valmistamise ajal on väga oluline hoida kõike külmas. Kui rasv hakkab pehmeks minema, ei emulgeeri see lihaga korralikult. See tähendab, et kui on aeg vorsti küpsetada, eraldub rasv lihast, selle asemel, et sellega küpsetada. Ehk siis vorst läheb katki. Kui hoiate kõike külmas, ei juhtu seda. Külmutage liha ja rasv tahkeks enne tööle asumist. Nii püsib see töötamise ajal jahedana ka sulades. Enne vorsti valmistamise alustamist asetage seade paariks tunniks sügavkülma. Kui olete alustamiseks valmis, kontrollige, kas kõik on külm piisav. Koostisained ja seadmed peavad olema nii külmad, et nendega on ebamugav töötada. Kui teie liha ja materjalid hakkavad vorsti valmistamise käigus soojenema, pange need perioodiliselt tagasi sügavkülma jahtuma. Seejärel võtke need välja, kui need on piisavalt jahedad, et nendega uuesti töötada.

6
Tehke jäävann. Täitke suur kauss jääga ja asetage sellesse väiksem kauss. Seejärel asetage liha väiksemasse kaussi. Nii hoiate oma liha töötamise ajal jahedana. Aga nagu eelpool mainitud, siis kui liha hakkab liiga soojaks minema, pane see uuesti sügavkülma jahtuma.

7
Tükelda liha ja rasv. Lõika külmutatud liha ja rasv kiiresti väikesteks, umbes ühe tolli (2,54 cm) läbimõõduga tükkideks. Seejärel asetage liha ja rasv tagasi väikesesse jääkaussi, kui olete selle tükeldamise lõpetanud. Jällegi on see selleks, et liha jääks protsessi ajal jahedaks.

8
Sega liha ja rasv vürtsidega. Kasutage puhast lusikat, et segada liha ja rasv, kuni see jääb jäävannile. Seejärel lisage sool, pipar, ürdid ja vürtsid. Töötage kiiresti, et liha ei hakkaks soojenema. Kui koostisosad on täielikult segunenud, eemaldage kauss jäävannilt ja katke see kilega.

9
Pane lihasegu 30 minutiks sügavkülma. Ärge külmutage liha kauem kui tund enne jahvatamist. Kui jätate selle liiga kauaks sügavkülma, on seda raske lihvida. Õigeks jahvatamiseks peaks see olema keskelt veidi pehme ja väljast külmunud. Kui teete retsepti märgade koostisosadega, nagu äädikas, šerri või mesi, segage märjad koostisosad ja asetage need hilisemaks külmkappi. Kui kasutate vorstikestasid, eemaldage need sügavkülmast ja asetage veekaussi, et leotada ja pehmeneda.

10
Jahvata liha. Eemaldage oma veski sügavkülmast ja seadistage see vastavalt tootja juhistele. Asetage veski tila alla külm kauss, et jahvatatud liha kinni püüda. Võtke liha sügavkülmast välja ja laske see läbi veski, kasutades olenevalt teie eelistustest kas jämedat või peent seadet.Mõned retseptid soovitavad kasutada kindlat jahvatusseadet, kuid paljud jätavad selle individuaalse eelistuse järgi. Jämedusaste on sarnane jäme karbonaad. See jahvatab liha paksudeks tükkideks, samal ajal kui peen seadistus jahvatab liha peeneks. Kui tundub, et liha läheb jahvatamise ajal soojaks, pange see enne jätkamist mõneks minutiks tagasi sügavkülma. Seejärel jätkake ainult siis, kui see on piisavalt jahtunud.

11
Külmutage jahvatatud liha. Kui olete jahvatamise lõpetanud, katke kauss ja asetage liha tagasi sügavkülma. Ärge laske sellel tahkeks külmuda, vaid ainult väljastpoolt. Oodates, kuni liha külmub, puhastage veski ja pange see ära.

12
Sega hulka märjad ained. Eemaldage kauss sügavkülmast ja lisage ülejäänud märjad koostisosad, nagu äädikas, šerri või mesi. Kasutage koostisainete segamiseks tavalist mikserit, lusikat või käsi, kuni vorstiliha muutub kleepuvaks ja hoiab koos. Kui te ei plaani vorsti ümbrisesse toppida, on teie vorst nüüd küpsetamiseks või ladustamiseks valmis. Võite vormida sellest pätsikesed ja külmutada hilisemaks või küpsetada pannil mõlemalt poolt viis minutit. Kui teete vorstilinke, asetage segatud vorst tagasi sügavkülma ja valmistage vorstitäidis.

13
Valmistage vorstitäidise varustus. Võtke vorstitäidis sügavkülmast välja ja seadke see üles vastavalt tootja juhistele. Valage soe vesi läbi vorstikestade ja valmistage need täidiseks, kandes ühe otsa üle kausi serva, samal ajal kui saba leotab soojas vees. Valmista külm vaagen, millele asetad täidetud vorstid. Lõpuks eemaldage vorstiliha sügavkülmast. Kui lasete vett läbi soolte, kontrollige, kas seal on leke. Kui leiate selle, visake see ära. Püüdke vältida kestade väändumist, kuna võite selle kogemata lahti rebida, kui peate selle lahti harutama.

14
Libistage ümbris täitetorule. Iga korpus on mitu jalga pikk. Kogu korpus tuleks libistada torule nii, et selle otsast rippuv saba oleks vähemalt 8 tolli (20,3 cm). Vorsti toppides täidab liha ümbrise. Mõnel juhul vajate terve vorstipartii jaoks ainult ühte kesta.

15
Täitke korpus. Asetage liha korraga vorstitäidisesse. Keerake täidis allapoole, nii et liha hakkab täitetorust väljuma ja täidaks ümbrise. Kasutage ühte kätt, et aidata korpusel aeglaselt toru küljest lahti libiseda, kui vorstiliha seda täidab, ja teist kätt, et suunata vorst spiraalikujuliseks. Vajab veidi harjutamist, et saada aru, kui kiiresti täiteainet vändata ja täita. ümbris. Nii et alustage aeglaselt, kuna te ei soovi, et ümbris rebeneks. Kui teil on vorstiliha, mis ei mahu täidisesse, hoidke seda jääkülmas kausis, kuni vorst saab otsa. Seejärel täitke täitematerjal kiiresti uuesti. Kui ümbris saab otsa, eemaldage see täitematerjalist, siduge ots kinni ja jätkake uue ümbrisega. Jätkake soolte täidisega, kuni liha saab otsa.

16
Moodustage lingid. Nüüd peaks korpuse ühes otsas olema üks või mitu vorstirulli, mis on sõlmes ja teisest otsas avatud. Moodustage lülid, mõõtes sõlmest kuus tolli, pigistades vorsti pöidla ja nimetissõrmega ning keerates kätega kaks tükki kolm korda enda poole. Mõõtke veel kuus tolli mähist allapoole, tehke näputäis ja seekord keerake kolm korda endast eemale. Jätkake samamoodi mööda mähist allapoole, kuni teil on rohkem linkide loomiseks ruum otsa saanud. Sõlmi mähise ots tihedalt vastu liha.Veenduge, et keerate ühe lingi enda poole ja järgmise lingi endast eemale. See tagab, et lingid ei lähe lahti.

17
Riputage vorst kuivama. Kasutage vorstide kuivama riputamiseks puidust kuivatusresti või muud tüüpi resti. Tõmmake need igal teisel keerdkäigul üle riiuli, nii et lingid ripuvad alla, kuid ei puutu kokku. Laske neil poolteist tundi kuivada.

18
Tõsta õhumulle. Steriliseerige nõel, kuumutades seda leegi kohal, ja torgake sellega iga vorsti, kus näete õhumulli. See laseb välja kogu sisse jäänud õhu ja tasandab korpuse vastu liha.

19
Säilitage vorstid. Aseta vorstid anumasse ööseks külmkappi, et maitsed jätkaksid sulandumist. Umbes kaheksa tunni pärast on vorstid söömiseks valmis. Küpseta neid ühe nädala jooksul või külmuta neid kuni mitu kuud enne söömist.