Kuidas küpsetada liha

Liha on teie dieedi oluline osa, et saada valku ja tervislikku kogust mineraalaineid. Seda saab küpsetada mitmel viisil, näiteks ahjus röstides, grillides või pannil praadides. Olenemata sellest, millise toiduvalmistamisviisi valite, veenduge, et valmistate seda alati põhjalikult, et ei tekiks toidu kaudu levivaid haigusi.

1
Sulata külmutatud liha 24 tundi külmikus. Hoidke külmutatud toiduaineid sulamise ajal jahedas, et nendes ei tekiks kahjulikke baktereid. Külmkapis olevat liha on ohutu kasutada 1–2 päeva pärast selle täielikku ülessulatamist või selle võib uuesti külmutada, kui te seda lõpuks ei kasuta. Suuremate lihade sulatamiseks külmikus kulub rohkem aega. Näiteks suurt külmutatud kalkunit tuleks iga 5 naela (2,3  kg) kohta 24 tundi külmikus sulatada. Liha saab sulatada ka külma veega täidetud kraanikausis. Pange liha veekindlasse kotti ja uputage see täielikult kraanikaussi. Vahetage vett iga 30 minuti järel, kui see hakkab soojenema. Sel viisil sulatatud liha tuleb kohe küpsetada. Ärge kunagi sulatage toitu toatemperatuuril, muidu võivad tekkida kahjulikud bakterid.

2
Maitse lisamiseks marineerige liha kuni 12 tundi. Kui liha on sulanud, pange marinaad koos lihaga suletavasse kilekotti ja jätke see külmikusse. See mitte ainult ei aita liha pehmeks muuta, vaid see imab endasse maitsed ja muudab liha maitsvamaks. Kui marineerida kauem kui 12 tundi, võib see liha pärast küpsetamise aega liiga pudruseks või kiduraks muutuda. Marinaade saab valmistada palsamiäädikaga. , punane vein või mis tahes vedelik ürtide ja vürtsidega.

3
Tõmmake liha külmkapist välja vähemalt 15-30 minutit enne küpsetamist. Hoidke liha küpsetusplaadil või kotis, et te ei saastaks oma tööpindu. Liiga külm liha küpseb ebaühtlaselt ja muudab selle väljast liiga küpseks, samal ajal kui see on seest alaküpsenud.

4
Eemaldage lõikelt noaga liigne rasv. Hoidke rasvatükki oma mittedomineeriva käega ja tõmmake seda lihast eemale, kuni see on pingul. Lõika kokanoaga kohas, kus rasv kohtub lihaga aeglase viilutamise liigutusega. Kallutage lõikamise ajal nuga rasva poole, et te ei eemaldaks osa heast lihast. Eemaldage väikesed ribad korraga, et saaksite kõige paremini kontrollida.Jäta lihale veidi rasva. Rasv eraldub küpsetamisel ja muudab teie liha maitsekamaks. Küpsetage liha, näiteks hirveliha, pühvli või kana, et vähendada rasvasisaldust.

5
Maitsesta liha soola ja pipraga. Lisage maitseained vahetult enne liha küpsetamist. Puista ¾ tl (4 g) soola ja pipart 1 naela (0,45 Â kg) kohta ning hõõru see sisse, et liha küpsedes maitse endasse imaks. Lisage muid vürtse ja ürte, kui soovite keerukamat maitset, kuid tavaliselt lihtsat. hooaeg ajab asja ära.

6
Enne serveerimist kontrolli lihatermomeetriga sisetemperatuuri. Torka lihatermomeeter liha kõige paksemasse kohta. Oodake lugemist, et teha kindlaks, kas teie liha on küpsetamise lõpetanud. Pärast näidu võtmist desinfitseerige termomeeter kuuma vee ja nõudepesuvahendiga. Tõmmake liha mõõtmise ajaks soojusallikast eemale, et see teie näitu ei mõjutaks.

7
Küpseta punast liha temperatuurini 145 °F (63 °C). Mõõtke praadide, karbonaadi või prae temperatuure, kuni need on õigel temperatuuril. See hõlmab veise-, sea-, lamba- või vasikaliha. Kui liha on soe, laske sellel 3 minutit puhata. Ärge sööge haruldasi praade, kui teil on nõrk immuunsüsteem.

8
Veenduge, et jahvatatud punase liha temperatuur oleks üle 160 °F (71 °C). Tükeldage suuremad hakklihatükid, et need kiiremini küpseksid. Enne tarbimist veenduge, et jahvatatud liha oleks täielikult pruunistatud.

9
Valmistage linnuliha temperatuurini 165 °F (74 °C). Iga linnulihatükk tuleb põhjalikult läbi küpsetada, kuna see võib toorelt tarbides põhjustada toidumürgitust. Veenduge, et linnuliha oleks kogu ulatuses ühtlast värvi ja et sees olev mahl oleks selge.

10
Kuumuta ahi temperatuurini 425 °F (218 °C). Hoidke ahju kõrgemal temperatuuril, et liha oleks krõbedam ja toekam. Alustage liha ettevalmistamise ajal ahju eelkuumutamist, et see oleks valmis, kui olete valmis küpsetama. Kui soovite pehmet liha, mis “kukkub luu küljest lahti”, hoidke kuumust umbes 300–350 °F ( 149–177 °C). Madalamal kuumusel kulub täielikuks küpsetamiseks kauem aega.

11
Pange liha küpsetuspannile ahju. Enne liha ahjupannile asetamist määrige see kas küpsetussprei või valitud toiduõliga, et liha külge ei jääks. Lisage liha, asetage pann ahju keskmisele restile ja sulgege uks. Kui küpsetate kana, otsige üles kinnitatava restiga pann. Asetage kana restile, et kuumus saaks linnu kõik küljed ühtlaselt läbi küpseda ja naha krõbedaks muuta. Vältige liha küpsemise ajal ukse avamist. Iga kord, kui ahju avate, pääseb kuumus välja ja liha küpsetamine võtab veelgi kauem aega.

12
Küpseta liha, kuni see saavutab ohutu sisetemperatuuri. Küpsetusaeg oleneb valmistatava liha suurusest ja tüübist. Väiksema lihaportsjoni valmistamiseks kulub umbes 30–40 minutit, kuid suuremate tükkide või täispraede valmistamiseks võib kuluda kuni paar tundi. Kanarindade küpsemiseks kulub 20–30 minutit, täiskana valmistamiseks aga umbes poolteist tundi. .Küpseta praade ahjus 15–20 minutit.Seapraadid varieeruvad olenevalt küpsetatavast jaotustükist, kuid tavaliselt kulub selleks 15–20 minutit 1 naela (0,45 kg) kohta. Kontrollige temperatuuri pärast esimest 30 minutit, ja seejärel iga 15-20 minuti järel.

13
Lase lihal pärast ahjust väljavõtmist 10 minutit puhata. Ärge lõigake liha kohe pärast ahjust välja võtmist, muidu jookseb mahl välja ja liha hakkab kuivama. Enne liha lõikamist jätke liha pannile pliidiplaadile.

14
Lülitage grill sisse või süütage süsi. Selle süütamiseks keerake gaasigrillil käivitusketast. Kui teil on söegrill, pritsige väike kogus süütevedelikku või kasutage 2 murenenud ajalehetükki ja süütage see pika varrega tulemasinaga. Laske grillil kaanega eelsoojeneda 15 minutit. Kui saate seda kontrollida, hoidke temperatuuri keskmisel kuumusel. Liiga kuum grill hakkab liha väljastpoolt kõrvetama, kui seest alaküpseb. Veenduge, et grillrestid oleksid puhtad, enne kui hakkate sellel küpsetama.

15
Asetage liha grillile leekide kohale ja sulgege kaas. Jaotage liha ühtlaselt üle restide, nii et need jääksid leekidest üle. Asetage kaas kohe tagasi, et kuumus oleks sees. Veenduge, et teie liha ei tilguks marinaadist, vastasel juhul võivad leegid süttida.

16
Keerake liha poole küpsetusaja pealt ümber. Vaadake oma liha külgi, et näha värvimuutust. Punane liha hakkab pruunistuma ja linnuliha muutub küpsedes valgeks. Kui näete liha poolel teel värvimuutust, pöörake liha tangide või pika varrega spaatliga, et see saaks mõlemale küljele grilljäljed. Keerake liha küpsetamise keskel mõlemalt poolt, et saada liha ümber. traditsioonilised ülekäigu grillmärgid.

17
Grillige liha, kuni see on täielikult küps. Kanarindadele kulub otsesel kuumusel umbes 8 minutit ühe külje kohta, kuid 10–12 minutit, kui need pole leegi kohal. Grillige lihatükke, mis on õhemad kui 3,8 cm (1,5 tolli) mõlemalt poolt 5 minutit, kuid paksemate praedide temperatuuri kontrollimiseks kasutage lihatermomeetrit. Sealiha kotlette täielikuks küpsemiseks grillil kulub 12–20 minutit. Kontrollige alati sisetemperatuuri, kuna grilli kuumus võib varieeruda.

18
Kuumuta õliga määritud pann pliidil keskmisel-kõrgel kuumusel. Laota toiduõli kogu panni pinnale, kallutades ja pöörates seda. Hoidke pannil kuumust, kuni õli hakkab lainetama. Mittenakkuvad pannid muudavad teie prae vähem krõbedaks. Valige malmist pann.

19
Asetage liha pannile, kui see on kuum. Enne pannile panemist veendu, et liha marinaadist ei immitseks. Enne kui õli hakkab suitsema, asetage liha panni keskele või laotage väiksemad lihatükid ühtlaselt laiali, et liha ei oleks ülerahvastatud. Ärge liigutage liha pannil, kui olete selle sisse lasknud. .

20
Pöörake liha, kui selle põhjas on tumedat värvi. Tõstke liha pannilt tangi või spaatliga, et kontrollida küpsemise värvi. Kui liha kleepub panni külge, oodake selle ümberpööramist. Kui näete tumedat pruunistust või paneering on kuldpruun, pöörake liha ümber.

21
Küpseta liha põhjalikult. Liha suurus ja tüüp mõjutavad küpsemiseks kuluvat aega. 170 g (6 untsi) kana rinnatüki mõlemal küljel kulub läbiküpsemiseks umbes 5 minutit. 2,5 cm (1 tolli) paksune veiseliha või sea sisefilee võtab mõlemalt poolt 3–4 minutit. Kui teie liha ei ole õigel temperatuuril ja kardate, et pann kõrbeb, eemaldage liha ahjust. pannile ja asetage see küpsetuspannile. Enne uuesti temperatuuri kontrollimist pange see 2–3 minutiks ahju praadimisrežiimile.