Kuidas veiseliha sulatada

Kui soovite külmutatud veiseliha üles sulatada, on selleks kolm ohutut meetodit. Sulatage veisehakkliha või veiselihatükid külmas vees, külmkapis või mikrolaineahjus. Ära anna järele kiusatusele jätta see terveks päevaks letile või lasta kuuma vee all! Need meetodid suurendavad toidust põhjustatud haiguste tõenäosust. Kasutage veiseliha sulatamiseks ühte USDA poolt heaks kiidetud kolmest meetodist ja olete kaitstud kahjulike bakterite eest ja maitsva veiseliha on kohe laual!

1
Asetage külmutatud veiseliha lukuga kilekotti. Eemaldage veiseliha poepakendist ja sulgege see tõmblukuga kilekotti. Veenduge, et ülaosa oleks täielikult suletud, et vältida bakterite ja vee sissepääsu. See sulatusmeetod sobib kas jahvatatud veiseliha või veiselihatükkide (nt praad) puhul.

2
Asetage kott veiselihaga suurde kaussi ja katke see külma veega. Veenduge, et kauss oleks piisavalt suur, et saaksite koti veiselihaga täielikult uputada. Täitke see peaaegu otsani külma veega ja asetage see kraanikaussi või letile. Ärge kunagi kasutage veiseliha sulatamiseks kuuma vett, sest see suurendab oluliselt ohtu, et lihale tekivad ohtlikud bakterid.

3
Jätke veiseliha vähemalt 15 minutiks kuni tunniks seisma. Iga 0,45 kg veiseliha sulatamiseks kulub umbes 1 tund. Õhukesed veiselihalõigud, nagu praad, sulavad umbes 15–30 minutiga. Kui sulatate suuri veisehakklihapakke või suuri veiselihatükke, võib selleks kuluda kauem kui tund.

4
Vahetage vett iga 30 minuti järel. See tagab, et see jääb külmaks ja vähendab bakterite kasvu ohtu. Seadistage äratus, mis tuletab teile meelde, et peate liha kontrollima 30 minuti pärast. Kui külmutatud veiseliha ülessulatamiseks kulub kauem kui tund, vahetage vett iga 30 minuti järel.

5
Küpseta veiseliha niipea, kui see on täielikult sulanud. Bakterite võimaliku kasvu vältimiseks peate liha kohe küpsetama. Pange kõik ülejäägid külmkappi või sügavkülma. Veiseliha on okei küpsetada isegi siis, kui see pole täielikult sulanud. Külmutatud osade küpsetamine võtab veidi kauem aega.

6
Külmutatud veiseliha asetage külmkappi pakendisse või kaanega kaetud nõusse. Jätke veiseliha poepakendisse või asetage see kaanega või kilega kaetud nõusse. See tagab, et teie külmikusse ei leki niiskust ega lihamahla. See meetod töötab nii veisehakkliha kui ka veiselihatükkide puhul. Ärge kunagi sulatage külmutatud veiseliha letil, sest liha välispindadele võivad soojenemisel areneda bakterid. kõigepealt üles.

7
Jätke veiseliha külmikusse kuni 1 päevaks, kuni see sulab. Suuremate veiselihatükkide, näiteks praad või naela veisehakkliha, sulatamiseks kulub kuni 24 tundi. Väiksemad jaotustükid, nagu praed, võtavad vähem aega. Veiseliha ohutuks sulatamiseks peab teie külmik olema seatud temperatuurile 40 °F (4 °C) või alla selle.

8
Küpseta veiseliha 1-2 päeva jooksul pärast sulamist. Veiseliha säilib hea kuni 2 päeva pärast sulamist, kui jätate selle külmikusse. Külmutage uuesti kõik osad, mida te ei saa 2 päeva jooksul küpsetada, et säilitada veiseliha hilisemaks kasutamiseks. Kui veiseliha pole lõpuni sulanud, pidage meeles, et seda on täiesti ohutu küpsetada, kui see on veel osaliselt külmunud. Sel viisil küpsetamine võtab umbes 50% kauem aega kui sulatatud veiseliha.

9
Asetage külmutatud veiseliha mikrolaineahjukindlale taldrikule või taldrikule. Võtke liha pakendist välja ja asetage see taldrikule või taldrikule, mida sobib mikrolaineahju panna. Veenduge, et nõudel on küljed, et mahl ja niiskus ei valguks üle kogu teie mikrolaineahju. Võite sulatada kas veisehakkliha või veiselihatükke mikrolaineahjus. Ärge pange veiseliha mikrolaineahju poepakendisse, sest see võib sulavad või süttivad.

10
Sulatage veiseliha 50% võimsusega 2 minutit 0,45 naela (1 naela) kohta. Pange veiseliha mikrolaineahju ja seadke võimsus 50% peale või kasutage sulatusfunktsiooni. Kontrollige liha ja jätkake selle sulatamist 45-sekundiliste sammudega, kui see pole täielikult sulanud. Kui sulatate veiseliha tükke, näiteks praad, siis pöörake need esimese 2 minuti pärast ümber, et veiseliha sulaks ühtlaselt.

11
Küpseta veiseliha kohe pärast mikrolaineahjus sulatamist. Bakterite kasvu vältimiseks peate veiseliha pärast mikrolaineahjus sulatamist kiiresti küpsetama. Pärast küpsetamist jahutage või külmutage kõik ülejäägid, niipea kui need on jahtunud. Kui veiselihast on ainult väike osa, mis on veel härmas, kuid suurem osa sellest on sulanud, alustage selle küpsetamist, et vältida küpsetusosi. sellest mikrolaineahjus.