Kuidas valmistada vahvlifriikartuleid

Kui teil on õiged tööriistad, saate ise valmistada vahvlifriikartuleid kodus. Prae vahvlifriikartuleid kõige traditsioonilisema maitse saavutamiseks. Kui eelistate tervislikumat valikut, kaaluge friikartulite küpsetamist või küpsetamist vahvliraudaga.

1
Kuumuta õli. Valage fritüüri 4 tolli (10 cm) toiduõli. Lülitage kuumus sisse ja laske õlil soojeneda 350 kraadi Fahrenheiti (180 kraadi Celsiuse järgi). Kui teil pole fritüüri, võite õli valada suurde Hollandi ahju või paksu põhjaga kastrulisse. Asetage pott pliidile keskmisel-kõrgel kuumusel. Kasutage õli temperatuuri jälgimiseks praadimistermomeetrit. Küpsetusprotsessi ajal peaks see jääma temperatuurile 350 kraadi Fahrenheiti (180 kraadi Celsiuse järgi). Selle saavutamiseks kohandage oma temperatuuri sätteid vastavalt vajadusele.

2
Puhasta kartulid. Loputage kartuleid jaheda jooksva vee all, nühkides samal ajal mustust köögiviljaharjaga maha.Põhjalik puhastamine on oluline, kui kavatsete friikartulite kestad peal hoida. Kui eelistate kooreta friikartuleid, siis koorige kartulid esmalt. ja loputage neid jooksva vee all, kui olete lõpetanud. Kuna määrdunud kestad on kadunud, pole vaja kartuleid harjaga nühkida.

3
Viiluta kartul, kasutades servitatud vahvlitera. Sisesta vahvlitera kinnitus mandoliini sisse. Viige kartuli ots üle tera, tehes ühe serviga viilu. Vahvli tera peal peaksid olema servad. Kui teie mandoliin võimaldab teil valida viilude paksust, valige paksus vähemalt 1/4 tolli (6 mm). Kui teil mandoliini ei ole, võite kasutada ka rihveldatud juustunuga. Lõigake otse kartuli otsa ja lõigake umbes 1/4 tolli (6 mm) paksused viilud, kui mitte veidi paksemad.

4
Pöörake ja jätkake viilutamist. Pöörake kartulit 90 kraadi, nii et vertikaalsed sooned jooksevad nüüd horisontaalselt. Tehke selle nurga alt teine ​​viil. Saadud ristlõikest tuleks saada vahvliprae kuju. Kui te kartulit ei pööra, näevad teie viilud vahvlite asemel välja nagu servad. Jätkake viilutamist nii, pöörates kartulit iga viilu vahel 90 kraadi. Korrake, kuni lõikate mõlemad kartulid läbi.

5
Prae kartulid partiidena. Pane mitu lõigatud viilu kuuma õli sisse. Prae mitu minutit, keerates vastavalt vajadusele, kuni friikartulid muutuvad kuldpruuniks. Jälgige friikartuleid tähelepanelikult, et need ei kõrbeks. Kartulid tuleb praadida partiidena, mitte korraga. Kuumale õlile liiga palju lisamine võib panni välja tõrjuda ja temperatuuri langeda. Selle tulemusena ei küpse friikartulid korralikult.

6
Nõruta liigne õli. Eemaldage valmis friikartulid kuumast õlist lusikaga. Tõsta need puhta paberrätikuga vooderdatud taldrikule. Oodates, kuni õli ära voolab, võid alustada järgmise partii friikartulitega.

7
Lisa sool ja naudi. Puista friikartulitele soola, kuni need on veel kuumad, ja söö neid kohe, et nautida parimat maitset.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 450 kraadi Fahrenheiti (230 kraadi Celsiuse järgi). Samal ajal valmistage ette 15×10-tolline (38×25 cm) küpsetusplaat, vooderdades see mittenakkuva alumiiniumfooliumiga. Teise võimalusena võite õli asemel küpsetusplaadi kergelt katta mittenakkuva küpsetuspritsiga.

9
Puhasta kartulid. Loputage kartuleid jooksva vee all, samal ajal nühkides kestad jäiga juurviljaharjaga. Kui soovite koored alles jätta, tuleb mustus sel viisil maha küürida. Kui te ei soovi kesta säilitada, koorige kartulid enne ja loputage neid jooksva vee all, kui olete lõpetanud. Te ei tohiks neid nühkida, kuna määrdunud nahad on juba kadunud.

10
Viiluta kartul, kasutades servitatud vahvlitera. Kinnitage vahvlitera kinnitus mandoliini sisse. Tõmmake kartuli ots tugeva ja ühtlase survega üle tera, luues esimese viilu. Vahvli tera peal peaks olema servad. Friikartulite liiga õhukeseks muutumise vältimiseks kasutage 0,6 kuni 1,25 cm (1/4–1/2 tolli) paksust. Kui teil pole mandoliini, kaaluge rihveldatud juustunoa kasutamist. Haki selle noaga otse kartuli otsast, tehes 0,6–1,25 cm paksused viilud.

11
Pöörake ja jätkake viilutamist. Pöörake kartulit 90 kraadi. Vertikaalsed sooned peaksid nüüd jooksma horisontaalselt. Tehke selle nurga alt teine ​​viil. Sel viisil kartulit pöörates peaks tekkima ristikujuline vahvlimuster. Kui te kartulit ei pööra, saate vahvlifriikartulite asemel röstitud friikartuleid. Jätkake mõlema kartuli viilutamist sel viisil, pöörates iga viilu vahel 90 kraadi.

12
Küpseta kartuliviilud. Laotage kartuliviilud ettevalmistatud küpsetusplaadile, asetades need üheks kihiks. Küpsetage friikartuleid eelkuumutatud ahjus 20–25 minutit või kuni need muutuvad kuldpruuniks. Täpne aeg võib varieeruda sõltuvalt sellest, kui paksuks friikartuleid lõikate. Võimalik, et pärast esimest 15 minutit peate kontrolli edenemist iga 5 minuti järel, et vältida friikartulite kõrbemist. Kui eelistate ühtlaselt pruunistunud friikartuleid, kaaluge friikartulite pö