Kuidas valmistada T-kondipraad

T-kujuline steik on veiseliha peatükk, mis on saanud oma nime T-kujulise luu järgi, mis seda jagab. See on lõigatud selja- ja sisefileest, mis on kaks kõige mahlasemat lehma lihaosa. Olenemata sellest, millise toiduvalmistamismeetodi valite, on siin toodud ligikaudsed temperatuurid, mida peaksite otsima: harv: 125 °F (51 °C); keskmiselt harv: 130 ºF (55 ºC), keskmine: 140 ºF (60 ºC). Ettevalmistusaeg (Pan-Sear): 10 minutit Küpsetusaeg: 13–18 minutit Koguaeg: 25–30 minutit

1
Ostke kvaliteetne praad. Tugev, erkpunane praad on värskem kui pehme, tumedamat värvi praad. Otsige ka õhukeste valgete rasvajoonte ühtlast jaotumist kogu pinnal. Marmor sulab ja niisutab liha küpsetamise ajal, muutes teie praad pehmeks ja maitsvaks.Valige ühtlaselt lõigatud praad, mis on umbes 1 1/4 tolli (31,75 mm) paksune.Värskuse kinnitamiseks kontrollige pakendit ja aegumiskuupäevi.Kui olete Ameerika Ühendriikidest steiki ostes jälgige etiketil USDA veiseliha klassi, mis on ametlik kvaliteedinäitaja: “Prime” on parim, millele järgneb “Choice” ja seejärel “Select”.

2
Sulatage oma praad. Enne toiduvalmistamist võtke praad külmkapist või sügavkülmast välja, et see sulaks toatemperatuurini, umbes 21 °C (70 ºF). Vältige steiki külma küpsetamist, sest liha tõmbub kokku ja seda on raske närida.

3
Veenduge, et teie praad oleks kuiv. Patsuta see paberrätikuga maha. Liha peaks olema kuiv, et te ei peaks seda hoopis aurutama!

4
Maitsesta oma praad. Õrn maitsestamine, näiteks soola puistamine, aitab parandada teie praadide loomulikku maitset. Kui tunnete end seiklushimulisena, võite proovida ka pipart, paprikat või muid kuivatatud vürtse. Vältige ülemaitsestamist, sest see ei lase teil maitsta oma praadide loomulikku maitset. Kui kasutate soola, ärge maitsestage praade vahetult enne küpsetamist. , kuna see lisab niiskust, mis segab toiduvalmistamise protsessi. Kui soovite kasutada märgmaitseaineid, on kõige parem oma praad marineerida ja paariks tunniks külmkappi panna. Ärge unustage enne küpsetamist anda aega, et see külmikust välja võtta ja toatemperatuurini jõuda.

5
Valmistage pann ette. Kuumuta kaks supilusikatäit oliivi- või taimeõli pannil keskmisel kuumusel. Võimalusel kasutage malmpanni või mõnda muud rasket panni.

6
Prae oma praad. Praadige tangide või spaatliga praad mõlemalt poolt, aeg-ajalt liigutades, et see panni külge ei kleepuks. Servade pruunistamiseks hoidke praad pannil vertikaalselt üleval. Küpseta umbes 5–6 minutit haruldaste, 6–7 minutit keskmiselt haruldaste ja 7–8 minutit keskmise puhul.

7
Mähkige praad sisse ja laske enne serveerimist mõni minut seista. Eemaldage praad pannilt, kui see on teie maitse järgi söestunud. Mähi see alumiiniumfooliumisse ja lase 5–10 minutit seista, sest see võimaldab maitsetel seguneda ja settida. Serveeri tervelt või viilutatuna.

8
Eelsoojendage oma grill. Olenemata sellest, kas kasutate söe-, gaasi- või elektrigrilli, soojendage see umbes 260 °C-ni (500 ºF).

9
Kaitske oma grilli kleepumise eest. Kui teie grillil pole mittenakkuvat pinda, katke see mittenakkuva küpsetusspreiga, et vältida liha kleepumist.

10
Grillige oma praad. Aseta praad grilli kõige kuumemasse kohta, tavaliselt keskele. Harva küpsetage seda 2 minutit mõlemalt poolt ja seejärel viige see grilli jahedamale osale, tavaliselt äärtele, veel 6-8 minutiks, aeg-ajalt ümber pöörates. Keskmiselt harvadel juhtudel lisage küpsetusajale 1-3 minutit ja keskmisele 3-5 minutit.

11
Enne serveerimist laske oma praadil mõni minut seista. Eemaldage praad grillilt, kui see on teie maitse järgi söestunud. Kasutage väikest teravat nuga, et teha pihvi keskele väike sisselõige. Kui see näib olevat valmis, laske sellel 10–15 minutit seista, kuna see võimaldab maitsetel seguneda ja settida. Kui ei, siis grilli veel 1-2 minutit. Serveeri tervelt või viilutatuna.

12
Eelsoojendage oma broiler. Lülitage broiler sisse ja soojendage seda temperatuurini umbes 550 ºF (290 ºC). Samuti asetage ülemine rest 5 tolli (12 cm) kaugusele broileri ülaosast.

13
Valmistage pann ette. Kui teie grillpannil pole mittenakkuvat pinda, katke see mittenakkuva küpsetussprei või õliga, et vältida liha kleepumist.

14
Prae oma praad. Asetage oma praad grillpannile ja asetage pann eelkuumutatud broileri ülemisele restile. Harvadel juhtudel sulgege uks ja laske sellel 4 minutit küpseda, enne kui avate ukse ja pöörake seda veel 4 minutit teiselt poolt küpsetamiseks. Keskmise ja haruldase puhul lisage kogu küpsetusajale 1-3 minutit ja keskmise jaoks 3-5 minutit.

15
Kontrollige ja serveerige oma praad. Eemaldage praad broileri küljest, kui see on teie maitse järgi söestunud. Kasutage väikest teravat nuga, et teha pihvi keskele väike sisselõige. Kui see näib olevat valmis, serveeri kohe; kui ei, siis pange see tagasi ahju ja hautage veel minut enne eemaldamist ja serveerimist. Serveeri tervelt või viilutatuna.

16
Kuumuta oma ahi. Lülitage ahi sisse ja soojendage seda temperatuurini umbes 450 ºF (230 ºC).

17
Valmistage pann ette. Kuumutage 1 supilusikatäis oliivi-, rapsi- või muud taimeõli malmpannil või muul raskel pannil oma põleti peal kõrgel kuumusel.

18
Prae oma praad. Asetage praad kuumale pannile, kui see hakkab suitsema. Vähenda kuumust ja prae mõlemalt poolt 4 minutit, kuni see on harvem. Keskmiselt harvadel juhtudel küpseta 1 minut kauem ja keskmisel 2 minutit kauem.

19
Rösti oma praad. Eemaldage pann pliidilt ja viige see eelsoojendatud ahju ning röstige 6-8 minutit.

20
Enne serveerimist laske oma praadil mõni minut seista. Võtke praad ahjust välja, kui see on teie maitse järgi söestunud. Kasutage väikest teravat nuga, et teha pihvi keskele väike sisselõige. Kui see näib olevat valmis, laske sellel 10–15 minutit seista, kuna see võimaldab maitsetel seguneda ja settida. Kui ei, siis rösti veel 1-2 minutit. Laske sellel umbes 10 minutit seista, kuna see võimaldab maitsetel seguneda ja settida. Serveeri tervelt või viilutatuna.