Kuidas valmistada šokolaadikausse

Kui soovite serveerida magustoitu oma söödavas kausis, proovige valmistada šokolaadikausse. Sulata maitsev piim, valge või mõrkjas šokolaad ja puhu mõned õhupallid õhku. Kasta õhupallid poolenisti šokolaadi sisse ja tõsta kõrvale, et šokolaad taheneks. Seejärel lööge ja eemaldage õhupallid, et paljastada kaunid šokolaadikausid. Veel ühe lihtsa viisi jaoks kausside valmistamiseks määri sulatatud šokolaad painduvasse silikoonvormi ja jäta tahenema.

1
Puhastage 4 õhupalli niiske paberrätikuga. Valage veidi vett paberrätikule ja pigistage seda tihedalt, et liigne vesi välja tilguks. Seejärel pühkige niiske paberrätikuga üle 4 õhupalli. See eemaldab pakendilt tolmu, et see ei satuks teie šokolaadile. Kui soovite õhupalle rohkem puhastada, peske neid külma veega kausis. Seejärel kuivatage need põhjalikult puhta rätikuga.

2
Laske õhupallid õhku nii suured kui soovite. Kui plaanite teha väikeseid šokolaadikausse, puhuge õhupalle veidi õhku, nii et need on väga väikesed. Suurte šokolaadikausside valmistamiseks puhuge need õhku, kuni need on umbes pooleni pumbatud. Kuigi võite kasutada veepalle, on neid raskem poputada, mistõttu on šokolaadist raskesti eemale tõmmata.

3
Sulata šokolaad topeltkatlas. Topeltboileri seadistamiseks pange pliidile väike pott ja valage sisse nii palju vett, et see ulatuks 2,5 cm (1 tolli) võrra ülespoole. Kuumutage vett madalal kuumusel, kuni see keeb. Seejärel aseta potile kuumakindel kauss ja pane sinna 2 1/2 tassi (437 g) tükeldatud šokolaadi. Sega šokolaadi, kuni see on sulanud ja ühtlane. Selleks peaks kuluma umbes 10 minutit. Šokolaadikauss ei tohiks puudutada selle all olevas potis olevat vett.

4
Laota ahjuplaadile väikesed lusikatäied sulatatud šokolaadi. Šokolaadikausside eemaldamise hõlbustamiseks lao küpsetusplaadile tükk küpsetuspaberit. Seejärel võtke 1 supilusikatäis (15 ml) sulašokolaadi ja ajage see umbes 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) läbimõõduga ringiks laiali. Tehke iga šokolaadikausi jaoks 1 ring ja jätke ringide vahele umbes 6 tolli (15 cm) ruumi. Ringid loovad kaussidele väikese aluse, et õhupallid ei läheks ümber ega kõveneks ebaühtlaselt.

5
Kastke õhupall poolenisti šokolaadiga ja asetage see ringile. Võtke 1 täispuhutud õhupallid ja langetage täiesti ümmargune ots sulatatud šokolaadi sisse. Jätkake langetamist, kuni šokolaad jõuab õhupalli külgede poole. Seejärel asetage šokolaadiballoon otse küpsetusplaadil olevale ringile. Korrake seda iga kausi puhul, mida kavatsete teha. Kui soovite, et kaussidel oleks tipud ja orud, langetage õhupall nurga all šokolaadi sisse. Seejärel keerake õhupalli ja langetage see uuesti.

6
Tõsta šokolaadipallid 20–60 minutiks külmkappi. Tõstke küpsetusplaat ettevaatlikult külmkappi ja jätke šokolaadipallid jahtuma, kuni šokolaad kõveneb. Kui soovite neid eelnevalt valmistada, võite neid hoida külmkapis kuni 1 päev, kuid šokolaad võib hakata õitsema või arenema. hägused triibud.

7
Tõstke iga õhupall välja ja koorige see šokolaadikausi küljest lahti. Kui šokolaad on tahenenud, eemaldage küpsetusplaat külmkapist. Kasutage iga õhupalli väljatõmbamiseks hambaorki või puidust vardast ja tõmmake tühjaks lastud õhupall õrnalt šokolaadist eemale. Olge šokolaadikausside puudutamisel ettevaatlik. Tõenäoliselt jätate neile sõrmejäljed.

8
Täida šokolaadikausid ja serveeri. Asetage iga šokolaadikauss serveerimistaldrikule ja täitke kausid oma lemmikesemetega. Näiteks täitke need viilutatud värskete puuviljadega, nagu marjad, aprikoosid, mangod või banaanid. Võite kausid täita ka jäätise, vahukoore või vahuga. Kuigi võite šokolaadijääke külmkapis hoida, võivad need muutuda häguseks või teraliseks, mida kauem neid hoitakse. Proovige kausid ära kasutada 1 päeva jooksul.

9
Kuumuta šokolaadi tasasel tulel, kuni see sulab. Tehke topeltboiler, pannes poti pliidile ja valades sinna umbes 1 tolli (2,5 cm) vett. Lülitage põleti madalale, nii et vesi hakkab podisema. Seejärel pane kuumakindlasse kaussi 2 tassi (350 g) tükeldatud šokolaadi ja aseta kauss potti. Jätkake šokolaadi segamist umbes 10 minutit, et see sulaks. Jälgige, et kauss ei puudutaks selle all olevas potis podisevat vett. Kui te ei soovi šokolaadi pliidil kuumutada, pange see mikrolaineahju ja kuumutage seda 15-sekundiliste sammudega, kuni see on ühtlane. Segage šokolaadi iga 15-sekundilise sammu järel.

10
Tõsta igasse vormiõõnde 1 supilusikatäis (15 ml) šokolaadi. Võtke välja silikoonvorm, millel on 6 poolkerakujulist õõnsust. Valage igasse õõnsusse lusikatäis sulatatud šokolaadi. Silikoonvormi pole vaja vooderdada ega pihustada, kuna šokolaad ei kleepu selle külge.

11
Määri šokolaad iga süvendi külgedele. Kasutage lusika tagakülge või silikoonpintslit, et sulatatud šokolaad õõnsuste külgedel hajutada. Iga õõnsus peaks olema kaetud sulatatud šokolaadiga.

12
Pane silikoonvormi 8–15 minutiks külmkappi. Aseta šokolaadiga kaetud silikoonvorm ettevaatlikult külmkappi. Jätke see seisma, kuni šokolaad vormis täielikult taheneb. Pidage meeles, et kui kasutate stabilisaatoritega šokolaadikommi katet, peate selle võib-olla külmutama, enne kui kate taheneb.

13
Pöörake vorm ümber ja koorige see šokolaadikausside küljest lahti. Kui šokolaad on kõva, võta vorm külmkapist välja ja keera puhtal tööpinnal tagurpidi. Asetage peopesa vormi keskkohale ja eemaldage teise käega aeglaselt vormi nurk, mis on endast kaugemal. Šokolaadikausid eralduvad vormist.

14
Täida šokolaadikausid puuviljade või magustoiduga. Asetage igale serveerimistaldrikule šokolaadikauss ja täitke see teie valitud küpsete puuviljadega, nagu banaaniviilud, marjad või aprikoosid. Võid kausid täita ka jäätise, vahu või vahukoorega. Kui soovid šokolaadikausid ette valmistada, oota, kuni need on täidetud vahetult enne serveerimist. Tühjad vormid jahutada õhukindlas anumas ja kasutada ära 1 päeva jooksul.