Kuidas valmistada riisipudingut

Riisipuding on suurepärane viis riisijääkide ärakasutamiseks. Kuumana serveerimisel muutub see koheselt mugavaks toiduks külmal talveõhtul; serveeritakse külmalt ja sellest saab kuumal suvepäeval värskendav magustoit. Riisipudingi valmistamiseks on lugematul hulgal viise, alates lihtsast munavabast kuni vanillikastetaolise vanamoodsani. Võite isegi kookospiima abil midagi eksootilisemat valmistada. Ükskõik, kumma valite teha, saate kindlasti midagi maitsvat ja maitsvat!

1
Valmistage kastrulis 1½ tassi (375 grammi) keedetud riisi. Võite kasutada eelmise õhtu riisijääke või teha seda värskena. Kui soovite seda värskelt valmistada, tehke järgmist: täitke kastrul pool tassi (115 grammi) kuiva riisi (eelistatavalt keskmise teraga) ja 1 tassi (240 milliliitrit) vett. Laske vesi ja riis keema. keskmisel-kõrgel kuumusel.Katta pann kaanega ja alanda kuumust madalaks.Hauta riisi madalal kuumusel 15 minutit.Pühkige riis kahvliga kohevaks. Jätke see kastrulisse.

2
Sega juurde piim ja suhkur. Kraapige kindlasti poti põhja, eriti kui tegite riisi värskena. See aitab eemaldada panni põhja kinni jäänud riisi.

3
Keeda riisi kaaneta keskmisel kuumusel 30–40 minutit. Sega riisi sageli, et see ei kõrbeks ega kleepuks poti põhja. Riisipuding valmib siis, kui see muutub paksuks, nagu puder.

4
Tõsta pott pliidilt ja sega hulka vanilliekstrakt. Jätkake segamist, kuni see on ühtlaselt segunenud. Kindlasti kraapige aeg-ajalt ka poti põhja. Mõnikord liimitakse riis poti põhja ja see lööb need terad lahti.

5
Tõsta puding lusikaga tassidesse ja kaunista puista kaneeliga. Kühveldage puding vahukulbiga üksikutesse kaussidesse. Soovi korral kaunista igaüks kaneeliga.

6
Enne serveerimist lase pudingul mõni minut jahtuda. Serveeri puding, kui see on veel kuum. Kui soovite värskendavamat maiust, laske pudingil esmalt jahtuda toatemperatuurini, seejärel jahutage seda külmikus, kuni see muutub teie maitse järgi külmaks. Kui jahutate pudingit külmikus, vajutage kilelehte. vastu pudingi pinda. See hoiab ära naha moodustumise peal. Enne pudingi serveerimist eemaldage plastkile.

7
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Sel ajal võid ka oma pajaroogi määrida.

8
Valmistage 1½ tassi (375 grammi) keedetud riisi. Võite kasutada eelmise õhtu riisijääke või teha seda värskena. Kui teete seda värskelt, vajate umbes ½ tassi (115 grammi) kuiva riisi (eelistatavalt keskmise teraga) ja 1 tassi (240 milliliitrit) vett. Kui soovite riisi värskeks muuta, tehke järgmist: pange kastrulisse ½ tassi (115 grammi) kuiva riisi (eelistatavalt keskmise teraga) ja 1 tass (240 milliliitrit) vett. Laske see keskmisel kuumusel keema. kõrge kuumus. Katke kastrul kaanega, seejärel alandage kuumust madalaks. Hauta riisi madalal kuumusel 15 minutit. Puhutage riis kahvliga kohevaks. Jätke see kastrulisse.

9
Klopi munad võiga määritud 2-liitrisesse pajanõusse. Murra munad otse pajavormi, klopi vispliga, kuni munakollased purunevad, ja sega valgetega.

10
Sega juurde piim, suhkur, vaniljeekstrakt ja sool. Jätka vispliga segamist, kuni kõik on ühtlaselt segunenud. Te ei soovi, et segamata munakollasele jääks triipe.

11
Voldi riis ja rosinad soovi korral kummilabida abil piima ja munasegusse. Ärge muretsege, kui segu tundub märg ja supine; riis imab küpsetamise ajal vedelikku endasse. Rosinate lisamine on traditsiooniline, kuid kui teile need ei meeldi, võite need välja jätta. Pööramiseks leotage rosinaid enne pudingule lisamist 1 tassis (240 milliliitris) burboonis või viskis 1 tund.

12
Asetage pajaroog pannile, mis on täidetud 1 tolli (2,54 sentimeetri) veega. Aseta pajavorm suurema panni (näiteks ahjupanni või röstimispanni) sisse. Täitke suurem pann 1 tolli (2,54 sentimeetri) veega.

13
Küpseta riisipudingut 1 tund ja 15 minutit, segades iga poole tunni järel. Asetage pannid ettevaatlikult ahju. Küpseta riisipudingut 1 tund ja 15 minutit. Iga 30 minuti järel avage ahjuuks ja segage puding.

14
Laske pudingil enne serveerimist mõni minut jahtuda. Serveeri, kuni see on veel kuum. Kui soovite midagi veidi värskendavamat, laske riisil esmalt toatemperatuurini jahtuda, seejärel laske sellel külmkapis jahtuda. Selleks, et peale ei tekiks nahka, suruge riisipudingi pinnale kile; eemaldage see kindlasti enne serveerimist.

15
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Sel ajal võid ka oma pajarooga kergelt määrida, et see sinu jaoks valmis saaks.

16
Valmistage 1½ tassi (375 grammi) keedetud riisi. Võite kasutada riisijääke või teha seda värskena. Kui soovite muuta riisi värskeks, tehke järgmist: täitke kastrul pool tassi (115 grammi) kuiva riisi (eelistatavalt keskmise teraga) ja 1 tassi (240 milliliitrit). Laske vesi ja riis keskmisel kuumusel keema. – kõrgel kuumusel. Kata kastrul kaanega ja alanda kuumust madalale. Lase riisil tasasel tulel 15 minutit podiseda. Puhu riis kahvliga kohevaks. Jätke see kastrulisse.

17
Klopi munad ja kookospiim võiga määritud 2-liitrises vorminõus lahti. Murra munad otse pajavormi, seejärel lisa kookospiim. Sega need kaks vispliga kokku, kuni munakollased purunevad. Jätka vahustamist, kuni kõik on ühtlaselt segunenud ja triipe ei jää.

18
Sega juurde vanilliekstrakt, kardemon ja suhkur. Kui soovite lisada riisipudingule eksootilisemat maitset ja tekstuuri, lisage ½ tassi (30 grammi) hakitud kookospähklit.

19
Voldi riis kummilabida abil sisse. Ärge muretsege, kui segu tundub märjaks ja supiseks. Riis imab küpsemise ajal vedeliku endasse ja munad annavad teile vanillikastetaolise tekstuuri.

20
Tõsta pajavorm suuremasse veega täidetud ahjuvormi. Aseta pajavorm suuremasse ahjuvormi, näiteks ahjupannile või röstimispannile. Täitke suurem kauss 1 tolli (2,54 sentimeetri) veega.

21
Küpseta umbes 50 minutit, segades pärast esimest pool tundi. Asetage mõlemad küpsetusnõud ettevaatlikult ahju ja laske riisipudingul 30 minutit küpseda. Avage ahjuuks ja segage segu, seejärel küpseta seda veel umbes 20 minutit või kuni puding muutub tugevaks.

22
Lase riisipudingul enne serveerimist mõni minut jahtuda. See maitseb suurepäraselt veel kuumalt, kuid võid serveerida ka külmalt. Selleks lase tal esmalt jahtuda toatemperatuurini ja seejärel külmkapis lõpuni jahtuda. Vajutage kileleht vastu pudingi pinda, et vältida naha tekkimist.

23
Valmis.